PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Problem z misfires - log



AcePolska
21-02-2012, 10:21
Mam dziwny problem z wypadaniem zapłonu na wszystkich cylindrach wg. ELMa. Jak to tłumaczyć? Samochód generalnie jeździ OK i żadnych błędów nie ma. Zanim tak mi zaczął pokazywać wymieniłem alternator na używkę i zmieniłem filtr powietrza na PIPERCROSS. Przed tymi operacjami było dobrze - 0 misfires.
Czy może jest to wina oprogramowania lub samego interfejsu, czy rzeczywiście szukać problemów w układzie zapłonowym?
Świece i kabelki raczej OK

http://images37.fotosik.pl/1344/f270b3ebcf67fea7.jpg (http://www.fotosik.pl)

Netoper
21-02-2012, 11:07
Jakby faktycznie tak wypadało to byś na bank odczuwał na pracy silnika, no i twardy błąd raczej powinien się pojawić.
Zrób mondkowi reseta co najmniej półgodzinnego.

Przepływka trochę mało pokazuje, może trza wyczyścić.

KLUSEK
21-02-2012, 11:14
Jakbyś miał wypadanie zapłonu i to w takiej ilości jak na screenie to napewno raz, że poczułbyś, a dwa, że błąd by się pojawił.
Moim zdaniem to błąd w oprogramowaniu (czasami się dzieją takie cyrki).

Swoją drogą, jak ECU rozpoznaje, na którym cylindrze był missfire ? Chyba jedynie banki może określić na podstawie sond, mam rację ?

Netoper
21-02-2012, 11:25
jak ECU rozpoznaje, na którym cylindrze był missfire ?
Też się nad tym zastanawiałem i Lyssy to kiedyś wyjaśniał, z grubsza chodzi o odczyt szybkości obrotów wału.

lyssy
21-02-2012, 14:31
... a bardziej precyzyjnie - o pomiar przyspieszeń/zmian prędkości obrotowej wału generowanych przez odpalanie poszczególnych cylindrów :)

KLUSEK
21-02-2012, 17:02
Ależ mądre to mondeo :)

lyssy
21-02-2012, 17:12
E tam - w każdym aucie tak jest ;) To już było przecież w MkI, tam ponoć kompiuter potrafił wskazać słabszy cylinder :bajer: A Mondeo wcale takie mądre nie jest (albo Mk3 zgłupiało w stosunku do Mk2 :hmm:) - nie potrafi wskazać który konkretnie cylinder nie pali a tylko ogólnie podaje że są wypadania zapłonu.

maniek_
21-02-2012, 17:21
nie potrafi wskazać który konkretnie cylinder nie pali a tylko ogólnie podaje że są wypadania zapłonu.Co Ty piszesz, przecież na ELMie zawsze pokazuje na którymi cylindrze wypadają zapłony

lyssy
21-02-2012, 17:37
Piszę co widziałem ;) Nie mam PIDów od poszczególnych cylindrów, jest tylko licznik "ogólny" :hmm:

maniek_
21-02-2012, 17:38
przez pidy akurat nie sprawdzałem, ale gdy check wywala wypadanie to zawsze pokazuje na którym ;)

lyssy
21-02-2012, 17:40
Hmm. Check'a od wypadań się nie dorobiłem ;) ale szarpał aż miło i misfire count ładnie się zwiększał :)

Netoper
21-02-2012, 19:08
Mieczowi jak ProScanem macałem, to błąd wskazywał na trzeci gar i check jak dobrze pamiętam świecił się

AcePolska
22-02-2012, 09:32
Zrób mondkowi reseta co najmniej półgodzinnego.
Po resecie wszystko wróciło do normy :) dzięki za sugestie. Ja adaptacji nie robiłem bo jak mi zmieniali altka w serwisie to odpinali akumulator i się zasugerowałem, że oni zrobili. Ale jak zawsze - jak się samemu nie zrobi to dobrze nie będzie :-)

shaggus
27-02-2012, 12:33
U siebie nie doszukałem się informacji - który to dokładnie cylinder nie pracuje. Natomiast ogólny licznik dotyczący missfire rośnie - najczęściej zaraz po przełączeniu na gaz i zawsze na postoju na światłach. Zawsze wtedy czuć kilkukrotne delikatne szarpnięcie silnikiem. Kable i świece wymieniane. Instalka ma kilka miesięcy. Jednak na benzynie też odczuwam takie poszarpnięcia, ale zdecydowanie mniej. Czy w przypadku missfire zawsze należy stawiać na problemy z zapłonem? Czy w takim razie mam już szukać nowej cewki?

Netoper
27-02-2012, 12:46
Czy w przypadku missfire zawsze należy
Jak masz wypadanie na obydwu paliwach no to coś z zapłonem, ewentualnie z kompresją./zaworami
Jak tylko na na benie to może coś z wtryskami.
Jeszcze jest możliwość że kuchenka niedokładnie wystrojona i rozkłada pracę PCM-a.

shaggus
27-02-2012, 13:32
Nie zrzucałbym na zawory czy też kompresje - przy tych uszkodzeniach zapłon wypadałby chyba przez cały czas? U mnie auto czasem pracuje jak żyleta (nawet nie wiem, że silnik chodzi), a czasem pojawiają się szarpnięcia.

Zapłon na pewno wypada mi na lpg, ale nie wiem czy to samo będzie na benzynie - aktualnie skupiam się na diagnozie szarpania na gazie i tym samym na benzynie jade tylko do momentu przełączenia na gaz. Ale sprawdzę.

Fakt, że jeżeli będzie to tylko na gazie, to może ma to związek z szarpaniem, o którym wspomniałem. Czy mógłbyś zerknąć na temat który założyłem?

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/85006-Szarpie-obroty-spadają-gaśnie-zaraz-po-przełączeniu-na-gaz-analiza-wykresu-SHRTFT1

Netoper
27-02-2012, 16:31
Nie zrzucałbym na zawory czy też kompresje
Podałem potencjalne przyczyny a nie konkretną diagnozę :)