PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Szarpie przy przyśpieszaniu, dużo pali i ciężko odpala.



leon444
04-02-2012, 19:10
Witam
Mam poważny problem z moim mondkiem a więc, zaczął od jakiegoś czasu szarpać przy przyśpieszaniu, ogólnie dużo pali na trasie jak jest 7 litrów to cud w mieście 10/11l. No i odwieczny problem z odpalaniem jak mróz jak teraz nie odpali tłucze się tak jak by mi ktoś w karoserię młotkiem naparzał, połapuje ale nie odpala dopiero po jakimś czasie.
Sprawdziłem :
wtryski - gość powiedział że praktycznie stan idealny.
świece grzeją super.
Sprężania na tłokach na pierwszym od paska 26, 28, 27 ,29
Turbo zdemontowałem,i tu mam problem bo kanał powietrzny zaolejony był, ale po rozebraniu wszystkiego na turbie nie ma jako tako luzów lekki poziomy dosłownie 0,5 mm a w pionie nie, i wygląda tak jak by olej był z odmy silnika bo strasznie w środku przewód był zawalony i aż kapało z niego (ten od odmy do turba).

Gdzie szukać dalej?
A dodam jeszcze z tym problemem z odpalaniem no więc tak jak wielki mróz nie odpala jak gorąco nie odpala a jak jest chłodno to od szczału.

I jeszcze jedno jak przyśpieszam to niekiedy ma tak jak by opóźniony zapłon czyli dodam gazu przyśpiesza ale przymulenie a za chwilkę jak walnie to w fotel wciska a jak bym w tym momencie wcisnoł sprzęgło to wchodzi sam na 3 tyś obrotów po czym spada od razu

I jeszcze pytanie o turbinę i kolektor bo w kolektorze jest taka klapka sterowana podciśnieniem z wyjścia z turbo, po co ona jest i czy powinna być zamknięta na spoczynku ??


Pozdrawiam i z góry za rady dziękuje.

N2O
04-02-2012, 21:51
Rozrząd ustaw prawidłowo(na blokady) najpierw.

leon444
04-02-2012, 22:12
Kurcze rozrząd robiony był dwa lata temu około 20 tysi przejechane i wcześniej nie było problemów, tak od pół roku się zaczeły może wcześniej.