PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Ciężko wchodzą biegi



Sven-T
09-02-2012, 22:03
Mój problem polega na tym, nie wiem czy tylko u mnie on występuje, czy u innych użytkowników też - ale chciałbym się zapytać czy u Was też jest tak kiedy samochód postoi sobie to ciężko wchodzą biegi, szczególnie jedynka i wsteczny... Później problem zanika, tylko początkowo uparcie na biegi u niego występują :) Tylko jak jest zimny...

Ponadto występuje też pisk przy wrzucaniu jedynki na postoju, jest on słyszalny tylko na zewnątrz pod maską - kiedy byłem u mechanika stwierdził, że to nic się nie dzieje, tylko trzeba może po prostu tam przesmarować - jak Wy myślicie?

MarekPrint
09-02-2012, 22:29
Używając opcji szukaj znajdziesz dużo tematów z podobnym problemem.



tylko trzeba może po prostu tam przesmarować - jak Wy myślicie?
Jest zima i oleje gęstnieją . Od smarowania bym zaczął sprawdzając stan oleju w skrzyni ew pomyślał nad jego wymianą na olej o dobrych parametrach.


Ponadto występuje też pisk przy wrzucaniu jedynki na postoju, jest on słyszalny tylko na zewnątrz pod maską
Czy występuje też bujnięcie do przodu ? Jak tak to może oznaczać kończące się sprzęgło czy dwumasa.

Sven-T
10-02-2012, 11:44
tzn chodzi Ci o bujnięcie do przodu kiedy na przykład jak odpalam na jedynce samochód to czy mi bujnie do przodu? jeśli o to, to tak nie mam - próbowałem dzisiaj, odpalił na jedynce i nawet nie drgnął ani na chwilę do przodu ;)

MarekPrint
10-02-2012, 12:02
Też , ale raczej na uruchomionym silniku , gdy ciężko wchodzi jedynka czy wsteczny to jest bujnięcie ?

Sven-T
13-02-2012, 12:03
nie, nie ma żadnego bujnięcia - po prostu ciężko mi się wbija bieg :) na zimnym silniku, a później to już leciutko wszystko wskazuje

MiG
13-02-2012, 16:01
Zauważyłeś czy spadają obroty gdy puścisz sprzęgło na luzie (pierwsze odpalenie na zimnym silniku)?

Sven-T
14-02-2012, 10:28
tzn jak? jak go odpalę na sprzęgle i włączę na luz to po puszczeniu sprzęgła mam obroty w granicach tysiąca - ssanie się załącza... chyba że chodzi Ci o to, że jak odpalę go to czy podnoszą mi się obroty?

Netoper
14-02-2012, 10:36
i włączę na luz to po puszczeniu sprzęgła mam obroty w granicach tysiąca
No i wtedy wcisnąć sprzęgło, przytrzymać chwilę, puścić sprzęgło i obserwować co z obrotami się działo.

Chodzi o to czy przy wciśniętym i puszczonym sprzęgle jest różnica w obrotach. (na zimnym)
Jak po puszczeniu sprzęgła czuć/widać że obroty przysiadają to by znaczyło że olej do wymiany.
Jeszcze dla spokojności warto odpowietrzyć/przepłukać układ sprzęgła.