PDA

Zobacz pełn± wersję : [Zetec] 1.8 16V nie odpala jak powinien.



bArtWro
30-01-2012, 21:53
Witam wszystkich!
Od niedawna jestem posiadaczem mk2,fajne autko i prawie wszystko działa.
Odpalenie auta zimnego nie zależnie od tego czy to -20 czy to plus 10 stopni zajmuje mi około 10 sekund.
Czy kto¶ może podpowiedzieć co nie co a propos przyczyn i ewentualnego działania zapobiegawczego?
Na ciepłym silniku też jest zaskok,albo silnik pali na dotyk albo zajmuje mu to około 3 sekundy
Od razu powiem że o aucie nie wiem nic bo dopiero co je kupiłem,ale samochód jest wart tego by o niego dbać.
pozdrawiam!

maciek2109
30-01-2012, 22:08
Moze problem z cisnieniem paliwa? na listwie wtryskowej jest regulator cisnienia sterowany wezykiem podcisnienia.Ale niech sie koledzy wypowiedza bo moze przerabiali ten temat juz..
No ale napewno reszte rzeczy typu swiece,kable WN musisz miec bez zarzutu

edit 1

ALe na poczatek zrob reset kompa i adaptacje,moze tu lezy problem,a nic nie kosztuje

Grzechuasd123
31-01-2012, 13:20
Odpalenie auta zimnego nie zależnie od tego czy to -20 czy to plus 10 stopni zajmuje mi około 10 sekund.
Czy kto¶ może podpowiedzieć co nie co a propos przyczyn i ewentualnego działania zapobiegawczego?

A czy kolega po zakupie powymieniał wszystkie filtry?
Miałem podobny problem jak kupiłem swojego okazało się ze filtry nie wymieniane chyba od ery dinozaurów:wall: i wtryski się zasyfiły Kupiłem "STP" wlałem i jak narazie pali jak należy:fan:

Możliwe że u kolegi może być problem tego typu.

qbus1
16-04-2012, 23:09
Witam mam mk3 1.8 16V zetec u mnie podobny problem z zaplonem, tak jak koledzy wczesniej pisali pewnie problem tkwi w niewymienianych itp. ale do konca nie jestem pewnien, co trzeba bylo wymienilem, niby chodzi lepiej ale to zwykle rytunowe wymiany byly. jedyne co mi zostaje to podpiac go pod kompa i wtedy dopiero bede wiedzial czemu moj mk3 ma focha i pali raz ok a raz nie :mo:

Jakub
16-04-2012, 23:27
Witam mam mk3 1.8 16V zetec
Nie ma takiego auta.
1.8 16V w MKIII to Duratec. A napis Zetec na klapie sugeruje tylko że to był angol.

qbus1
17-04-2012, 16:07
duratec aha a moze scislej ' Duratec he ' a moze tez nie ma takiego.

i tak wszystko jest na jednych czesciach robione.

tak apropos zetec z klapy zdjety bo tracil wiocha.

frugo
17-04-2012, 16:20
Kolego troche pokory, to sa dwa zupelnie inne silniki.
Posiadaja zupelnie inny osprzet i inne usterki je dopadaja, wiec nie oczekuj ze ktos ci dobrze poradzi jesli podajesz ze masz inny silnik i nie wiadomo czy pomyliles sie piszac mk3 czy zetec.

A co do odpalania to EGR, klapki w kolektorze i krokowy na poczatek do sprawdzenia.
czy to sie dzieje na zimnym czy cieplym silniku?

qbus1
17-04-2012, 17:32
z gory dzieki za info
w dok auta Irl mam podane ford mondeo 1.8l petrol 16V duratec he zetec.
nie bede komentowal wypowiedzi innych, nie mam ochoty :)
jesli chodzi o auto:
wiesz problem polega na tym ze dawniej bylo oki
a teraz czasem na zimnym a czasem na cieplym. szczerze mowiac niewiem czy powodem moga byc swiece?

frugo
17-04-2012, 17:51
niewiem czy powodem moga byc swiece?
Mozliwe, kiedy byly wymieniane? Jak juz bedziesz swiece wymienial to tez warto wymienic przewody.
Sprobuj patentu z przewietrzeniem kolektora ssacego po zgaszeniu auta, na ciezkie odpalanie na ciplym silniku pomaga. Polega to na energicznym nacisnieciu pedalu gazu kilka razy, zaraz po zgaszeniu auta.

Jeszcze pytanie, cz auto posiada instalacje LPG?

qbus1
17-04-2012, 23:30
Niestety nie mam w mondeo LPG ale plan jest by zalozyc :hmm:
Swiece oj :) nie pamietam 6 mcy jakos.
Na poczatku spr patentu jaki mi doradziles, wiesz dzis ale tylko raz np podczas odpalania ( wiem ze nie powinno sie tak robic ) ale kiedy silnik byl cieply musialem mu lekko dodac gazu inaczej sie dlawil ( niskie obroty prawie nie lapaly ). Pozniej jak go palilem bylo ok bez problemowo.
Znowu wczoraj rano na zimny silnik podobnie jak dzis na cieplym ciutka gazu i poszedl elegancko.
Spr przewody i swiece.
Nie znam sie za bardzo az tak ale powiedz czy moze kolektor lub szczotki tez moga byc do wymiany.
Juz tyle rzeczy ile slyszalem dzis mowi mi tylko jedno ile ludzi tyle opini :(
Z gory dzieki
Pozdrawiam

frugo
18-04-2012, 10:09
6 miesiecy to nie tak dlugo, ale pasowalo by je obejrzec, przewodow nie da sie za bardzo sprawdzic, jedynie podmiana albo nowe. Mozna zobaczyc miernikiem rezstancje ale to tylko orietacyjny pomiar.

Szczotki ale jakie? Czy rozrusznik kreci podczas utrudnionego odpalania rowno?

Co do kolektora to poki nie peknie to nie widze potrzeby wymiany, aczkolwiek masz w nim klapki zmieniajace przeplyw powietrza i je tez warto sprawdzic.

Ogolnie jesli sam nie za bardzo wiesz jak sie za to zabrac to znajdz kumatego mechanika i niech wyczysci ci krokowca, EGR i odkreci kolektor i zobaczy klapki, ewentualnie jesli sa luzne to je wymontuje. Jeszcze potencjometr polozenia przepustnicy mozna zobaczyc.

qbus1
18-04-2012, 13:40
Aha no to ok. Rozrusznik jest ok kreci rowno.
W takim razie zabieram sie do roboty.
Dzieki za podpowiedz.