PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jeszcze raz o grzaniu/ nie grzaniu w TDDI ale z ręcznym ustawieniem strumienia ciepła



Karol_I
14-02-2012, 18:39
Witam.

Od roku mam problem w moim mondeo MK III TDDI 115 km 2001 z ręczną klimatyzacją (ręczne ustawienie ciepła) z ogrzewaniem, jest tak że jak silnik jest prawidłowo nagrzany to na czerwonej kropce (ogrzewanie na maxa) nie idzie ciepłe powietrze tylko zimne, musze troszke sie cofnąc i dopiero wtedy idzie "coś" ciepłego, nie ma szału. W czasie jazdy tez szfankuje raz leci ciepłe, a później przez kolejne minuty idzie samo zimne. Ilość płynu jest OK, silnik osiąga prawidłową temperaturę. ale co jest nie tak ?

no i jeszcze jest problem ze te ciepłe powietrze z samego rana to idzie dopiero po jakims czasie od nagrzania silnika.

Przeszukałem forum ale nie widziałem wątka z klimatyzacją ręczną :/

Pozdrawiam i proszę o pomoc .

stary1981
24-02-2012, 13:40
nie znam odpowiedzi na ten problem, ale u mnie jest podobnie. czasem muszę cofnąć pokrętło spowitemu na zimne a potem na ciepłe. zaczęło się tej zimy . ale generalnie jak silnik jest nagrzany to prawidłowo powinno być tak ze leci ciepłe powietrze

Karol_I
08-03-2012, 17:45
dobrze że już się robi ciepło....ale fajnie by było to naprawić co by następną zimę nie marznąć :)