PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] GAZ w mondeo 1993rok 1.8



robert28oo
22-03-2006, 20:47
8Owitam serdecznie mam pytnko do Was Posiadam mondeo 1.8 93 rok niestety ale pali mi ok 14 litrow w miescie zastanawiam sie nad załozeniem gazu ..czy to jest opłacalne w tym roczniku i z takim silnikiem ,bo pewnie instlacja kosztuje ok 3000 zł bo tyle kosztuje instalacja do plastikowych kolektorow Co sadzicie na ten temat?????

pawulon
22-03-2006, 20:48
:niewiem:

mondipython
22-03-2006, 20:53
uzupełnij profil i zauważ że jest dział LPG

robert28oo
22-03-2006, 20:57
Jeśli to nie prowokacja, to uzupełnij profil i napisz jeszcze raz o co ci chodzi ale raczej w dziale LPG
wiesz jestem nowincjuszem w klubie dlatego sie troszeczke gubie Poczatki sa trudne

mondipython
22-03-2006, 21:12
Ależ ja to doskonale rozumiem, tylko cóż innego mogłem ci odpowiedzieć kiedy na początku twój post to była tylko ta ikonka: 8O ?
Ale skoro zdążyłeś już skumać jak wstawiać cytaty i zmieniac posty w czasie jak ja zmieniałem swój to niezły z ciebie haker :)

robert28oo
22-03-2006, 21:16
Ależ ja to doskonale rozumiem, tylko cóż innego mogłem ci odpowiedzieć kiedy na początku twój post to była tylko ikonka?dzieki za wyrozumiałosc pozdrawiam :beer:

ikar
22-03-2006, 22:14
ja od pół roku - czyli od zakupu mondeo - jeżdżę na instalacji II generacji - najprostszej . zapłaciłem za nią 1400 zł i jestem zadowolony. W zimie mój 2 litrowy silnik spala 14 -15 litrów gazu przy jeździe krótkimi odcinkami do 6-7 km .
Nie miałem dotychczas żadnych wystrzałów. Przy założeniu instalacji wymieniłem przewody i świece.
W trasie spalanie to 10 l gazu.
Co do opłacalnosci to trzeba sobie policzyć kiedy instalacja się zwróci. Myślę , ze wstawianie instalacji sekwencyjnej do rocznika 93 - to chyba jednak pomyłka. Wystarczy porównąć cenę instalacji do ceny auta.

robert28oo
23-03-2006, 00:23
ja od pół roku - czyli od zakupu mondeo - jeżdżę na instalacji II generacji - najprostszej . zapłaciłem za nią 1400 zł i jestem zadowolony. W zimie mój 2 litrowy silnik spala 14 -15 litrów gazu przy jeździe krótkimi odcinkami do 6-7 km .
Nie miałem dotychczas żadnych wystrzałów. Przy założeniu instalacji wymieniłem przewody i świece.
W trasie spalanie to 10 l gazu.
Co do opłacalnosci to trzeba sobie policzyć kiedy instalacja się zwróci. Myślę , ze wstawianie instalacji sekwencyjnej do rocznika 93 - to chyba jednak pomyłka. Wystarczy porównąć cenę instalacji do ceny auta.podtrzymałes mnie na duchu troszeczke czyli jest sie na czym zastanaiac chyba sie zdecyduje bo wydac 3000 to troszeczke przesada masz racje Dziekuje ci kolego i pozdrawiam Jestem ciekaw jakie sa inne opinie innych włascicieli mondea ?????

rc23
23-03-2006, 00:31
ooooo witam imiennika z okolicy :)
przy tym przebiegu zanim założyłbym gaz sprawdziłbym silnik naprawdę dobrze,a ciśnienie koniecznie, stan zaworów analizę spalin
przykład Toyota 170tys przebiegu , założyłem gaz po trzech miesiącach uszczelka wydmuchnięta :(

Andy
23-03-2006, 00:38
14 l. to sporawo czy aby z mondim wszystko OK ??

robert28oo
23-03-2006, 00:40
ooooo witam imiennika z okolicy :)
przy tym przebiegu zanim założyłbym gaz sprawdziłbym silnik naprawdę dobrze,a ciśnienie koniecznie, stan zaworów analizę spalin
przykład Toyota 170tys przebiegu , założyłem gaz po trzech miesiącach uszczelka wydmuchnięta :(witam cie robercie w sierpniu zeszłego roku była wymienian glowoca i uczszelki tzn głowica była regenerowana i były wszystkie zawory wymieniane bo wracajac z niemiec termostat mi sie zawiesił i wurzusiło wszystko takze mysle ze silnik powinien byc ok .tylko mam troszeczke obiekcje bo wiesz co sie mowi o tej 2 generacji a 14 litrow to mnie troche zjada

w377
23-03-2006, 00:54
Umnie tez dziwi mnie te spalanie w miescie wychodzi duzo jesli zrobie od garzau do postoju 6km i z powrotem :( ale jak jezdze po miescie np 3godzinki non stop to duzo mnie wychodzi spalanie.Na trasie przy jezdzie 110-140 jakies 7.5l gazu niezakladam szkoda silnika bo to zetec

Harob
23-03-2006, 09:58
Ja również polecam instalację II generacji. Założyłem w lipcu 2005 i do tej pory zero wystrzałów. Zrobiłem na niej jak narazie 20tys km. Kosztowało mnie to 1700PLN (z zabezpieczeniem przed rozsadzeniem kolektora). Wymieniłem tylko świece na oryginalne Motorcrafty. Przewody WN zostały. Spalanie w mieście 12l w lato i 13-14l w zime. Fakt, że właśnie wymieniam wydmuchaną uszczelke pod głowicą ale na liczniku ponad 200tys i pewnych rzeczy się nie uniknie (przy okazji wymiana uszczelniaczy zaworowych i kompletnego rozrządu).

edmondo
23-03-2006, 14:20
Ja swoja zalozylem 1,5 roku temu przy przebiegu 178 tys, teraz mam przelatane 222 tys i nic sie nie dzieje zlego.

Jezeli sprawdzisz silnik, a powinienes, bo spalanie 14 l benzyny jak dla mnie to jest stanowczo za duzo (moj spali w miescie 14 l gazu pod bardzo ciezka noga) i stwierdzisz, ze jest ok, czyli nie bierze oleju, plynu chlodniczego, czy lamba dziala ok, to smialo mozesz zakladac.

3 kafle to kosztuje sekwencja, ale za jakies 1700-2000 zalozysz II generacje i mysle, ze nie ma co przeplacac.
Musisz zalozyc z tzw. "pelnym komputerem" i najlepiej poszukac dobrego, sprawdzonego gazownika.

Jesli dobrze ci zaloza instalacje i dobrze wyreguluja, to wszystko bedzie latalo bez problemu, plastikowy kolektor to tylko straszak na ludzi nie znajacych tematu - zaklada sie "gwizdki" i wszystko gra.
Poza tym przy dobrych (nie zjezdzonych) swiecach i kablach i dobrej regulacji nie ma prawa nic strzelic.
Ja na ostatnich swiecach(NGK platinum) i kablach (nie wiem jakie) przelatalem 42 tys i nie strzelil ani razu.

Smialo moge ci polecic instalke II gen.

Jednak najpierw sprawdz przyczyne wysokiego spalania (uzyj opcji "szukaj") a potem przekalkuluj sobie, czy ci sie oplaca zalozenie gazu - jak dlugo masz zamiar jezdzic samochodem i jak duzo jezdzisz.

Pozdro :metal

Janek
23-03-2006, 14:55
oczywiście jak masz zamiar zakładać to zakładaj tylko najpierw zrób porządek ze spalaniem na benzynie a następonie zakładaj spokojnie II generacji ja śmigam od sierpnia 2004 i około 20 tyś zrobiłem jedyne co to ostatnio wymieniłem cewke w reduktorze koszt 10 zł i zero problemów a spalanie to różnie po mieście od 11 do 13 LPG-zależy jak długo stoję w korkach :)) innych problemów nie ma