PDA

Zobacz pełną wersję : MKIII GHIA 2.0 TDCI 2 egzemplarze. Prośba o opinie.



mlodystasiu
01-02-2012, 18:05
Witam, drugi post na forum i od razu prosba o opinie na temat dwoch ofert.

1. http://otomoto.pl/ford-mondeo-mondeo-ghia-skora-nawigacja-C22686911.html (otomoto.pl/ford-mondeo-mondeo-ghia-skora-nawigacja-C22686911.html)

VIN: WF0WXXGBBW3Y23509


2. otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-C22658651.html

VIN: WF0WXXGBBW2M78883

ten egzemplarz ogladalem osobiscie, z tego co moglem sprawdzic sam to nie znalazlem nic niepokojacego.
Obecny wlasciciel jezdzi nim 5 lat.


jesli cos nie pokojącego rzuca sie w oczy to prosilbym o opinie. blizszy sercu jest mi nr 1. ze wzgledu na odleglosc jaka musze pokonac jadac go obejrzec osobiscie to chcialbym sie wczesniej wstepnie dowiedziec czy warto wogle pokonywac taki kawal drogi. auto stoi w komisie, z tego co wyczytałem na forum licznik pewnie kręcony, auto zostalo przywiezione z niemiec w grudniu. jestem siwadom, ze realny przebieg moze miec 250-300 tkm.
jeszcze raz prosze o ocene tych mondkow. dziekuje i pozdrawiam.

Domelo
01-02-2012, 18:13
Link do pierwszego auta nie działa...

A drugi całkiem fajnie wyposażony (chociaż nie widać czy ma grzaną przednią szybę) jeśli go oglądałeś i Ci się spodobał to sądzę że warto nad nim pomyśleć ;)

tomowolf
01-02-2012, 19:59
Odradzam ten silnik, sam mam takie samo auto z 2004 roku z przebiegiem 250 k i własnie mam koło dwumasowe do wymiany, ale auto jeszcze jeździ. To, że się wszystko sypie to swoją drogą. Jedyny plus, że odpala w te dzisiejsze mrozy.

Ogólnie odradzam kupno TDCI, gdyż wtryskiwacze delphi to badziew. Będziesz miał problemy z migającą sprężynką, prędzej czy później.

To jest oczywiście moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać, ja się wypowiadam jedynie jako użytkownik tego modelu.

esik_az_eso
01-02-2012, 20:22
1. http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C22686911&t=ford_mondeo_mondeo_ghia_skora_nawigacja szybko coś tanieje

2. http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C22658651&t=ford_mondeo_ghia

ogłoszenia młode - to powiedzieć mogę ;)

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

weź ten drugi do aso w częstochowie niech go wymaltretują to powiedzą co ewentualnie do roboty

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

i pamiętaj że VIN jest WF0 "zero" nie O jak olga

mlodystasiu
01-02-2012, 20:27
poprawilem link do pierwszego, ktorego nie ogladalem ale jest po lifcie i ma juz pompe paliwa, ktora sie nie "zluszcza"? nie jestem pewien czy dobrze zapamietalem ale wyczytalem dzis na forum, ze od sierpnia 2003 ford poprawili ta czesc zasilania i wtryski nie padaly tak szybko. zielony jest drozszy (cena plus oplata) ale oprocz tego, ze po lifcie to dwa komplety kol. czarny tylko na zimowkach.

tomowolf dzieki za ostrzezenie ale licze sie z tymi awariami i wliczam to w koszta uzytkowania pojazdu.

jestem ciekaw, czy ktos z was widzi na zdjeciach jakies niespasowane elementy karoserii ze soba lub rozne odcienie lakieru.
cena za rocznik wydaje sie tez usredniona patrzac po ogloszeniach.

caqerr
01-02-2012, 20:31
tomowolf dzieki za ostrzezenie ale licze sie z tymi awariami i wliczam to w koszta uzytkowania pojazdu.

przypadki się zdarzają.sprężynki też oczywiście występują ale nie aż tak często i po czyszczeniu turbo & dolotu jest ok.
zapewne kolega kupił padake i teraz się żali nie w pierwszym temacie. Są to najczęściej padające rzeczy ale tak to jest jak się kupuje za połowę ceny auto to i tak prędzej czy później w nie się włoży drugą połowę - proste.
weź tego drugiego do ASO ew. jeszcze zagadaj do majsterbombka on jest z częstochowy może z Tobą podskoczy i razem autko obejrzycie.
W Aso zapłacisz troszkę za sprawdzenie ale dużo się dowiesz o autku... proste ;) Lepiej wydać 200-300zł i być pewnym czego się kupuje.

tomowolf
01-02-2012, 20:46
przypadki się zdarzają.sprężynki też oczywiście występują ale nie aż tak często i po czyszczeniu turbo & dolotu jest ok.
zapewne kolega kupił padake i teraz się żali nie w pierwszym temacie. Są to najczęściej padające rzeczy ale tak to jest jak się kupuje za połowę ceny auto to i tak prędzej czy później w nie się włoży drugą połowę - proste.
weź tego drugiego do ASO ew. jeszcze zagadaj do majsterbombka on jest z częstochowy może z Tobą podskoczy i razem autko obejrzycie.
W Aso zapłacisz troszkę za sprawdzenie ale dużo się dowiesz o autku... proste ;) Lepiej wydać 200-300zł i być pewnym czego się kupuje.

Kolego te zapewne to wiesz gdzie możesz sobie wsadzic, wkurza mnie już takie gadanie.. Auto kupiłem z orginalnym przebiegiem 110k, nic się w nim nie zepsuło przez pierwszy rok jazdy(50kkm). Później zaczęły się sypać wtryski.

A co do auta, to musisz się nim przejechać, włączyć wysoki bieg i pod górke dodać ostro gazu i jeżeli przy dość dużej prędkości nie zapali się sprężynka, to wtryski są ok.

Po 2003 roku są inne wtryskiwacze, ale tak naprawdę nic nie zostało poprawione(bynajmniej ja mam takie wrażenie). Mondea z TDCI są tańsze, właśnie przez te problemy z wtryskiwaczami.

Do tych przedliftowych jest więcej używanych częsci i są tańsze.

mlodystasiu
01-02-2012, 20:56
gdyby w benzynie byl tak dzuzy wybor jak w dieslu to bym wzial benzyne bo cale zycie jezdze benzyna i lubie krecic w gore.

a w serwsie maja mozliwosc sprawdzenia wtryskow (sprezynki?) czy trzeba koniecznie jechac autem?

caqerr
01-02-2012, 21:01
jak wolisz benzynę to nad czym się zastanawiasz :zakrecony:
dizel ogólnie to zło. silnik zepsuty z natury :zakrecony:

tomowolf
01-02-2012, 21:07
Jeżeli wyskoczy błąd to będą go mogli zczytać komputerem. Musisz się przejechać. Za próbę przelewową zapłacisz minimum 100 zl, a nie sprawdzisz w ten sposób np czy pompa daje dość wysokie ciśnienie.

Tak jak już mowiłem, podczas jazdy na 5 czy 6 biegu depnąć tak gwałtownie(najlepiej pod górke, wtedy większe obciążenie). U mnie na początku sprężynka zapalała się tylko na 6 biegu podczas właśnie takiej przygazówki.

Ja teraz będę chciał sprzedać swoje TDCI(jeżeli się trafi stłuczka). Szukam benzyny 1.8 albo 2.0 Durateca.

Aha i sprawdz czy po wciśnięciu sprzęgła nie słychać chrobotania(ten dźwięk może swiadczyć o uszkodzonym kole dwumasowym). U mnie to koło i tak dużo wytrzymało (250kkm). Innym pada przy 200kkm albo nawet wcześniej.

Nie powiem auto ma swoje zalety, *****iście się trzyma drogi, mocne zawieszenie, no i kopyto też jest.

mlodystasiu
01-02-2012, 21:27
jak nim jechalem to krecil sie rowno z dolu. na piatym biegu nie probowalem pod gorke, jedynie z dwojki prawie z miejsca ale na prostym, nic sie nie swiecilo.

mlodystasiu
02-02-2012, 15:40
mam jeszcze jedna prosbe odnosnie ogloszenia nr 1. po wygladzie zewn widac, ze po lifcie ale wg vin produkcja lipiec 2003 (nie jest wyszczegolniony dokladnie model silnika). i tu pytanie, czy jest ktos w stanie mi powiedziec, czy w tym egzemplarzu zostala juz zastosowana nowsza pompa paliwa czy bylo to dopiero kilka miesiecy pozniej?

panel centralny z wersji titanium? czy jest mozliwosc zamiast niego zamontowania tradycyjnego z ghia?

caqerr
02-02-2012, 21:00
Lift nastąpił we wrześniu 03. Po tym roku jest nowy "ryjek" mondka jak i pompa paliwa itp itd.

mlodystasiu
02-02-2012, 21:30
wg vin-u data produkcji 17.07.2003 czyli powienien miec stary przod a ma poliftowy. jak to mozliwe? (dzwon i wymiana ale juz na nowych czesciach?). ma tez skrzynie 6-tka czy wkladali je od pierwszego rocznika?

caqerr
02-02-2012, 21:51
musi być polift.
skrzynia 6stka + denso teraz zobaczyłem ogłoszenie.
może w sprzedaży był od września ? Bo czytałem że po lift był chyba sprzedawany od września...a produkcja mogła nastąpić wcześniej...

linkgrabber
02-02-2012, 22:33
sprzedam Ci kompletny silnik i bedziesz mial benzyne :hehe:

A tak na serio to nie bedzie najprościej sprawdzić po numerze pompy WC czy jest poliftowa czy ktoś przerobił auto? Jak była konsola wystrzeolna to wcale nie jakieś kosmiczne pieniądze przerobić auto :)

mlodystasiu
07-02-2012, 10:34
http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-C21605989.html

a co myslicie o tym modelu. warto sie pchac jesli byl wlasnosncia serwisu?

aras124
07-02-2012, 15:28
Własność serwisu chyba angielskiego. Regulacja świateł z anglika, włącznik grzanych siedzeń z polifta i na klapie z tyłu też chyba oznaczenie angielskie.
Także weź VIN i lepiej sprawdź czy to nie angol.

linkgrabber
07-02-2012, 15:41
ta firma sprzedaje uszkodzone angliki w wysokich cenach więc wątpie żeby chcieli sprzedać dobre auto europejskie okazyjnie :hehe:

mlodystasiu
07-02-2012, 19:46
dzieki za ostrzezenie, przegladajac oferty nie zwracam jeszcze uwagi na takie szczegoly a sa dosyc wazne. jeszcze raz dzieki.

mlodystasiu
08-02-2012, 10:54
mam pytanie odnosnie zdjec zogloszen.

czy tymi peknieciami na kierownicy nalezy sie przejmowac?
http://img816.imageshack.us/img816/9159/96475700.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/816/96475700.jpg/)

mondek ma wydech z lewej strony(?) stad ten okopcony zderzak? domyslam sie, ze nie sugeruje nic dobrego mimo, ze w opisie stan auta bdb.
http://img99.imageshack.us/img99/4015/28261598.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/99/28261598.jpg/)

Jareczek1980
08-02-2012, 11:28
nie ma żadnych pęknięc na kierownicy, ona tak po prostu wygląda. Nie widziłem mondka który ma wydech z prawej strony

mlodystasiu
08-02-2012, 11:55
jesli chodzi o pekniecia to mialem na mysli, plastik przykrywajacy poduszke dla scislosci. jesli nie nalezy na to zwracac uwagi to ok.

czy diesel ze sprawnie dzialajacymi wtryskami jest w stanie tak okopcic zderzak? czy taki efekt swiadczy o zblizajacym sie remoncie.

caqerr
08-02-2012, 14:30
nie nie należy na to zwracać uwagi. Czasem to powstaje , czasem nie. Zależy jak się klakson użytkuje :zakrecony: ;)

Jareczek1980
08-02-2012, 18:14
mnie to wygląda raczej na wgniecenie, po zdjęciach nie sprawdzisz. Kopcenie może być spowodowane róznymi sprawami, od błachych np pęknieta rura w dolocie (S), przez brudny (najczęściej występuje, efekt jazdy na emeryta) EGR/zepsuty, po wtryski, choć nie dam sobie ręki urwać ze wtedy kopi na czarno

caqerr
08-02-2012, 21:23
Jak dla mnie wątpię by to było od kopcenia. Pod zdjęciach trudno ocenić. Może po prostu ubrudzony ?:)

Jareczek1980
08-02-2012, 22:30
tym bardziej ze rura skierowana jest na ziemi