PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Marzenia o jasnej skórze



bantor
30-01-2012, 12:55
Witam,

Marzy mi się jasna skórka w moim mk3.
Do tematu można podejść na kilka sposób, zastanawiam się który będzie najlepszy.
1) Kupić na allegro używki: fotele, boczki, plastikowe elementy deski. Trochę boję się o stan i o zgodność kolorystyki elementów.
Plus jest taki, że koszty są w miarę ok., jak coś pójdzie nie tak to nadal mogę wrócić do oryginałów :-)
2) Zamówić usługę u tapicera. Tu niestety nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt, na jakiś czas musze oddać auto, nadal zostaje problem braku plastikowych elementów deski i boczków (ciekawe czy są dostępne nowe w serwisie) no i koszty sporo większe…
3) Nic nie robić – trzeba mieć jakieś marzenia
4) Kolejne auto kupić z jasną skórką

Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?
Czy elementy w wersji sprzed liftingu będą pasowały do egzemplarza z końcówki produkcji?

WojtasS
30-01-2012, 14:35
czasem kupisz na allegro komplecik za niezłe pieniążki, tylko trzeba szukać i czekać... jak masz ochotę na zmianę tapicerki, a będziesz jeździł dłużej mondkiem to dokładaj skórę :)

Glinek
30-01-2012, 16:18
a ja mam:zakrecony::zakrecony: tylko oryginal...

bantor
30-01-2012, 16:18
Autko z końca 2006, mały przebieg, pośmigam nim przynajmniej z 5 lat.
Na co zwrócić uwagę w ofertach z allegro? Robiłes może u siebie podmiankę?

Wilhelm
30-01-2012, 17:22
Kupuj fotele tylko po lifcie, nie ma znaczenia czy są z anglika - wszystkie wtyczki pasują bez problemu. Jeśli będziesz brał takie od anglika to zwróć uwagę czy mają full elektrykę czy tylko sterowanie góra/dół, jeśli to drugie to fotel angielskiego pasażera (u nas kierowcy) nie będzie miał sterowania. Nie jest to problem bo stelaż który jest pod fotelem możesz zamienić z twoim obecnym ;)

Jeśli chcesz autem jeszcze trochę pojeździć to polecam jasną skórę z elementami alcantary, najlepiej podgrzewaną i wentylowaną. Jak będziesz cierpliwy i będziesz regularnie przeglądał Allegro (najlepiej ustaw sobie powiadomienie o nowych ofertach) to znajdziesz fajny, niezniszczony komplet do 1000zł :)

Zwracaj uwagę na stan foteli (czy nie są wysiedziane itp ;) ), czasem robią zdjęcia kiepskiej jakości i nie widać wszystkiego.

Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało.

Kielon05
31-01-2012, 21:12
a przednie boczki będą pasowały od anglika?

bantor
01-02-2012, 10:31
Dzięki za odpowiedzi i deklarację wsparcia.
Przeglądam już oferty, niestety jeszcze nic konkretnego nie znalazłem.
Podpowiedzcie czy komplet z sedana do hb będzie pasował? Z kombi do hd podobno nie wejdzie z powodu tylnej kanapy. Jak poznać czy to komplet do hb?
Kolejne pytanie to jak poznać, czy komplet jest sprzed czy po liftingu?

Wilhelm
01-02-2012, 10:54
a przednie boczki będą pasowały od anglika?

Słuszna uwaga... boczki z angola będą miały zamienione sterowanie szybami, z prawej będzie regulacja kierowcy (4 szyby) a to jest trochę bez sensu :(

Fizycznie boczki powinny pasować, ale jak ostatnio tam zaglądałem to właśnie wtyczki od sterowania się różnią. Z tyłu nie powinno być problemu.

Jondi
01-02-2012, 11:04
Słuszna uwaga... boczki z angola będą miały zamienione sterowanie szybami, z prawej będzie regulacja kierowcy (4 szyby) a to jest trochę bez sensu
nie chce nikogo wprowadzić w błąd ale chyba można przełożyć z boczków starych ten element w którym montuje się przełączniki :) jeśli dobrze pamietam GaBB tak robił ale głowy urwać sobie nie dam

Wilhelm
01-02-2012, 11:09
Dzięki za odpowiedzi i deklarację wsparcia.
Przeglądam już oferty, niestety jeszcze nic konkretnego nie znalazłem.
Podpowiedzcie czy komplet z sedana do hb będzie pasował? Z kombi do hd podobno nie wejdzie z powodu tylnej kanapy. Jak poznać czy to komplet do hb?
Kolejne pytanie to jak poznać, czy komplet jest sprzed czy po liftingu?

Z kombi do HB/sedana nie pasuje na 100%. Po czym poznać czy jest z HB niestety nie wiem. Co do liftingu, to na pewno fotele które mają wentylowanie są poliftowe bo taka opcja nie występowała przed liftem.

arekxxx
01-02-2012, 13:10
Ramki z przyciskami przekłada się ze swoich starych boczków potrzebna tylko lutownica to wyjęcia i ponownej instalacji, nic nie trzeba przycinać i kombinować.
Fotele koniecznie poliftowe w przedliftach jest czujnik ustawienia fotela (kierowca) mata naciskowa (pzasażer) co uniemożliwia podłączenie plug&play do poliftowca.
Generalnie można wszystko przekładać czyli sanki siedziska oparcia bez problemów - pasuje
Ja mam sanki z przedlifta (kierowca) oparcie i siedzisko polift, matę dołożyłem (pasażer) do piliftowych foteli i działa.