PDA

Zobacz pełną wersję : [Wnętrze] Czym wyprać fotel



Jareczek1980
12-02-2012, 22:04
Zamierzam wyciągnągnąć tylne siedzisko i wyprać je i teraz mam dylemat
Czy sciągnąć to z gąbki i wrzucić do pralki, czy lepeij to prać nie sćaigając, jeśli tak to czym to zrobić zeby nie zostały plamy?

Jondi
12-02-2012, 22:19
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75411-Pranie-tapicerki tu jest opis
jeśli nie masz o tym pojęcia i sprzetu ja bym jednak proponował oddać na wiosnę auto do czyszczenia profesjonalistą
jeśli chcesz zdejmować materiał to może być potem problem żeby go tak samo założyć nie wiem jak jest w mkIII mocowany ale w mkII trezba było jakieś druciki rozcinać i potem sztukować mocowania

Mav
13-02-2012, 10:23
Jareczek1980, tapicerke w aucie pierze sie z powodzeniem bez sciagania zadnego materialu z foteli... Odpowiednia chemia, troche wiedzy, odkurzacz wciagajacy wode i mozna to bez problemu zrobic samemu. Jak nie dysponujesz odpowiednia wiedza ani sprzetem to zglos sie do kogos, kto sie tym profesjonalnie zajmuje jak to Jondi napisal. Nie musi to byc myjnia na parkingu duzego centrum handlowego, ale ktos z ogloszenia i auto wielkosci mondeo powinno sie udac zrobic za okolice 200zlotych.

Gebar
13-02-2012, 13:03
Jeśli chodzi o tylne siedzisko, to ja bym ściągał i kiedyś to zrobiłem.

Nigdzie tego lepiej nie zrobisz jak w pralce.
Dodatkowo poszycie z tylnego siedziska bardzo łatwo się ściąga

kuba 82
13-02-2012, 15:36
Polecam sposób Marcina, sam tak robiłem ze wszystkimi obiciami w aucie, z ta tylko różnica ze ja prałem w starej "frani"ale uprały sie pierwszorzednie:hmm:

Jareczek1980
13-02-2012, 16:25
Dodatkowo poszycie z tylnego siedziska bardzo łatwo się ściąga
własnie pytałem swoich mechaników i mówili ze nawet gorzej się to ściaga niż zakłada. A chodzi tylko o tą kanapę co się na niej siedzi.
Z przednimi fotelami poczekam do wiosny.

kto sie tym profesjonalnie zajmuje jak to Jondi napisal. Nie musi to byc myjnia na parkingu duzego centrum handlowego, ale ktos z ogloszenia i auto wielkosci mondeo powinno sie udac zrobic za okolice 200zlotych.
wiem, jednak trochę z tym kłopotu bo na poczekaniu nikt mi tego nie zrobi i trzeba czekać do wiosny. Poza tym te 200 zł to całkiem sporo.

kuba 82
13-02-2012, 17:04
własnie pytałem swoich mechaników i mówili ze nawet gorzej się to ściaga niż zakłada bzdury opowiadaja łatwo sie to sciąga bo trzeba tylko porozginac takie okrągłe metalowe zapinki i zastapic je np opaskami zaciskowymi - ja miałem ten komfort ze mam w rodzinie tapicera samochodowego i za pomoca specjalnych szczypiec zamontowałem na metalowe oryginalne zapinki

Jondi
13-02-2012, 18:24
wiem, jednak trochę z tym kłopotu bo na poczekaniu nikt mi tego nie zrobi i trzeba czekać do wiosny. Poza tym te 200 zł to całkiem sporo.
w 1,5h masz czyste i suche całe auto jak ktoś ma wprawę
do klekot troche dłużej bo po 30 minutach zacznie dopiero temperaturę łapać

Jareczek1980
13-02-2012, 19:57
do klekot troche dłużej bo po 30 minutach zacznie dopiero temperaturę łapać
eee mie jest tak źle, już po 29 min :hehe:

przemoprzem
14-02-2012, 13:13
Ja prałem swoje w prace automatycznej. Ściągniecie tylnej kanapy jest dosyć proste, jest trochę zabawny z siedzeniami przednimi. Oczywiście piszę z perspektywy MK1. Te obejmy z drutu zastąpiłem zwykłymi opaskami plastikowymi ok 5 mm szerokie i tę część opaski w którą się wsuwa pasek odwracałem na dół żeby w tyłem czasem nie gniotły.

Z praniem w pralce radzę nastawić na pranie delikatne, a na pewno nie szaleć z odwirowywaniem. Materiał jest trwały, ale na brzegach podczas odwirowywania może się delikatnie welur powycierać. Tylne uprałem i odwirowałem z prędkością ok 800 obrotów na minutę i było ok, a tapicerkę z przednich odwirowałem z prędkością ok 1 200 obrotów na minutę i na brzegach delikatnie powycierało.

Ale fakt faktem że piachu trochę w tapicerce było (pozostałości po pracy na budowach), wiec pranie w pralce chyba lepsze żeby pozbyć się kurzu i większego syfu.

wowka323
25-02-2012, 08:13
a ja kupiłem sobie wytwornice pary jak zrobi się cieplej pójdę stosować na moim mondku.nie mam syfu ale chcę trochę odświerzyc,czy robił ktos z was czyszczenie parą? jak to się sprawdza .dodam że w domowych pracach do czyszczenia jest ok.nawet bardzo ok.

Mav
25-02-2012, 09:28
wowka323, para odswiezysz... ale potem trzeba odciagnac wode z brudem z tych foteli czy innych elementow, ktore para potraktujesz... Wiec odkurzacz pioracy lub zwykly z funkcja odsysania wody jest niezbedny.

Abram_2006
01-03-2012, 19:12
a ja kupiłem sobie wytwornice pary jak zrobi się cieplej pójdę stosować na moim mondku.nie mam syfu ale chcę trochę odświerzyc,czy robił ktos z was czyszczenie parą? jak to się sprawdza .dodam że w domowych pracach do czyszczenia jest ok.nawet bardzo ok.

a jaki środek stosujesz do pary ?

Jondi
02-03-2012, 00:15
z tego co mi wiadomo czyści się sama parą generalnie jest to bardziej do dezynfekcji ale niektórzy tym piorą

MarekPrint
02-03-2012, 00:57
W ostatnie lato , rozbierałem swoje fotele w MK3 i prałem w pralce automatycznej. Jeden dzień schnięcia i ładnie pachnie w aucie.
Foteli przednich nawet nie odkręcałem od podłogi - dwa płaskie krętaki i szybko się rozbiera.

Jareczek1980
03-03-2012, 13:27
W ostatnie lato , rozbierałem swoje fotele w MK3 i prałem w pralce automatycznej.
i chyba tak zrobię, poczekam jeszcze trochę jak będzie cieplej i będe miał więcej wolnego czasu

gebe14
05-04-2012, 22:14
W ostatnie lato , rozbierałem swoje fotele w MK3 i prałem w pralce automatycznej. Jeden dzień schnięcia i ładnie pachnie w aucie.
Foteli przednich nawet nie odkręcałem od podłogi - dwa płaskie krętaki i szybko się rozbiera.

a możesz dokładniej opisac jak zciagnąc te pokrowce?
mam mondeo mk3 z 2001 r

Jondi
06-04-2012, 18:15
kolego jak byś chciał zamiast kombinować odezwij się na PW i wypiorę Ci za przyzwoitą kasę fotele boczki i podsufitkę

Jareczek1980
06-04-2012, 22:50
ja bym do Ciebie podjechał...ale pewnie bym wracał z mokrą pupą:hehe:

Mav
07-04-2012, 00:43
Podstawisz auto Jondiemu rano, pozwiedzasz Krakow, odbierzesz po paru godzinach czyste i pachnace i oczywiscie suche:skromny:

Jareczek1980
07-04-2012, 09:49
pozwiedzasz Krakow
nie chce mi się, kiedyś tam pracowałem i zaliczyłem wszystko :)

Jondi
07-04-2012, 14:01
załatw 3 auta to ja przyjechać mogę

gebe14
09-04-2012, 09:46
ja mam generalnie czysto.
ale chciałbym wyprać w pralce tylko siedzisko kierowcy, pisaliście żee da sie zdjąć... wiec chciałbym wiedzieć jak jeśli można

Jondi
10-04-2012, 15:31
wpadnij na spota pogadamy i machnie się przy okazji z innym autem za przysłowiowe piwo ;) jutro np będę klubowego prał