PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problem z hamulcami.Czy to pompa ABS?



Marcin-Klb
09-02-2012, 19:30
Czołem!
Mam od dawna już problem z hamulcami. To znaczy. Z rok temu pdczas jazdy zablokowało mi lewe przednie koło, później każde kolejne itd. Problem po miesiącu się uspokoił.
Ale..

No i właśnie. Hamuje mi słabiej prawa strona przód. Czuć to po prostu, lewa strona idzie w dół a prawa nie, na śniegu jak wcisnę hamulec w ziemie to lewe koło blokuje a prawe albo nie hamuje wcale albo blokuje i jak puszczę pedał to po chwili luzuje. Zacisk, przewód elastyczny są sprawne na 100%. Zacisk po wykręceniu odpowietrznika idzie paluszkiem do środka, przewód nowy ale przy wkręconym odpowietrzniku prasa ma problem wcisnąć cylinderek. Ja podejrzewam Pompę ABS-niby pracuje cicho, lewe koło hamuje idealnie ale ta prawa sekcja zapieczona albo cholera wie co. Nawet przy dalszych trasach rzędu 1000km prawe koło ledwo co jest brudne z pyłu a lewe czarne, normalnie. Co to może być

sosnowicz
09-02-2012, 20:11
A nie bierzesz pod uwagę pompy hamulcowej? Moim zdaniem objawy, zwłaszcza to, że "przy wkręconym odpowietrzniku prasa ma problem wcisnąć cylinderek" mogą wskazywać też na awarię pompy hamulcowej http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_hamulcowa
I jeszcze cytat z "Sam naprawiam": Układ hamulcowy jest podzielony na dwa obwody, z których każdy działa na dwa koła położone na przekątnej. Jeden obwód działa na koło przednie prawe i tylne lewe, drugi obwód na koło przednie lewe i tylne prawe

Marcin-Klb
09-02-2012, 20:15
Pompa hamulcowa z serwem jest nowa, wymieniałem ją i przed i po wymianie kompletnie nie było różnicy.