PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 165mm PIONEER TS-G1711I - OPINIE



Celtic
06-02-2012, 22:19
siema jak w temacie, proszę o opinie tych głośników. niebawem bede sprzedawał swoje alpine z przodu wiec chyba te zapodam sobie. (chwilowy brak kasy)

-DRZWI SĄ WYGŁUSZONE.

ps: hejt z postami typu " wywal to do śmieci, nic to nei warte" itp itd (a sam ma fabryczne w mk3 moze sobie darować posty.)

fundil
06-02-2012, 23:12
Ha może pionek robi dobry sprzęt audio ale głośników to chyba jeszcze nie opanował.
Ale zobaczymy co napiszą koledzy.:hmm:

Linarr
07-02-2012, 01:31
ja mam jakieś pionki wsadzone 2 drożne 35W rmsa i grają lepiej od seryjnych. Tyle powiem :)

Fred.X
07-02-2012, 06:58
Odpuść sobie , bo będziesz rozczarowany, nie mówię, ze to nie gra, ale minimalna poprawa do oryginalnych to szału nie ma :skromny:

sssV
07-02-2012, 10:25
Jaka cena taka jakosc. Nie spodziewaj sie po nich niczego lepszego od glosnikow z mkii.
Jak chcesz dzialac w tym temacie to kup lepiej hertza. Ani alpine ani pioneer dobrych glosnikow nie robia.

Linarr
07-02-2012, 12:55
o tak tak hertze będę miał kiedyś u siebie :palacz:

Celtic
07-02-2012, 13:10
Jak chcesz dzialac w tym temacie to kup lepiej hertza. Ani alpine ani pioneer dobrych glosnikow nie robia.

ja miałem hertza DSK 165 ale kiepsko grały bez wzmaka. gdybym juz mial kupowac to focale,rockforda albo helixy. alpine mam teraz i grają przyjemnie ale potrzebna mi kasa i sprzedaje szybko CA a musze coś wrzucić bo jak bede jeździł bez głośników.

dzieki panowie za info.

Fred.X
07-02-2012, 14:35
Ani alpinetutaj się mylisz kolego ;)

Celtic
07-02-2012, 15:26
tutaj się mylisz kolego
mnie tez sie wydaje ze alpine robi przyzwoite głośniki.
CA rewelacyjnego nie mam (moj zestaw w podpisie )
ale chyba bede zmuszony założyc te pionki bo nie mam nic innego, fabryczne 19 letnie glosniki juz dawno poszły pod siekiere a chwilowo potrzebuje kasy i sprzedaje to co mam z drzwi.
jak sie wyprostuje to znów wróce do alpine albo i czegoś lepszego (co bedzie śmigać pod radiem) a te pionki mam w domu w pudełku brat to kupił ale nie pasowały do auta wiec je wrzuce bo coś musi grać....
a nie bede musyki słuchał o samej skrzyni i tweeterach :P

Domelo
07-02-2012, 16:52
ale chyba bede zmuszony założyc te pionki

I tak też zrób - wcale takie złe one nie są siostra w pugu 106 miała głośniki pionka i powiem tyle, że słyszałem już gorsze głośniki...

sssV
07-02-2012, 18:32
tutaj się mylisz kolego ;)

Nie mowie, ze robia szajs. Tylko nie sa one nadzywczajnie dobre moim zdaniem.

Moiwiac inaczej nie sa tej samej klasy co radia alpine.

Celtic
07-02-2012, 18:47
Nie mowie, ze robia szajs. Tylko nie sa one nadzywczajnie dobre moim zdaniem.
moim zdaniem sa niezłe a przynajmniej lepsze niż HERTZA (tu po mnie pociśniecie, wiem) ale miałem okazje odsłuchu i to właśnie
Alpine postawiłbym obok helixa, Morella, uDimension'a,Focal'a i Rockforda. - chodzi o 165mm.

hertz robi niezłe skrzynki, chociaż lepsze robi Rockford i Infinity :)

sssV
07-02-2012, 18:50
Zapomniales o JBL. :drink:

Fred.X
07-02-2012, 23:01
Tylko nie sa one nadzywczajnie dobre moim zdaniem.pytanie jakie słuchałes



Zapomniales o JBL.akurat JBL strasznie podupadł i zrobił sie typowo marketową firmą :skromny: , kiedyś mieli dobre wzmaki i niezłe Suby , głośniki raczej bez szału

sssV
07-02-2012, 23:14
Z tym JBL to mnie zasmuciles bo naprawde lubilem ta firme :boshe:
Pare lat temu mialem cale audio w aucie oparte na glosnikach, subie i wzmaku JBL. Gralo to zacnie.

Co do alpine to nie wiem jakich sluchalem ale brzmialy jak fordowskie pierdziawki...

Fred.X
07-02-2012, 23:21
Kiedyś się zastanawiałem co to za firma u-Dimension, jakaś chińszczyzna , a teraz :boshe: nic innego nie chcę , normalnie poezja :wow:

fundil
08-02-2012, 00:27
A ja panowie nie mogę złego słowa powiedzieć na Alpine.W furaku mam papierowy zestaw,Sub brzmi bardzo ciepło i nisko schodzi ale głośniki w drzwiach mam zamiar zmienić ma coś ostrzejszego może Hertz tego jeszcze nie wiem.

Celtic
08-02-2012, 08:50
Kiedyś się zastanawiałem co to za firma u-Dimension, jakaś chińszczyzna , a teraz nic innego nie chcę , normalnie poezja
: )

a co do hertza, moj ziomal ma całe audio w hertzach wraz ze skrzynką, ale on słucha ciężkich gitar. a chyba idealne do tego gat muzy są dsk 165:)

---------- Post added at 07:50 ---------- Previous post was at 07:47 ----------


akurat JBL strasznie podupadł i zrobił sie typowo marketową firmą
a szkoda, bo kiedyś był numerem jeden w tym co robił.

Fred.X
08-02-2012, 14:23
bo kiedyś był numerem jeden w tym co robił.nigdy nie był ;)

Tycak
08-02-2012, 19:57
Moja odpowiedź będzie oparata w 100% na doświadczeniu, a nie żaden głuchy telefon ;) Miałem takie pionki http://allegro.pl/pioneer-ts-g1713i-glosniki-nowe-gwarancja-24m-i2091371619.html - gościły u mnie w drzwiach jakieś...







...3 godziny!

Dobrze, że mi zwrot w sklepie przyjęli bo przecież było widać, że były montowane. Uwierz mi to się nie nadaje do słuchania. Zero basu, jako takie wysokie i średnie. W skrócie: nie warte tej kasy. Żeby nie było to od razu rozwieje wątpliwości, zamontowane w wygłuszonych drzwiach na dystansach z mdfu. Dla porównania Ci powiem, że bardziej odczuwałem jakieś delikatne niskie na fabrycznych głośnikach bez wygłuszenia niż na tych pionkach po wygłuszeniu. Też miało to być rowiązanie na chwile i później miały polecieć do tyłu ale jak dla mnie to one się nawet nienadawały do tyłu żeby sobie jako tako pyrczeć. Jakby kosztowały z 40zł to może tak ale za 140zł?! Nigdy więcej głośniki Pioneera - przynajmniej żadne tanie modele. Teraz mam Rockford Fosgate i jestem bardzo zadowolony (pod samo radio są idealne) ale już mi zaczyna czegoś brakować :hehe: Wiadomo, apetyt rosnie w miarę jedzenia ;) Cena przyzwoita bo za 200zł kupiłem komplet i wyszedłem z założenia, że jak się chce w miarę przyjemnie posłuchać muzyki w samochodzie to nie warto oszczędzać.

Domelo
08-02-2012, 20:46
Dla porównania Ci powiem, że bardziej odczuwałem jakieś delikatne niskie na fabrycznych głośnikach bez wygłuszenia niż na tych pionkach po wygłuszeniu.

U nas jest to samo w passacie - oryginały bassami grają znacznie lepiej niż wychwalane pod niebiosa helixy db.62.1 - opinie o tych głośnikach są rewelacyjne, a w rzeczywistości bassem lepiej grają głośniki za ok 100zł (nawet nie znam ich marki :los2:)

Tycak
08-02-2012, 20:55
U nas jest to samo w passacie - oryginały bassami grają znacznie lepiej niż wychwalane pod niebiosa helixy db.62.1 - opinie o tych głośnikach są rewelacyjne, a w rzeczywistości bassem lepiej grają głośniki za ok 100zł (nawet nie znam ich marki )
Słyszłem Helixy u koleżki w pasku podpięte pod Blaupunkta Seattle i grały całkiem fajnie ale niestety nie mam porównania z ori więc się nie wypowiem. Tak już niestety bywa, też słyszałem wielokrotnie, że ktoś wymienił głośniki z fabrycznych na jakieś markowe i jest niezadowolony. Czasami fabryka gra całkiem przyzwoicie i niema sensu grzebać bo nie inwestując naprawdę konkretnych pieniędzy w audio można jeszcze pogorszyć jakość dźwięku.

Celtic
08-02-2012, 22:42
zobaczymy panowie jak te pionki zagrają jak sprzedam alpine, a za miesiąc po wypłacie znów kupie albo alpine (te co mam albo coś lepszego pod samo radio)

Tycak
08-02-2012, 22:56
zobaczymy panowie jak te pionki zagrają jak sprzedam alpine, a za miesiąc po wypłacie znów kupie albo alpine (te co mam albo coś lepszego pod samo radio)
Mówie Ci Marcin nawet się w ten sprzęt nie pchaj :nono: Dobrze radze. Naprawdę się zawiedziesz. Takie samo miałem zdanie. Myślę, a co mi tam mozna sprawdzić mimo, że wszyscy mi odradzają. Faktycznie mogłem odrazu posłuchać to oszczędziłbym na paliwo zamiast jeździć tam i z powrotem z nim do sklepu.

Celtic
08-02-2012, 23:03
ja wiem ale mam je w domu, brat to podrzucił wiec mam je za free. one "muszą" wtyrzymać miesiąc.
potem przywale coś porządnego (może tata wspomoże jakimś przelewem) i znów założe wątek z kilkoma tymapi głośniczków a o samym subie nie da sie jeździć, fabryczne już dawno poszły do pieca wiec to musi chwile pograć.

niestety, głupia sytuacja wynikła i szybka kasa była mi potrzebna ;/

Tycak
08-02-2012, 23:06
A to ok, jeśli już są, za free i muszą wyrzymać miesiąc to faktycznie lepiej takie niż żadne inne ale jakbyś miał je kupić w dodatku za podobną lub taką samą kase jak ja to katastrofa by była ;) Jeśli będzie to czytał ktoś będacy na ich kupnie to powtórzę: jak dla mnie są wartę może max. 40zł za taką kwotę je można wziąć aby po prostu leciała muzyka. Coś na zasadzie radia na budowie :)) ma grać żeby było przyjemniej pracować i już. A jak gra? To już nieważne :))

Celtic
09-02-2012, 23:30
alpine sprzedane. założone pionki.
nawet nie pytajcie jak to gra...
średni - katastrofa.
bass- słaby
kick bass - totalne dno.
byle do wypłaty wytrzymać i kupić spowrotem albo alpine albo coś lepszego bo to tragedia a nie dźwięk.

Fred.X
10-02-2012, 06:10
albo coś lepszego Rockford Foosgate

---------- Post added at 05:10 ---------- Previous post was at 05:10 ----------

:hmm::hmm::hmm::hmm:

Domelo
13-02-2012, 11:59
bo nie inwestując naprawdę konkretnych pieniędzy w audio można jeszcze pogorszyć jakość dźwięku.

No właśnie :red:

Tyberiusz
17-02-2012, 22:36
Co do głośników, to zależy dużo od radioodtwarzacza jaki jest.

Ja u siebie mam Stary podstawowy model Sony + głośniki Pioneera z tyłu, z przodu fabryczne + wytłumione drzwi, czyli bez szału, ale różnica między moim radiem, a modelem, Pioneera (taki starszy model, srebrne radio, wyświetlacz na 1 linijkę tekstu i dwa pokrętła, dosyć drogie kiedyś), jeśli chodzi o brzmienie całości, była wyraźnie odczuwalna.