PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Jazda bez silniczka wolnych obrotów



robert29475
20-02-2012, 19:16
Witam. Dawno się nie odzywałem, bo mondek nie sprawiał żadnych problemów, jednak do czasu. Wraz z nadejściem mrozów padł mi silniczek wolnych obrotów, a że temperatura nie zachęcała do napraw zastąpiłem go kawałkiem sznurka za który pociągam w czasie rozruchu zimnego silnika ale to tak obrazowo. Mam pytanie do osób jeżdżących z niesprawnym silniczkiem - jakie zauważyliście zmiany w pracy silnika i jego osiągów? U mnie wygląda to tak - 1. silnik jest cichszy , 2. dużo łatwiej się rusza z miejsca przy mrozach ( oczywiście pierwsze ruszenie z miejsca)przy sprawnym silniczku musiałem ruszać na półsprzęgle a mimo to samochód się dusił, 3. mniejsze uczucie turbodziury, a właściwie jej brak, Nie wiem jak z dynamiką , osiągami i spalaniem, drogi na to nie pozwalają żeby sprawdzić , a codzienne odmrażanie szyb nie pozwala na sprawdzenie spalania. Przejrzałem posty na temat tego silniczka i zastanawiam się dlaczego u mnie poza podniesieniem obrotów zimnego i silnika raczej szkodził niż pomagał. Nasuwa mi się tylko jedno - źle ustawiona i wyregulowana pompa wtryskowa. Jak będzie dalej wszystko ok to mam zamiar zastąpić ten silniczek linką do ssania, bo sznurek sprawdza się przy rozruchu, ale nie pozwala na wyjście z samochodu, chyba że jego brak będzie miał wpływ na znacznie większe spalanie. Proszę o Wasze doświadczenia. Pozdrawiam.

kuba 82
20-02-2012, 20:10
Wlasnie jestem po reanimacji krokowca,co dokladnie sie stało z silniczkiem? jest on czesto do odratowania.Co do jazdy bez silniczka to gorzej mi sie ruszało z miejsca jak był zimny silnik.

luker
26-02-2012, 10:33
Jeżdżę od listopada z wymontowanym silniczkiem wspomagania wolnych obrotów - silniczek jest sprawny ale potencjometr dźwigni gazu mam uszkodzony i zresztą tez zdemontowany. Nie zauważyłem żadnej różnicy w spalaniu ani nie spadło ani nie wzrosło. Jedyny minus to przy zapalaniu trosze potelepie silnikiem zanim wejdzie na te 1000 obrotów ale cala zimę pale bez problemów.

kuba 82
26-02-2012, 13:50
nie twierdze ze nie mozna jezdzic bez silniczka, ale po cos został załozony,np po to zeby ci obroty nie spadały jak właczysz klime latem

robert29475
26-02-2012, 14:48
Jeśli nie ma różnicy w spalaniu to szkoda grzebać, przynajmniej w moim przypadku gdzie oprócz niskich obrotów zimnego silnika widzę same plusy. Więc zastąpię gada linką ssania i po problemie. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

kuba 82
26-02-2012, 15:09
Więc zastąpię gada linką ssania:boshe: podejscie macie jakby ten silniczek był jakims cudem techniki, wymontowac -latwo; naprawic jeszcze łatwiej,

luker
26-02-2012, 16:52
Sam silniczek cudem techniki nie jest i jego cena jest dość niska na ryku wtórnym, gorzej jeśli komuś padł potencjometr który to miedzy innymi steruje tym silniczkiem, cena w ASO 750zl - używka hmmm jak ktoś znajdzie chętnie kupie w dobrej cenie

kuba 82
26-02-2012, 18:11
w mk2 TPS jest naprawialny http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/68994-ART-Regeneracja-TPS-1.8TD-MKI-MKII przeszukujcie forum szukajka nie gryzie;)

luker
29-02-2012, 09:39
Temat regeneracji jest mi dobrze znany i wielokrotnie przerabiany niestety w moim przypadku ten sposób naprawy nie przyniósł żadnego efektu. Powód - mam przerwę na ścieżce której niestety w żaden sposób nie można polutować.

Mikosz
29-02-2012, 12:13
Post do usunięcia.