PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dziwne drgania przy dodawania gazu...



Paker
12-02-2012, 15:44
Witam a wiec tak już nie mam zielonego pojęcia co jest grane...Miałem małego dzwona autem wyrwało mi wahacz,sanki,półośkę na krzyżaku,itp itp... i generalnie podmieniłem te wszystkie części z innego mondka z cała półośka(st.pasażera i dodatkowo st.kierowcy) aż do skrzyni biegów,dodatkowo doszły do tego nowe amorki...ustawiłem geometrie,wyważyłem i założyłem opony zimowe,posprawdzane były wszystkie tuleje,brak luzów na półośce,łączniki,itp wszystko jest poodkręcane,koła tez dokręciłem a problem jest takiego rzędu ze auto tak od 80km/h zaczyna lekko bić odgłos dochodzi od.st pasażera im szybciej tym mocniej czuć wibracje...Jak powiedzmy rozbujam go do 140km/h puszczam nogę z gazu problem znika dodaje gaz to czuć.Mechanik sprawdzał przeguby wew.zew i mówił ze jest wszystko ok,brak luzów w skrzyni...Juz nie mam zielonego pojęcia czy co coś w skrzyni mi poszło czy to może wina tego małego łożyska (tzw.podpory półośki która jest mocowana do bloku silnika).Zas jak by skrzynia była walnięta to raczej objaw był by na każdym biegu i od startu.A tu problem występuje od 80km./h w górę....Co prawda po dzwonie nie wymieniałem łączników.końcówek drążka i całej piasty bo to całe było.... wydaje mi się ze problem leży gdzieś w półośce,skrzyni albo łożysko na podporze półośki...

jerry1304
12-02-2012, 19:23
mam tak samo witaj w klubie :))

to kto 1 zmienia to łożysko i daje znać czy pomogło ? hihi

i zapewne na 4 biegu powyżej 100 wali mocniej niż na 5 tym :)

Paker
12-02-2012, 20:53
mam tak samo witaj w klubie :))

to kto 1 zmienia to łożysko i daje znać czy pomogło ? hihi

i zapewne na 4 biegu powyżej 100 wali mocniej niż na 5 tym :)

to powiadasz ze kiedy wymieniasz??bo ja dopiero może pod koniec lutego...

jerry1304
13-02-2012, 08:34
ja tylko mechanior bedzie miał czas bo mnie trasa czeka i nie chce z tym czekac
dam znac czy pomogło

Paker
13-02-2012, 16:48
ja tylko mechanior bedzie miał czas bo mnie trasa czeka i nie chce z tym czekac
dam znac czy pomogło

ok ok to daj znać :) i powiedz mi czy wymienił ci same łożysko bo mnie słuchy doszły ze osobno się łożyska nie dostanie i trzeba wymieniać ta półośkę od skrzyni do krzyżaka i na nim jest łożysko .... tak słyszałem tylko

Jendrekmak
16-02-2012, 09:16
albo łożysko na podporze półośki...najprędzej to łożysko. też tak miałem. jako test możesz je obrócić w mocowaniu o 180 stopni (bieżnię zewnętrzną) wtedy drgania jeśli się pojawią to w innym zakresie prędkości ale jeśli jest całe mocno skorodowane to niewiele to pomoże. ja tak robiłem ze swoim ale było w aucie od początku więc taki myk przeszedł. na początku mi "waliło" w zakresie 40-60 a po przestawieniu przeniosło się na zakres ca. 60-80. oczywiście tylko przy przyspieszaniu

Paker
16-02-2012, 14:40
a powiedz mi taki myk bo to łożysko jest razem z półośką ze skrzyni do krzyżaka ??Bo zęby wymienić te łożysko to trza zwalać i tak półośkę a tak sie przyglądałem jak tera wyjąć ja aby wymienić to łożysko :D

Jendrekmak
17-02-2012, 08:46
tak trzeba wyjąć całą półośkę. czyli rozpiąć ją na piaście i rozpiąć wahacz na sworzniu albo przedniej tulei oraz odkręcić na podporze tego łożyska. jeśli masz skrzynię 6 biegową to olej ze skrzyni nie wyleci po wyjęciu półosi ale przy 5 biegowej już trochę wycieknie więc trzeba mieć butelkę oleju do skrzyni pod ręką żeby uzupełnić wyciek.
ewentualnie pozostaje jakiś warsztat który nie powinien wziąć więcej niż 100-150 zł za wymianę (oczywiście sama robocizna). koszt łożyska to 120-200 zł

Paker
18-02-2012, 11:34
sie zastanawiam czy nie bierac całej półośki od skrzyni do piasty z łożyskiem uzywke bo jak sie okaże ze to nie łożysko tylko przegub a z tego co sie dowiadywałem wewnętrzny nie występuje jako zamiennik tylko zewnętrzny od kolo ..

Netoper
18-02-2012, 13:44
Występuje :), a nawet w intercars mają zestaw naprawczy

tlopuc
19-02-2012, 11:39
Mam pytanie dotyczące wewnętrznego przegubu(tego przy łożysku podporowym) na półosi.
Jak jest osadzona zewnętrzna część przegubu na ośce (na tej co jest łożysko oporowe)? Czy to jest wielowypust?
Bo u mnie jest luz pomiędzy osią a zewnętrzną częścią przegubu. Jak się rusza piastą to widać, że cały przegub rusza się góra-dół tak 2-3 mm.

Paker
20-02-2012, 18:55
wiec wina leży w łożysko podpory bo ma dość duże luzy a na doda tego doszedł padnięty przegub wew.bo przy skręcaniu strzela :D ale spokojnie dla św.spokoju wymieniam cała półośkę z łożyskiem ( od skrzyni po przegub zew.) :D dam znać jak będzie po wymianie :)

Netoper
20-02-2012, 20:23
a na doda tego doszedł padnięty przegub wew.bo przy skręcaniu strzela
Przy skręcaniu to zewnętrzny powinien strzelać, takie terkotanie jakby kto kawałek tektury o szprychy rowerowe ocierał.

Jendrekmak
21-02-2012, 23:17
padnięty przegub wew.bo przy skręcaniu strzeladokładnie tak jak napisał kolega - strzela zewnętrzny a wewnętrzny powoduje "bicie" wraz ze wzrostem prędkości nawet przy jeździe na wprost

Paker
24-02-2012, 11:47
A wiec:) Wszelkie problemy zostały zniwelowane... wymianie uległa cała półośka od skrzyni przez krzyżaka po przegub zewnętrzny :)I wszelkie dolegliwości przy przyspieszaniu,buczenie czy bici bądź strzelaniu przy skrętach zniknęły :D aż miło się jeździ teraz :D

1 problem buczenie leżał w łożysku podpory półośki stare miało luzy(jak się ruszało to było czuć) i myślę ze to buczało
2 problem bicie przy dodawaniu gazu,strzelanie itp to nic innego jak przegub wewnętrzny miał takie luzy ze jak się ruszało to było czuć stukanie po rozebraniu o dziwo ( byłem w szoku ) po zdjęciu osłony okazało się ze te 2 łożyska z 3ch całkowicie się rozsypały w drobny mak :D i praktycznie wszystko pracowało na 1 łożysko i na 2bolcach od mocowania łożyska stad wszelkie dolegliwości ...

po zamontowaniu półośki z ciekawości poszarpałem nią i co 0 luzów na łożysku podpory siedzi na sztywno a nie jak poprzednio ze się delikatnie ruszało...a dwa na przegubach siedzi sztywno po złożeniu wszystkiego do kupy jazda testowa:D i efekt jak najbardziej pozytywny i zadowalający 0 bić,0 stukania przy wciśnięciu na maxa gazu wiec jeżeli ktoś ma podobne objawy niech sprawdzi czy ma całe łożyska w przegubie wewnętrznym.

oficjalnie mogę powiedzieć ze problem rozwiązany i można zamknąć temat pozdrawiam

RaFi_mk2V6
27-02-2012, 22:41
a wlasnie mialem zakladac taki sam temacik dzieki paker za rzeczowe wyjasnienie

jerry1304
01-03-2012, 19:27
kontynuując - u machanika nie byłem jeszcze - ale zgłupiałem zrobiło sie ciepło i drgania przeniosły się na inną prędkość powyzej 110 km.

i tu pytanie o cała połoś wymieniałeś na nowa czy używana i jaki był koszt

przy skręcaniu nic nie strzela

ale delikatne wibracje pojawiają sie przy 110 nawet przy hamowaniu silnikiem

gienek
04-03-2012, 12:08
wymianie uległa cała półośka od skrzyni przez krzyżaka po przegub zewnętrzny :)I wszelkie dolegliwości przy przyspieszaniu,buczenie czy bici bądź strzelaniu przy skrętach zniknęły :D aż miło się jeździ teraz :D

sadzę ze kolega dał używaną półośkę (koszt używanej całej to około 150zł) bo nowa to kosztuje dużo i jeszcze więcej :)