PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] bardzo szybko przełacza na gaz, pali jak smok



obuchos11
12-02-2012, 18:20
Witam, dwa tygodnie temu został założony gaz do mojego mondka mk3 2.0 Pb, instalacja gazowa firmy stag 4, nie wiem dlaczego tak się dzieje ale przy mrozach -25 auto bardzo szybko przerzuca na gaz, odjadę zaledwie 0,5 km od domu i auto już chodzi na gazie, nie czuć żadnej różnicy pomiędzy Pb a gazem, auto idzie tak samo nic nie szarpie. Z tego co obliczałem to mondek pali ponad 16 litrów w mieście na 100km :O czy to norma przy tych mrozach czy złe wyregulowanie przez gazownika.

Mam jeszcze problem z tankowaniem, butle gazową mam ulokowaną w koło zapasowe, butla ma 44l czyli przy tankowaniu powinno wejść 36-37 litrów wchodzi mi tylko 28 litrów i zawór w butli zaraz odbija, co może być tego powodem ?? Proszę o waszą pomoc.

Pozdrawiam :)

Jakub
12-02-2012, 20:02
Primo - Stag4 nie specjalnie nadaje się do MKIII, często rozjeżdża mapę zapłonu.
Secundo - nie wiadomo jaką masz temperaturę przełączenia ustawioną
Tercjo - w tych temperaturach, na krótkich odcinkach może palić więcej.
Po 1000 km i tak jedziesz na regulację więc pewnie będzie jakaś korekta
Zawór w butli do regulacji :)

obuchos11
12-02-2012, 20:11
Z tego co widziałem na kompie u gazownika to mapy nakładały się na siebie, przed kupnem mondeo mk3 jeździłem pożyczoną vectrą b z tą samą instalacją gazową stag 4 to przy temperaturach +4 musiałem od domu odjechać 3 km żeby przełączyło na gaz a w mondku tak jak pisałem wyżej odjadę pół kilometra od domu przy mrozie -25 i już przełącza na gaz i nawet tego nie odczuwam, gdyby nie lekkie pstryknięcie przy butki to nawet bym nie wiedział że jadę na gazie...

harnas1515
12-02-2012, 20:15
pali ponad 16 litrów w mieście na 100km
Co Cię dziwi. ??


tylko 28 litrów i zawór w butli zaraz odbija
Wyregulować trzeba.

96mk1
12-02-2012, 20:16
możesz mieć ustawione bardzo niską temperatura przełączania jak juz wyżej napisano. Podjedź gdzie montowałes i zapytaj jaką nastawili chyba że masz kabel;) szkoda trochę samochodu w takie mrozy, teraz nic sie nie dzieje, ale ciekawe co potem.

obuchos11
12-02-2012, 20:21
Co Cię dziwi. ?? no troszkę dziwi ponieważ miałem mondeo mk1 1.8 w gazie i palił mi 13 litrów w mieście "NA ZWYKŁYM GAZIE"

Jakub
12-02-2012, 20:41
Michał, napisałem ci co trzeba zrobić. Musisz pojeździć ten 1000km, instalka musi się ułożyć. Dopiero później grzeb w tym. Minimalna temperatura przełączania to 25 stopni w takich warunkach.

obuchos11
12-02-2012, 21:28
Jutro zadzwonię do gazownika i zapytam się jaką temperaturę ustawił bo to trochę za szybko się przełącza a to szkoda silnika, wkrótce zatankuje do pełna pojadę w trasę i zobaczę jak mi wyjdzie spalanie w trasie bo jak narazie to tylko w mieście go sprawdziłem.

pawelszakal
13-02-2012, 10:44
Ja mam 30st i ja przy takich mrozach musze przejechac 2km. No, ze chyba twoje autko stoi w cieplutkim garazu albo dosc dlugo stoisz na odpalonym silniku to jeszcze te 0.5km jest w miare mozliwe.

kordyl
13-02-2012, 13:19
Jeżeli

przy mrozach -25 auto bardzo szybko przerzuca na gaz, odjadę zaledwie 0,5 km od domu i auto już chodzi na gazie, nie czuć żadnej różnicy pomiędzy Pb a gazem, auto idzie tak samo nic nie szarpie

To w czym problem ?? Bo jedyną konsekwencją będzie szybsze zużycie membran w reduktorze (który jest na gwarancji i to nie Twój kłopot). Dla silnika nie ma różnicy jaka będzie temp gazu na chwile przed zapłonem. Są przecież instalacje które zasilają auto gazem ciekłym.

frugo
13-02-2012, 15:31
Ucierpi i to najbardziej jeszcze jeden element, wtryskiwacze. Jeżeli będą brudne, a z czasem na pewno będą to będą miały tendencje do zaklejania od płynnego gazu. Poza tym pamiętajmy że te wtryskiwacze nie są dostosowane do wtryskiwania cieczy.
A gaz w instalacjach V generacji jest podawany pod wyższym ciśnieniem.

rustin
13-02-2012, 15:39
Primo - Stag4 nie specjalnie nadaje się do MKIII, często rozjeżdża mapę zapłonu.
bardzo ciekawa teoria, masz coś na jej poparcie?

obuchos11
13-02-2012, 16:15
No, ze chyba twoje autko stoi w cieplutkim garazu albo dosc dlugo stoisz na odpalonym silniku to jeszcze te 0.5km jest w miare mozliwe.
Auto niestety nie stoi w garażu, cały czas pod chmurką, auto jak odpalę rano to postoi dwie minutki żeby olej się dobrze rozprowadził po silniku i dopiero nim ruszam, na zimnym silniku staram się nie przekroczyć 2 tyś obrotów.

Dzwoniłem do gazownika i kazał mi podjechać w tygodniu, powiedział że podłączy pod kompa i sprawdzi jaka jest ustawiona temperatura bo dla niego to dziwna sprawa że tak szybko przełącza.

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

A co do tankowania to powiedział że źle jest ustawiony zawór w butli gazowej, kazał podjechać z pustym bakiem i jak coś to poprawią tą usterkę

---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

Może piszę głupoty ale mogą być podgrzewane wtryski gazowe ??

frugo
13-02-2012, 16:24
Może piszę głupoty ale mogą być podgrzewane wtryski gazowe ??
To znaczy co przez to rozumiesz? Bo w STAG-u jest opcja podgrzewania wtryskiwaczy, czyli ich elektrycznego rozgrzewania przez małe impulsy na cewkę póki auto pracuje na PB i ta opcja powinna być włączona zimą. Są tez podobno jakieś zewnętrzne podgrzewacze ale jakoś nie słyszałem o nich dobrych opinii.

rustin
13-02-2012, 16:38
Na 99% nie masz założonego podgrzewacza wtrysków a jak juz to on podgrzewa wtryski a lpg się przełacza nie przy temp wtrysków tylko reduktora więc to nie to

Jakub
13-02-2012, 17:50
bardzo ciekawa teoria, masz coś na jej poparcie?
Tak, MKIII mojego braciaka 1.8Pb 125KM w którym co jakiś czas trzeba robic reset bo na Pb nie chce jechać, MKIII swojego sąsiada 2.0 z podobnym problemem.
Rustin zauważ że mówimy o stagu 4, a nie o stagu 300-4

frugo
13-02-2012, 17:54
Tak, MKIII mojego braciaka 1.8Pb 125KM w którym co jakiś czas trzeba robic reset bo na Pb nie chce jechać, MKIII swojego sąsiada 2.0 z podobnym problemem.

Oznacza to tylko jedno, źle wyregulowana instalacja. STAG4 od 300 różni się tylko korekcjami i ISA, a mondeo bez tego można idealnie wyregulować.

rustin
13-02-2012, 18:58
Jakub wiesz czym one się różnią? nie ma takiej możliwości aby stag4 rozwalał mapę pb. Jak by przełożyć sterownik to byś się przekonał że to nie jego wina.

Jakub
13-02-2012, 20:13
Jakub wiesz czym one się różnią? nie ma takiej możliwości aby stag4 rozwalał mapę pb. Jak by przełożyć sterownik to byś się przekonał że to nie jego wina.
Wiem tylko że Stag 4 w tamtych dwóch egzemplarzach się nie sprawdza. Wszystko w tym temacie.

rustin
13-02-2012, 20:32
Niestety tak się robią mity,nie wie się dlaczego ale tak i już

maxwell11
17-02-2012, 13:54
Rustin,

mi się wydaje że kolega Jakub może mieć częściowo rację bo jeśli ustawienia LPG są dość kiepskie i dużo się jeździ tylko na LPG to z czasem mapa PB bedzie nie ciakawa. Oczywiście nie ma to znaczenia czy będzie Stag4 czy cokolwiek innego bo chodzi o ustawienia - dla tego częściowa racja :hmm:. Chociaż z tymi mitami to masz rację.

Swoją drogą ciekaw jestem ile czasu trzeba by jeździć na bardzo kiepskiej mapie LPG (np. z mocno za bogatą mieszanką) żeby mapa PB się na tyle rozjechała że należałoby ją resetować. Mi się wydaje że w Mondeo akurat korekty na tyle szybko działają że jażdząc na PB mapa PB powinna wrócić do "w miarę" przyzwoitej formy dość szybko i bez resetu.

Pablo
21-03-2012, 20:34
Panowie pytanie odnośnie rozjechanej mapy... Spalanie gazu mi skoczyło w mieście na ok 13L i postanowilem pojeździć trochę na PB. Pytanie tylko czy odłączać klemę akumulatora czy bez tego mapy same się "naprawią" jak przejade się 50km a benie ?

rustin
21-03-2012, 20:36
Lepiej odłącz

norbi333
21-03-2012, 20:51
czy bez tego mapy same się "naprawią" jak przejade się 50km a benie ?
Same się naprawią ,ale 50 km może być mało.Szybciej i prościej odpiąć aku

Pablo
21-03-2012, 21:12
Same się naprawią ,ale 50 km może być mało.Szybciej i prościej odpiąć aku

tak myślałem, dzięki

OTTO
22-03-2012, 16:39
Jakub a brat i sąsiad nie mają czasem ISA ?
Co do tego że po jeździe na LPG źle jeździ na Pb to się zgadzam i zaobserwowałem to w każdym aucie jakie miałem na LPG, jak pojeździłem troche na LPG w mk3 to tez po przejściu na Pb mi falował, pojechałem do gaziarzy i powiedzieli że to normalne bo właśnie mapy Pb świrują.

pepicosi
27-03-2012, 21:45
nie ma złych instalek
tylko są mało kumaci gazownicy \
którzy na auto mają 3 godziny
na dodatek montują słabe podzespoły które z biegiem czasu
rozkalibrują się
cena robi swoje i chęć zarobku też ma coś do tego
prawidłowo wyregulowana instalka ma takie same korekty na benzynie i na lpg
więc nie ma mowy o rozwaleniu map

Mortal_Kombat
28-03-2012, 20:07
Mi w mieście łyka 12,5-13 w obecnej temperaturze,instalacja wyregulowana prawidłowo, korekty na Pb i LPG mi się pokrywają, więc moim zdaniem nie masz aż tak dużego spalania. Czy była robiona u ciebie korekta po temperaturze??