PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jak sprawuje się Wam instalacja LPG w Mondeo mkIII ?



jaro81
14-02-2012, 20:00
witam forumowiczów
zastanawiam się nad zmianą Mondeo na nowszy model :)
obecnie jeżdżę mk2 z silnikiem 2.0 i instalacją Stag i jestem zadowolony
zarówno ze spalania, z dynamiki i jazda jest bezwarawyjna

przeglądając Internet trafiłem na taką wypowiedź:
"Jerzy Maliński - Koalicja na rzecz Autogazu
Ford Mondeo produkowany od 2000 r. nie jest przystosowany do pracy z instalacją gazową. Materiały użyte w konstrukcji głowic silników uniemożliwiają długotrwałą pracę z zasilaniem LPG, dlatego producent samochodu nie zaleca montowania instalacji gazowej. Jazda Fordem Mondeo na autogazie może się skończyć naprawą główną silnika nawet po niewielkim przebiegu."

I tu pojawia się moje pytanie, jakie macie doświadczenia z LPG w benzyniakach mk3? szczególnie w silniku 2.0 146 KM, ale o 1.8 też piszcie bo jeszcze nie wiem czy i jaką wersję kupię.

Z góry dzięki i pozdrawiam...

Netoper
14-02-2012, 20:05
I tu pojawia się moje pytanie, jakie macie doświadczenia z LPG w benzyniakach mk3?
Myślę że choćby tylko te dwa tematy z kilkudziesięciu innych poruszających tę kwestię wystarczą aby rozwiać wątpliwości
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/74358-Pytanie-do-posiadaczy-mk3-2-0-16V-PB-145kopyt?highlight=rustin

http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/38135-Mondeo-MKIII-LPG-opinie-po-30-tys-km-i-wi%C4%99cej?highlight=rustin

Misiek_WR
14-02-2012, 20:33
Kolego, od 6 miesięcy mam założoną instalację BRC, silnik 2.0 147 koników. Zrobiłem już prawie 12 tys na gazie. Jedynie dziś pojechałem wymienić sterownik bo coś się mu popsuło, ale wymieniony na nowy i jeździ dalej. Generalnie to większość ci powie że silniki nie są przystosowane do gazu, ale czemu tak dużo tych aut jeździ i robią przebiegi jak na benzynie. Kwestia dobrego gazownika który zna się na swojej robocie.

averne
17-02-2012, 11:42
W swoim MK3 założyłem instalację KME wraz z dobrą listwą i parownikiem. Zakład polecony przez jednego z moderatorów. Instalacja przy tym silniku wg gazownika, wymagała lubryfikatora. Przez cały okres eksploatacji gazu (a zrobiłem na nim 30kkm), wymieniałem tylko filtry (fazy ciekłej i lotnej). Oczywiście przewody i świece muszą być w dobrym stanie - ja wymieniłem na oryginały, spory wydatek ale warto.

Spalanie LPG w mieście (Warszawa, korki) - 13,5, w trasie około 10l. To automat, więc w manualu może mniej kotłować. Do bagażnika wchodzi butla >50l, czyli przy tankowaniu 42l.

PawelKrakus
19-02-2012, 01:42
BRC i 45 tys km na lpg :D