PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Zawór start stop



Maciucha512
08-02-2012, 20:50
Użyłem opcji szukaj, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Gdzie na pompie i jak się do niego dostać jest zawór star stop vel gaszak?

KojoT6510
08-02-2012, 20:54
Masz immo czy nie ?

Maciucha512
08-02-2012, 20:58
Moja odpowiedź pewnie zaskoczy, ale nie mam pojęcia. Kluczyk mam z pilotem i tam coś jest może to być transponder, ale głowy nie dam sobie uciąć.

KojoT6510
08-02-2012, 21:01
hmmmm osobiscie nie mam mondeo z immo ale jezdzilem takim i byla czerwona dioda przy zegarku.Jest u Ciebie ?

Maciucha512
08-02-2012, 21:04
Dioda jest :hmm: .Wersja Ghia to powinna chyba mieć imo, ale ten zawór to niezależnie od wersji z imo czy bez w tym samym miejscu jest? Muszę się do niego dobrać, wóz nie pali, a zabrakło pomysłów co to może być:smash:

KojoT6510
08-02-2012, 21:07
Wlasnie nie.Jezeli jest z immo to jest problem bo z tego co mi wiadomo i kojaze z forum to przy immo nie ma dostepu do zaworu jakas blacha blokuje wlasnie probuje cos znalezc na forum o tym.Jezeli jest jak u mnie bez immo to zawor jest na wierzchu i nie ma problemu z dostepem

Maciucha512
08-02-2012, 21:26
dostepu do zaworu jakas blacha blokuje
więc to ta "pancerna blacha" :hmm: nie widziałem u siebie jakieś mocarnej konstrukcji przy pompie więc pewnie brak imo

wolny_l
08-02-2012, 21:32
Jeśli jest immo to jest 5 śrub którymi jest przykręcona osłona,śruby te są specjalnie zerwane.Jeśli pompa jest na wierzchu można ich odkręcić za pomocą małego majzla i młotka.

---------- Post added at 21:32 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

Jeśli jest immo to jest 5 śrub którymi jest przykręcona osłona,śruby te są specjalnie zerwane.Jeśli pompa jest na wierzchu można ich odkręcić za pomocą małego majzla i młotka.Od strony przewodów wtryskowych powinna być osłona.

Podaj kolego maila.Mam zdjęcie tej pompy to pokaże gdzie jest ta blacha.

Maciucha512
08-02-2012, 21:39
maciucha512@wp.pl

od strony przewodów nie mam płytki, ale może coś przeoczyłem :hmm:
ślij więc:zakrecony:

wolny_l
08-02-2012, 21:40
Już posyłam.Daj znać co i jak.


Poszło.Pod tym kółkiem co zaznaczyłem na czerwono jest owy zawór.

Maciucha512
08-02-2012, 21:54
Osz w morde:smash: to u mnie tak jest. Od której strony się do tego dostać? Gdzie wychodzą kable od tego? Chociaż opór zmierzę :boshe:

wolny_l
08-02-2012, 22:07
Kolego zaraz pod tymi kolorowymi 3 kablami co wychodzą od potencjometra masz czarny kabel widać na rysunku.Jak pompa jest w aucie to ciężko się dostać.Jak chcesz to jutro mogę Ci posłać zdjęcie rozstawu tych śrub.

Tomasz
09-02-2012, 16:29
Która to jest ta pancerna blacha to widzę, że już wiesz. Odkręcenie tych śrub graniczy z cudem, chyba że wyjmiesz pompę. Mi udało się wykręcić 4 z 5. Trzy sztuki są od strony przewodów wysokiego ciśnienia (wyglądają jak nity), dwie sztuki są od strony bloku. Do tego do odkręcenia dwie śruby na klucz 13 na samym dole i przewody wysokiego ciśnienia. Niestety skończyło się i tak na rozcinaniu tej blachy od góry. Bardzo nieocenionym narzędziem do tej roboty jest szlifierka prosta typu "dremel" i tarczki ścierne grubości 0,5mm. Zawór jest pod tą blachą i przewody również. Wypiąć ich też się nie da, trzeba ciąć. Wymiana zaworu "plug and play", czyli wykręcasz stary - wkręcasz nowy. Podłączenie przewodów nie ma znaczenia (i tak obydwa czarne). Nie ma potrzeby programowania immo po wymianie. Jak Ci się nie spieszy to w ciągu kilku dni powinienem znaleźć czas żeby cyknąć fotkę jak to wygląda po rozcięciu.

P.s. http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75295-Pompa-Lukas-a To jest mój temat. Na końcu jest opis wymiany zaworu. Zdjęcie trochę niewyraźne, ale zawór stop to ten na pierwszym planie.

Maciucha512
10-02-2012, 20:04
No to kaplica :smash: na razie nie mam czasu za wóz się zabrać, ale jak skończę zlecenie to zajmę się tematem. Mam nadzieje, że problem tkwi gdzie indziej bo nie uśmiecha mi się wyciąganie pompy :boshe:

Maciucha512
11-02-2012, 12:51
Mając dzisiaj czas zajrzałem do garażu. Pełen nadziei, że to może rozrusznik nie kręci silnikiem zabrałem się za oględziny. Niestety rozrusznik kręci. Układ bąbelków powietrza w wężu podającym paliwo nie uległ zmianie po próbach rozruchu, co potwierdzać może usterkę zaworu start stop. Zrobiłem foto mojej pompy, zauważyłem, że nie wygląda jak te z imo. Czy to, co zaznaczyłem kółkiem to ten zawór? Jak go odkręcić? Wchodzą do niego 3 kable, czy mogę zasilić go zewnętrznie, które kable podpiąć? Czy ten zawór ma osobny bezpiecznik lub czy jest jakiś bezpiecznik, bez którego nie zapalę wozu? http://img215.imageshack.us/img215/1589/img1089ek.jpg

Tomasz
11-02-2012, 13:32
Tu już Ci kolego nie pomogę. Jak wymieniałem zawór u siebie, profilaktycznie szukałem zaworu z trzema przewodami i powiem szczerze, że nie natrafiłem na taki w żadnym sklepie. Były jednoprzewodowe kształtem i wielkością przypominające Twój i dwuprzewodowe, mniejsze pod panc-blachę. O ile dobrze kojarzę to w twoim przypadku chyba nie trzeba będzie męczyć się z blachą.

Maciucha512
16-02-2012, 11:47
Nie miałem czasu zajrzeć na forum - praca. Pompa podaje paliwo na wtryski, ale nie zapala. Ostatnio załapał, ale musiałem trzymać go na obrotach na ok 1500 obr/min, jak schodzi na jałowe to gaśnie i nie daje się odpalić. Tragedia:smash:

lukkison
16-02-2012, 12:00
No to raczej nie zawór - wtedy by wcale nie odpalał.
Jak chcesz mieć*pewnosć, to wykręć go i wsadź tam zwykły zawór za 40zł*z allegro - dasz ręcznie napięcie, to nie będzie wątpliwości.

Maciucha512
16-02-2012, 12:02
Miałem taki pomysł. Zawór pracuje z imo - ma trzy kable i za chiny ludowe nie mogę go wykręcić.

lukkison
16-02-2012, 12:09
No od tego trzeba zacząć :)
Ja pamiętam, że u siebie, to musiałem konkretnym kluczem podejść i się*mocno zaprzeć żeby go ruszyć

Maciucha512
16-02-2012, 12:15
Jakie miałeś objawy usterki, tzn co się stało, że musiałeś wymienić?

lukkison
16-02-2012, 12:19
A to było w ramach testu - pompa mi nawalała i sprawdzałem, czy to nie kwestia zaworu.
Okazało się, że pompa walnięta, wiec zawór dla sportu wykręciłem.
Możesz sprawdzić czy jest jakiś sensowny stożek rozpylania na wtrysku, ale w tym celu trzeba wtrysk wykręcić.

Maciucha512
16-02-2012, 12:22
Okazało się, że pompa walnięta
Martwi mnie to, że jak już zapali to gaśnie. Coś czuję, że pompa poszła do nieba. Sam naprawiałeś?

lukkison
16-02-2012, 12:25
Nie, sam pompy nie ogarnę - nie mam sprzętu ani wiedzy w tym zakresie.
Jak chcesz, to mogę dać Ci namiar na faceta od pomp w okolicy - niedrogi i zna się na tych złomach :)

Maciucha512
16-02-2012, 12:29
Namiary na pompiarza mam, ale jak da rade naprawić w zaciszu własnego garażu to po co kasę wydawać :zakrecony:

lukkison
16-02-2012, 12:30
ROzebrać, to rozbierzesz - klucze w garażu się znajdą.
Problem robi się jak trzeba ją ustawić i tu już trzeba wiedzieć jak :)

Sprawdź jeszce to, co mówiłem - wykręć wtrysk i zobacz jak z niego leci.

Maciucha512
16-02-2012, 12:32
Będę miał chwilę to przetestuję.

ftp.kowal
17-02-2012, 19:21
Jeśli chcesz sprawdzić sam elektrozawór to wykręć go wywal tłoczek i przykręć. Odpowietrz i spróbuj zapalić. Pamiętaj że wtedy nie zgasisz go już go przez przekręcenie stacyjki, a jedynie zdusić. Miałem kiedyś podobny przypadek silnik miał ciężko palić wystarczy że pod pompowałem pompka ręczną ze zrobiła się twarda i palił od razu, ale nie chodził na niskich obrotach. Po po prze gazowaniu i zejściu z obrotów silnik gasł. Pompa poszła na złom. Można poratować się jeszcze wymiana samych płytek i pierścienia czyli pompki wstępnej w pompie paliwa. Koszt w granicach 50 zł.