PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Strzela i głośno chodzi



skot
03-03-2012, 15:27
Witam wczoraj po zatankowaniu gazu po kilku km nastąpił strzał gazu. Teraz auto na gazie strzela i głośno chodzi (na benzynie i gazie) jak bez tłumika.
Podejrzewam pęknięty kolektor ssący, może być to czy coś innego może powodować takie objawy?

Netoper
03-03-2012, 16:37
Może być wina kolektora, bo jakby wężyk podciśnienia spadł i byś miał lewe powietrze to też są strzały ale głośność praktycznie jest ta sama, syk wtedy częściej słychać.
Zobacz jeszcze czy zabezpieczenia p/wybuchowe powróciły na swoje miejsce, czasami oprócz tych na pokrywie przepustnicy potrafią w kolektor wkładać.

skot
07-03-2012, 18:17
Jako że była już pora wymiany świec i kabli to zrobiłem to, zero poprawy.
Jutro rozkręcę cały dolot, pryknięcia słyszę na benzynie nawet wiec pewnie będzie to lewe powietrze..

edit:

Nie bylo czasu niestety dopiero teraz rozkręcałem.
Kolektor wydaje się być cały, zdemontowałem tą część nad przepustnicą. Uszczelka przepustnicy była w połowie wypchnięta a mocowanie jednej ze śrub pękło. Czy tędy może się dostawać powietrze które powoduje strzały? czy musi się dostawać za przepustnicą?
Zdjęcie poglądowe
http://desmond.imageshack.us/Himg821/scaled.php?server=821&filename=2189922163.jpg&res=medium