PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec] nie ma mocy na 1 i 2 biegu , puste auto i na 14" stalówkach 185'



danielhub
01-03-2012, 20:26
Witam Wszystkich Użytkowników ! :)
Jestem nowy na forum,i piszę w sprawie mojego 1.8 Zetec 115km

Miałem już mk1 z tyle, że DOHC 1.8 110 i zbierało się super,auto mimo 93 roku szło jak burza a tutaj w mk II mam problem.

Samochód ma muła na samym początku,nawet nie potrafi "zamelać " czy tez przypalić gumy lub jak kto woli ruszyć z piskiem opon,gdy się wrzuci 2 to idzie super,ale wtedy gdy ją wrzucę przy 40 km/h a tak to tez trzeba dość odczekać zanim się rozhula,ogólnie nie narzekam ,tylko ta jedna rzecz mnie martwi,mk1 było starsze,zajechane,olej to dolewałem 1l co 4/5 tysiecy,ciągle się przegrzewało bo chłodnica wysiadała,ale śmigało idealnie a tutaj nie wiem co się dzieje...

Przeczytałem kilkanascie temtów związanych z tym problemem ,ale większośc użytkowników się rozpisuje że autko nie ma mocy na 3/4/5 biegu itp... chodź w sumie max pred. jaką wyciągnąlem na A4 do wrocławia to 180 i nic więcej(na gazie)

kolejna sprawa to taka ,że samochód jest na stalówkach 14 185, jak w lato założe alumy 16 205 to już nie chce wiedziec jaki będzie poziom startu...;/
to samo i na gazie i na 95,jest to już od kąd je kupiłem bez gazu we wrzesniu,ale jakoś nie przywiązywałem się do tego ,myśląc że to przez te alu 16 i szerokie lacie...

Fordzik bierze olej,ale od sylwestra dolałem w sumie 0,4 l na jakies 4 /5 tys zrobionych km,ostatnio znów dolewałem 0,5...na dolewkę leje 15w-40 mineral

Gaz założyłem 3 miesące temu,zrobiłem 7 tys na nim i jest ok,spalanie w normie,bez problemu 9 na trasie jadąc 120..na mieście do 12 jak mu przycisne co chwila...więc lambda chyba jest w porzadku.Wybaczcie za te poezje ,ale nie zbyt znam się na mechanice...podstawowe żeczy typu,tarcze ,klocki,amory tylko wymienić potrafiłem w mk1 ...

Netoper
01-03-2012, 20:30
Zrób pomiar lambdy i przepływki
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczeg%C3%B3lnych-czujnik%C3%B3w-w-silniku
Do tego sprawdź czy nie ma gdzieś lewego powietrza, czy jakiś wężyk podciśnienia nie spadł czy pękł, wyczyść przepustnicę i przepływkę.
NA koniec pomiar kompresji i kontrola ustawienia rozrządu.
Świeczki duży przebieg mają?

danielhub
01-03-2012, 20:35
nie jestem w stanie okreslic ile świece mają, można to jakoś sprawdzić? Poprzedni właściciel mi dał rachunki na potwierdzenie wymiany tarcz i klocków z przodu i spręzyn z tyłu,a nic więcej na temat swiec i tp nic wiedział ,bo autem jeździła jego laska,on sam audi q7 więc do forda nie wsiadał...

Netoper
01-03-2012, 20:50
można to jakoś sprawdzić?
Nie ma opcji żeby sprawdzić kiedy były wymieniane.

Optysio
03-03-2012, 13:41
Poza tym nawet nowe świece mogą być wadliwe.

Broonet
03-03-2012, 14:40
A jak szybko wciśniesz "gaz w podłogę" to ładnie równo wchodzi na obroty czy może ma jakieś problemy tzn szarpie/przerwa itd ? jeśli tak to prawie na pewno do wymiany świece/kable.

danielhub
07-03-2012, 15:58
WItam ponownie.Przepraszam za tak długi czas nieobecności,miałem ważny wyjazzd.
Jak najbardziej, autko przerywa na 1, nie zawsze, z reguły gdy po kilku godz odpalimy silnik to nawet gdy pare minut postoi i się zagrzeje to gdy ruszam jest w pewnym momencie przerwanie i widać jak światła przygasaja na sekunde w momencie przerwania, a tak pozatym jak wcisne gaz do konca to sie gorzej zbiera niż gdybym gaz wcisnął w połowe ub 1/3...:zakrecony:

KarolRS
07-03-2012, 19:04
sprawdź świece,przewody, przeplywke, zrestetuj kompa - jak nie pomorze szukaj dalej...