PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Elektryczna regulacja fotela - 6 płaszczyzn, problem z 1 płaszczyzną.



ŁukaszT
14-02-2012, 09:55
Witam,

Posiadam Forda Mondeo MkII Ghia z 2000 r. Fortunnie bądź nie regulacja fotela kierowcy jest 6 płaszczyznowa.

Ostatnimi czasy 1 płaszczyzna nie działa. Fotel jeździ góra/dół, przód, oparcie przód/tył. Niestety nie działa mi opcja odsuwania fotela. Przy naciskaniu przycisku silniczek milczy.

Diagnoza ASO - nowy silniczek 720 zł...

Czy jest inny sposób. Niestety nie mogę nigdzie na szrotach znaleźć takiego modelu, a na allegro też pusto.

Czy macie jakieś pomysły.

Może chociaż dobry elektryk w Gdańsku, który uratuje mój portfel ?

Bardzo dziękuje za pomoc.

rednaxelA
14-02-2012, 12:11
A jesteś pewien że włącznik działa? masz 3 silniczki 2 działają na pewno a ten od regulacji przód/tył też działa bo fotel jedzie do przodu.

ŁukaszT
14-02-2012, 12:30
Widzisz, pewien niczego nie jestem. Mechanicy z ASO nagadali mi, że dla każdego ruchu jest oddzielny silniczek.
Wydawało mi się to dziwne, ale że z mechaniką u mnie tragedia to uwierzyłem.

Przyciski mam 2.
Jeden odpowiada za siedzisko - i tutaj jade do przodu, dupe opuszczam i podnoszę z przodu i z tyłu. Nie jade do tyłu.

Drugi oparcie fotela prżód i tył.

Co by w sumie dawało nawet 8 ... bez sensu.

Jak ewentualnie sprawdzić czy to tylko przycisk ?

A jeśli jednak silniczek to gdzie ustrojstwo znaleźć? a może od mk1/3 by pasował, tylko co szukam to wystawiane są tylko do opcji góra/dół.

I jeśli przycisk to gdzie go namierzyć, na znanym nam portalu aukcyjnym Paneli sterowania do mojego mondka brak.

dream
14-02-2012, 12:38
Przesuwanie przód-tył obsługuje jeden silniczek więc jeżeli fotel jedzie do przodu to znaczy, że silniczek jest dobry.

ŁukaszT
14-02-2012, 12:42
Pocieszające, bo sam przycisk podobno okiloce 100 zł.

Pozostaje zaryzykować i zmienić klika.

Dziękuje za pomoc.

dream
14-02-2012, 12:43
Pocieszające, bo sam przycisk podobno okiloce 100 zł.

No nie wiem... będziesz miał problem na pewno z dostaniem tego ustrojstwa bo to jest jeden duży zintegrowany sterownik... jeśli ktoś sprzedaje to w całości z fotelami

Netoper
14-02-2012, 12:44
Może przycisk jest rozbieralny tak jak te do podnoszenia szyb, wtedy najczęściej wystarczy tylko oczyścić punkt w którym się styki stykają.

ŁukaszT
14-02-2012, 13:04
Chyba będzie trzeba się pochylic nad tym ustrojstwem i spróbować rozkręcić.
Zastanawiam się czy będzie duży problem z zdemontowaniem tego cuda.

Szkoda tylko, że tak zimno na zewnątrz bo na garaż nie zasłuzyłem :)

dream
14-02-2012, 13:21
Zastanawiam się czy będzie duży problem z zdemontowaniem tego cuda.

Dasz radę filozofii dużej nie ma. Ten plastik pod któym jest przełącznik jest przykręcony na dwie śruby i zatrzask z tyłu fotela, zdejmij go i zobaczysz przełącznik.

ŁukaszT
14-02-2012, 13:26
Będzie walka :) jak cos sie ruszy w temacie dam znać :)

I jeszcze raz dziękuje za pomoc!

adamuus
14-02-2012, 15:53
Może przycisk jest rozbieralny tak jak te do podnoszenia szyb, wtedy najczęściej wystarczy tylko oczyścić punkt w którym się styki stykają.
Oczyszczenie nadpalonych styków zdaje egzamin. Ale tylko na jakiś czas.

Netoper
14-02-2012, 16:26
U nas już ze trzeci rok od podnoszenia szyby kierownika działa po oczyszczeniu bez zarzutu.

kula159
14-02-2012, 20:16
Odkręć kolego fotel i zabierz go do domu jeżeli masz taką możliwość ;) Daj "odpocząć" trochę tej plastikowej osłonie co by jej nie połamać przez te mrozy i wtedy weź się za odkręcenie tego sterownika i sprawdzenie czy wszystko ok ;) Miałem podobny przypadek z tym że u mnie nie działała regulacja oparcia do tyłu, u mnie pomogło psiknięcie we wszystkie wtyczki pod fotelem sprayem typu kontakt i zaczęło wszystko ładnie pracować :) Spróbuj, może i u Ciebie pomoże :)

ŁukaszT
20-02-2012, 09:41
Witam ponownie,
Jestem o jeden krok dalej.
Niestety warunków do wykrecenia fotela nie było, pozostało walczyć na mrozie.
Obudowa zdjęta, przycisk odkręcony, kostki rozpięte -wszystko zalane wd-kiem. po 24 godzinach nie ruszania fotel cofnął się o kawałek i znów padł.

Potwierdzcie tylko - jak nic kupuje nowy przycisk :) i powinno grać.

Netoper
20-02-2012, 10:04
Ja bym jeszcze na krótko spróbował kabelkami, aby na 100% potwierdzić że to włącznik.
No bo skoro po wypsikaniu samych kostek coś dygło to może właśnie problem w kostkach że jakaś śniedź/niekontakt jest.
No i WD nie jest przeznaczony do poprawiania przewodności.

adamuus
20-02-2012, 15:21
Ja bym jeszcze na krótko spróbował kabelkami, aby na 100% potwierdzić że to włącznik.
Dokładnie. Znajdź we wtyczce kabelki odpowiedzialne za tę funkcję i podepnij się pod nie. Jeśli fotel ruszy, to na bank masz włącznik do wymiany.

ŁukaszT
21-02-2012, 22:41
Panowie,
A więc krótka historia z dnia dzisiejszego.
Zamówiono przycisk w ASO, umówiony na odstawiene mondka lece po pracy na zbity p.....
Autko przyjęte, ja spokojnie kawka, myśle sobie - będzie dobrze :)
mija godzina, zostaje zaproszony do stanowiska, i ku mojejmu zdziwieniu słyszę: "bardzo nam przykro, przycisk zamówiony nie pasuje, zweryfikowaliśmy i Pana przycisku już nie produkują....

Zdziwko i niezły wqrw, zwłaszcza że przy weryfikacji przycisku przysuneli mi fotel tak, że do domu wracam z kolanami na kierownicy...

Myśle sobie, ni chuchu, tak tego nie zostawie. Po wykręceniu przycisku z obudowy i rozpięciu kostek strzała do domu. Oglądam, rozmyślam, oglądam...olśnienie...1 kostka która odpowiada za odcinek lędźwiowy jest wolna(w moim fotelu brak tej regulacji)...tzn przycisk za ten myk jest wolny. A teraz już z górki, namierzyłem kabelki w kostce odpowiedzialne za przód-tył (biało niebieski/żólto niebieski) - tne, za lędźwiowy(biało czarny/żólto czarny) - tne, połączyłem te od przycisku z tymi w kostce, zaizolowałem i lece sprawdzić czy zepsułem bardziej, czy udało się naprawić.

Pochwale się.. działa :)Fotelik śmiga tak jak trzeba w każdym kierunku, a że ledźwiowe mam ręczne to nic nie straciłem :)
Opis tak długi, ponieważ może komuś się przyda, a radość mnie rozpiera :P

Jeszcze raz za wszelką pomoc dziękuje!