PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulator [bylo]



Tauros
25-04-2005, 19:50
Szuakalem w archiwum (owszem bylo, temat wyboru akurat mnie nie interesuje, bo wiem co wybiore), pisalem tez o tym na AC..
No wiec tak, padl mi AKU :( Doladowanie nic juz nie daje...Jak doladuje to zapali, ale potem jak zgasze silnik i autko postoi pare minut to potem juz go nie moge odpalic...Wiec AKU :down: Wybrac wiem co, ale moze ktos mi powiedziec jaki standardowy byl w Mondkach akumulator, chodzi mi o pojemnosc i prad rozruchowy...W microcacie znalazlem (pierwszy raz uzywalem microcata przed chwila zainstalowalem :jezyk1: :bigok: ), ze w moim modelu byly jakies 60Ah i 71Ah...Ale moze ktos wie wiecej albo lepiej znajdzie ode mnie...Dzieki z gory...
P.S. Teraz jak wyjalem stary, ktory wytrzymal 4 lata (Five Star jakis) sa dane 62Ah, 460A...Styknie taki sam??

Fredee
25-04-2005, 20:28
pewnie że starczy....do benzyny nie potrzeba szczególnie mocnego przecież...
Pozdrawiam :banan: :bigok:

v1tek77
25-04-2005, 21:09
P.S. Teraz jak wyjalem stary, ktory wytrzymal 4 lata (Five Star jakis) sa dane 62Ah, 460A...Styknie taki sam??
Do 1.8 zalecany jest o pradzie rozruchowym 600A, ja osobiscie mam Centre Future 55Ah 600A i jestem super zadowolony. Mysle, ze do 1.6 wystarczy i slabszy ale ten jest naprawde :up:
Pozdrawiam!

mburz
25-04-2005, 21:42
każdy akumulator jest dobry oby nie leżał długo na półce. Ważne jest aby stan elektryczny w aucie był notabene sprawny a to przełoży się na długotrwałość /żywotność/ akumulatora.
To że sprawdzi się napięcie ładowania, która wynosi np. 14.2V to nie wszystko , ważne jest tętnienie prądu, rozładowanie podczas postoju oraz spadki napięć między akumulatorem a alternatorem /masy i +/ . Tętnienie prądu można sprawdzić na specjalistycznym przyrządzie u elektryka jeśli wie co to jest tętnienie ;). Pobór prądu można samemu sprawdzić ma wynosić nie więcej niż 40 mA. No i napięcie ładowania ma wynosić od 13.8V do 14.5V. z oraz bez obciążenia. Ważne również jest sprawdzenie koloru osadu elektrolitu w starym, aku aby stwierdzić przyczynę jego uszkodzenia. Jeśli jest szary to zn, że aku jest nie doładowany / krótkie odcinki jazdy napięcie spoczynkowe średnio 12.3V. Natomiast osad brunatny tzn przeładowanie aku duży prą ładowania powyżej 14.5V lub szybkie rozładowanie i nadmierne jego ładowanie.
uffff hołk
:)

Tomex
26-04-2005, 14:01
każdy akumulator jest dobry oby nie leżał długo na półce. Ważne jest aby stan elektryczny w aucie był notabene sprawny a to przełoży się na długotrwałość /żywotność/ akumulatora.
To że sprawdzi się napięcie ładowania, która wynosi np. 14.2V to nie wszystko , ważne jest tętnienie prądu, rozładowanie podczas postoju oraz spadki napięć między akumulatorem a alternatorem /masy i +/ . Tętnienie prądu można sprawdzić na specjalistycznym przyrządzie u elektryka jeśli wie co to jest tętnienie ;). Pobór prądu można samemu sprawdzić ma wynosić nie więcej niż 40 mA. No i napięcie ładowania ma wynosić od 13.8V do 14.5V. z oraz bez obciążenia. Ważne również jest sprawdzenie koloru osadu elektrolitu w starym, aku aby stwierdzić przyczynę jego uszkodzenia. Jeśli jest szary to zn, że aku jest nie doładowany / krótkie odcinki jazdy napięcie spoczynkowe średnio 12.3V. Natomiast osad brunatny tzn przeładowanie aku duży prą ładowania powyżej 14.5V lub szybkie rozładowanie i nadmierne jego ładowanie.



uffff hołk
:)

No żesz, jakbym to prze telefon słyszał! :)
Właśnie też to oćwiczam. Wczoraj zbadałem po odpaleniu Mondka na podładowanym starym akumulatorze (niestety na aku oznaczenia nie są dla mnie zrozumiałe ) więc nie wiem tak naprawdę ile ma lat, pobór prądu w stanie spoczynkowym i wyszło 70 mA(przy podłączonym ale zablokowanym do trybu serisowego alarmie, radiu, oraz instalacji gazowej (mimo że kluczyk ze stacyjki wyjęty - to słychać przy podłączaniu klem wzbudzanie sie przez chwilę jakiegoś zaworka ). Także z ty prądem myślę jest OK. Ładowanie reż sprawdziłem i jest OK. Więc aku do wymiany (myślę o Centrze ). Co mnie wkurzyło to to że radio nie odpaliło. Nie jest to radio fordowskie. Teraz pytanie: czy migajaca diodka na konstrukcji radia po zdjęciu panela to taki gadżet, czy może jakoś to jest spiete z instalacja samochodu jakimś kablem. Cholera teraz nie miga i radio kaput. Bezpieczniki dobre i samochodowe i radiowy. Napięcia zasilające są. Czyżby zdechło na wskutek jakichś przepięć w momencie podłączania klem?

Tomex
26-04-2005, 14:13
Dopowiedź do mojego poprzedniego posta: właśnie przysłali emila z fabryki, że mój aku jest ze stycznia 2000. I teraz wiem że z racji wieku mogło mu sie zasłabnąć.

mburz
26-04-2005, 21:39
Tomex właśnie specjalnie puściłem posta aby uświadomić tych co nie wiedzą o problemach związanych z uszkodzeniem akumulatora. Jedno mogę powiedzieć że niewłaściwe jest podłączenie odbiornika radiowego w samochodzie aby móc go słuchać w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Radio samochodowe ma trzy podstawowe podłączenia masę, plus oraz po stacyjce do podtrzymania jego pamięci i tzw"15 „ do włączenia jego pracy. Jeśli amperarz Twój wynosi 70mA to jest to dużo za dużo tyle to mają MB klasy wyższej do podtrzymania pamięci najmniej 7 kompów.