PDA

Zobacz pełną wersję : Ford Mondeo POMOCY



Sakuranka
28-02-2012, 00:59
Witam,
Chcemy z narzeczonym zakupić forda mondeo : http://moto.allegro.pl/mega-okazja-ford-mondeo-ghia-2-0-tdci-131-km-i2166289565.html
Pytanie moje brzmi :
Czy faktycznie są drogie do niego części (nie wspominam o oryginalnych)
Czy warto kupić ten samochod ?

Prosze pomóżcie i poradzcie coś ponieważ bierzemy na niego kredyt i chcemy
aby to była dobra inwestycja ponieważ mamy małe dziecko wolałabym jej coś kupić
niż pakować w auto co miesiąc do naprawy.

LukaszS84
28-02-2012, 02:29
Ciężko coś wywnioskować tych kilku fotek. Nie ma zbytnio się do czego przyczepić poza opisem nie lusterko fotochromiczne jak już fotochromatyczne ale to tylko literówka no i nie wiadomo czy można dobrze po negocjować czy chodziło że cena jest do drobnej negocjacji raczej to drugie. Przebieg to rzecz umowna jeśli nie posiada książki serwisowej. Poproście sprzedającego o numer VIN Fachowcy z forum rozkodują wam pewne informacje o nim. Co do części nie powiedziałbym żeby były drogie!!! Nie droższe niż u konkurencyjnych marek a często nawet tańsze ale przede wszystkim zależy od tego o jakie części chodzi konkretnie. Przede wszystkim musicie sobie odpowiedzieć czy jest wam potrzebny diesel niestety te silniki mają słabą reputacje ze względu na kilka bolączek które w w nich się pojawiają a szczególnie w wersjach przed liftowych czyli taką jak na tych fotkach. Osobiście sam ma z takim silnikiem i nie narzekam odpukać puki co kolega ma wersje właśnie taką jak ze zdjęć też kombi i też sobie chwali fantastyczny silnik świetne osiągi.

Przede wszystkim trzeba wziąć auto na przegląd przed zakupem do ASO oni mniej więcej wiedzą co boli ten typ i mogą za odpowiednią opłatą sprawdzić go pod tym kontem. No i wiadomo po zakupie starać się lać renomowane paliwo i dbać jak się dba to musi jeździć. No i na koniec wiadomo to tylko auto nawet solidnie przetrzepane, sprawdzone może zawieść następnego dnia po zakupie zależy od szczęścia. Powodzenia w poszukiwaniach osobiście poleciłbym poszukanie wersji ze skóra łatwiej utrzymać w czystości szczególnie przy dzieciach. Powodzenia w poszukiwaniach!!!

PawelKrakus
28-02-2012, 02:45
Mega promocja od handlarza? a gdzie smok? :) bo w kazdej bajce musi byc smok :)

Czy warto kupic? jesli jest to samochod ktory chcecie miec, odpowiada wam pod kazdym wzgledem to najwazniejsze aby znalezc zadbany egzemplarz!!! tylko z takiego bedziecie zadowoleni i to dotyczy kazdego samochodu, szczegolnie gdy kupuje sie na kredyt. Czasem lepiej dolozyc troche kasy i kupic cos sprawdzonego z pewnego zrodla. Sprawdzic samochod na wszelkie mozliwe sposoby.
To moje zdanie!
Cena czesci... Wszystko jest dostepne w necie, np na stronie ford.sklep.pl. a na forum zawsze znajdziecie informacje jakie czesci sa polecane, jakich producentow. Poczytajcie sobie forum a sami zobaczyc czy mondeo jest samochodem wartym zainteresowania :zakrecony: No i pamietajcie, ze na dieslu swiat sie nie konczy, moze jakas benzynka... :)

LukaszS84
28-02-2012, 03:24
http://moto.allegro.pl/mondeo-ghia-136km-skora-18-full-i2166544141.html a może coś takiego Was zainteresuje troszkę droższy ale rok młodszy, przebieg bardziej wiarygodny no i świetnie wyposażony!!!

Sakuranka
28-02-2012, 18:38
Witam, ponownie byliśmy dzisiaj na oględzinach auta i mam kolejne pytanie
Ponieważ w silniku coś rzęcholi na wolnych obrotach a na wysokich już nie
sprzedający twierdzi,że do wymiany jest pasek od alternatora i rolki twierdzi,ze koszt to 300-350zł
Czy sprzedający mówi prawde? może to być przyczyną? i czy cena części jest realna?

Proszę o kolejną podpowiedź ;] pozdrawiamy.

Domelo
28-02-2012, 19:42
może to być przyczyną?

Moim zdaniem odzywa się koło pasowe, ale mogę się mylić.

LukaszS84
28-02-2012, 19:47
Ciężko powiedzieć co to może być powiedz sprzedającemu że jak usunie te usterkę i pokaże fakturę na wymienione części to jesteście skłonni go kupić. Poz tą usterką reszta jest w porządku sprawdziliście to auto w ASO?

Domelo
28-02-2012, 20:04
powiedz sprzedającemu że jak usunie te usterkę i pokaże fakturę na wymienione części to jesteście skłonni go kupić.

To jest świetny pomysł - pytanie czy sprzedający się zgodzi...

LukaszS84
28-02-2012, 20:10
jeśli się nie zgodzi to znaczy że coś ukrywa i sprawa może być poważniejsza dla pewności możecie zaoferować mu zaliczkę drobną żeby był pewny że jak to naprawi to weźmiecie od niego tę furkę oczywiście pod warunkiem że wszystko inne sprawdziliście i jest ok

PawelKrakus
28-02-2012, 21:23
to jest handlarz :) kiedys ktos mu uwierzy w te rolki i pasek i lyknie mondka :) na odleglosc to mozna tylko pogdybac co to sie dzieje z silnikiem.
Najlepiej pojechac do ASO, niech porzadnie sprawdza ten samochod, potem niech dadzą na pismie jaki jest jego stan i co kwalifikuje sie do wymiany... nie ma co bawic sie w jakies naprawy za zaliczke, etc... A handlarzowi nie mozna wierzyc w zadne slowo, nawet jak mowi, ze to ford mondeo to trzeba to samemu sprawdzic :zakrecony: Nie ten mondek to zawsze znajdzie sie inny.


moze np taki? http://otomoto.pl/ford-mondeo-serwis-od-2004-do-2012-C22781025.html
jak dla mnie wart zainteresowania

to tez jest ciekawe ogloszenie: http://otomoto.pl/ford-mondeo-130-km-6-biegow-salon-polska-C23044985.html

Jareczek1980
29-02-2012, 20:17
handlarzyna jak to handlarzyna, kręci. Odpuścić ten model i szukać następnego, tym bardziej ze a tam nie zauważyłem tej "MEGA okazji". Do tego licznik kręcony

michal1981g
29-02-2012, 21:35
generalnie przy zakupie auta od handlarza, na serio można brać Informację na temat Marki i modelu, natomiast do całej reszty: przebieg, stan, jak również wyposażenie(zdarza się że przeglądam ogłoszenia i w opisie jest wyposażenie full opcja a realnie jakoś go nie widać) podchodzić z dużą rezerwą.
Ja osobiście jak widzę ogłoszenia z opisem ŻYLETA!!! IGŁA!!!! SUPER OKAZJA!!!! itp. to nie bardzo mam ochotę to nawet oglądać.
Mam znajomego który od lat trudni się handlem samochodami i on mówi że na każdy samochód znajdzie się kupiec tylko kwestia czasu no i oczywiście odpowiedniej gadki.
Większość ludzi kupuję oczami i handlarze doskonale o tym wiedzą

beezone
29-02-2012, 23:50
furka fajna
z małym ale - cena jest coś mała jak dla mnie

dlaczego kupując auto za granicą płaciłem za podobny coś koło 18.000pln w zeszłym sierpniu ?
fakt, mam 18 calowe alusy forda, to jest ghia ze skórą i pełną elektryką i tempomatem i tym śmiesznym radiem z gps VNR9000 i jeszcze mam gratis obity błotnik i drzwi od pesendżera, a kolo sprzedający nie chciał już więcej zjechać. Aha - wyprawa była aż do Duesseldorfu, co też kosztuje...
W nagrodę mam to że od kiedy mam auto - nic a nic poza kapciem kiedyś jesienią na A4 się nie dzieje.

Ale ja się nie znam i pewnie przepłaciłem....

ogólna opinia jest taka, że w Polsce lepiej od handlarzy niczego nie kupować. Popatrzcie sobie najlepiej na jakieś oferty z mobile.de albo autoscout.de etc....

grzeh2000
01-03-2012, 11:26
Witka,czy musi byc ropuch?,kolega OTTO sprzedaje mk3 2,0 Pb+lpg i ceni 16tys,moze zastanowcie czy nie lepiej łyknac od jakiegos klubowicza autko w miare pewne i dopieszczone?

---------- Post added at 10:26 ---------- Previous post was at 10:24 ----------


ogólna opinia jest taka, że w Polsce lepiej od handlarzy niczego nie kupować. Popatrzcie sobie najlepiej na jakieś oferty z mobile.de albo autoscout.de etc....,dziwne własnie ze auta u zrodła sa drozsze niz te z nastepnych rąk,hehe

Sakuranka
03-07-2012, 10:53
No więc kupiliśmy tego forda :) nie miałam kiedy napisać auto jest super fajnie się do niego przesiąść z Opla Astry Heatchback .
No początki były cięzkie bo sporo trzeba było wymienić jeszcze czeka nas nabicie klimatyzacji ale to juz ok 200zł , zrobienie drzwi bo nie zamykają się na pilota tylko trzeba od środka i jeszcze wymiana oleju silnikowego a na końcu opony zimowe.
No i tam chyba kosztowało auto 15 000 zł to udało nam się 3 tysiące skubnąć . Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wasze cenne rady :)

brave2010
03-07-2012, 14:13
No początki były cięzkie bo sporo trzeba było wymienić jeszcze czeka nas nabicie klimatyzacji ale to juz ok 200zł ....samej klimatyzacji nabicie faktycznie ok.200 zl,ale zeby sie nie okazalo ze przy okazji naprawa/wymiana sprezarki od klimy skoro nie chodzi....zazwyczaj jak nie dziala to taka opcje mozna brac od razu z gory pod uwage.