PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] przekladka tapicerki - co z fotelem kierowcy?



stryja
03-03-2012, 15:42
Przekładam tapicerkę. Nowy fotel (skóra) nie posiada pełnej elektrycznej regulacji a tylko podnoszenie, a obecny materiałowy tak...
I teraz. czy łatwiej do nowego przełozyć silniki, czy na stelarz materiałowego nałozyć skórzaną tapicerkę?
I czy jesli mam podgrzewane materiałowe fabrycznie, skórzane które mają tez wentylację, będą tez działać po zmianie włączników na właściwe? (tzn czy instalacja jest ta sama etc.)

Dziękuję za odpowiedzi.

Jendrekmak
04-03-2012, 02:31
silników nie przełożysz więc stelaż (podstawę siedziska) zostawiasz stary a przekładasz tylko samo całe skórzane siedzisko (mocowanie na 4 śruby od spodu)
z tego co pamiętam silnik regulacji pochylenia oparcia jest w oparciu więc żeby mieć pełną elektrykę w fotelu musisz zdjąć swoją tapicerkę (poszycie + gąbka oparcia + air bag) i na swój stelaż oparcia założyć tapicerkę skórzaną razem z gąbką, silniczkami wentylacji i grzaniem.
pod siedziskiem skórzanych foteli obok złącza elektrycznego powinieneś mieć przekaźnik (czarny plastikowy wielkości trochę mniejszej niż paczka papierosów). Nawet jak założysz właściwy przełącznik włączający grzanie i wentylowanie to jeśli nie ma przekaźnika to nie będziesz miał wentylacji tylko będzie samo grzanie.
jeśli masz ten przekaźnik a nie wymienisz włącznika na właściwy dla wentylowanych stołków to wentylacja nie zadziała

generalnie zdemontuj swoją tapicerką materiałową oparcia najpierw a dopiero później zdejmuj tapicerkę skórzaną bo jest kilka patentów, które wypadało by poznać żeby nie uszkodzić skóry robiąc coś na siłę.

wsadzałem fotele skórzane z anglika więc pełną elektrykę miałem w prawym fotelu a w lewym było tylko góra/dół dlatego dokupiłem lewy fotel w zwykłej tapicerce ale za to pełną elektryką i przekładałem elementy więc opisuję to co sam robiłem

i tylko pytanie na koniec czy masz auto przedliftowe (produkcja do 09.2003) czy poliftowe? bo wentylowane stołki były tylko po lifcie i będzie konieczność przeróbki instalacji elektrycznej jeśli do przedlifta wstawiasz stołki poliftowe

stryja
04-03-2012, 11:30
mam wersje poliftowa :).

---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

melduje, ze wlasnie kazalem sprawdzic i przekazniki rowniez sa :)

Jendrekmak
04-03-2012, 15:57
mam wersje poliftowawięc żadnych zmian w instalacji elektrycznej nie musisz robić (w zakresie grzania/wentylacji stołków) poza wymianą włącznika. natomiast jeśli masz fotel pasażera standardowo bez regulacji elektrycznej a skórzany z anglika z elektryką to będziesz musiał prawdopodobnie doprowadzić zasilanie do fotela pasożyta. najłatwiej jest przedłużyć zasilanie ze złącza fotela kierowcy na kablach 2,5 mm kw. (najgrubsze 2 kable - środkowa kostka pod śrubką)

stryja
04-03-2012, 21:20
cięzko jest wyciągnąć przełączniki grzania foteli? wystarczy podważyć? nie chce czegos popsuć :)

dziękuje za info :)

Jendrekmak
05-03-2012, 22:30
zdejmij panel wokół lewarka skrzyni i przełączników a będzie wtedy lepszy dostęp do przełącznika

stryja
06-03-2012, 17:31
sorry za lamerskie pytanie, ale jak to popełnić? :)

rednaxelA
06-03-2012, 17:44
http://fordforum.pl/showthread.php?t=61483

stryja
07-03-2012, 18:44
dziękować.

stryja
01-04-2012, 10:24
Tapiecerka dojechała i przekładka została popełniona... Są dwie i pół ciekawostki i jeden problem:
1. Nie trzeba prowadzić zasilania na europejskiego pasażera, jak angol - kierowca miał elektrycznie sterowany fotel - zasilanie idzie w wiązce (oczywiście chodzi o mk3 po lifcie). Wentylacja też działa po zmianie włącznika :)))
2. Jak zrobiłem przekładkę europa pasażera po przekreceniu zapłonu pojawiła się migająca kontrolnka poduszki, która potem uraczyła mnie blaskiem na stałe.... Podobno do przekładki foteli należy rozłączyć akumę, bo inaczej wywali błąd poduszek, który za drobną stówkę trzeba skasować (żeby żółć na desce nie wkur...). Okazało się, że jak wpiąłem wtyczkę jeszcze raz (przy okazji podglądania układu wtyczek przy zmianie drugiego fotela - zmieniannego też bez rozłączania - bo błąd i tak już był) to po zamontowaniu wtyczki raz jeszzce kontrolka się ze mną pożegnała... :)))) I stówka w kieszeni.
3. Pół ciekawostki - to dlaczego stelarz fotela angielskiego pasażera (europa kierowcy) był krzywy (szyn nie dało się spasować), a kierowca cały ??? Poduszka w fotelu cała więc strzał bokiem odpada. Kierowca jechał bez pasów?

PROBLEM i PYTANIE:
Ze względu na krzywiznę stelarza i pełną elektrykę "dotychczasowego" fotela (materiał) przekadana była tapierka skórzana na "materiałowy" stelarz. Ze względu na wentyle w plecach mechanizm od regulowania lędźwi przełożono od skórzaka. Niestety coś zostało spaprane do nawet na zupełnym skręceniu regulacji, lędźwie są wywalone jak w fotelu dla sprawnego inaczej....
Da się coś z tym zrobić bez ponownego rozbierania fotela? Pewnie to kwestia regulacji linki... choć gdybam. Pokrętła od regulacji nie mogę za cholerę ruszyć - wyciągnąć.

P.s. Dla nowicjuszy (np. takich jak ja). Nie podchodźcie do zmiany oparcia tylnej kanapy bez solidnego torxa (50) na pożądnej przedłużce. Jak 6 śrub mocującyh nie było "ruszanych" wcześniej to trzeba ostro przyłożyć z dobrego klucza. (m.in. w powodu zabezpieczenia śrub specjalną pastą).

rednaxelA
01-04-2012, 10:36
Ad 2. Miałeś coś nie podłączone dobrze ale poprawiles, fordowski sterownik airbagów sam kasuje błedy braku napinaczy, poduszek, czujników.
Poza tym pogles policzyc migniecia kontrolki od airbagów i od razu bys wiedzial ktory fotel nie kontaktuje.
Ad 3. moze po demontazu ktos go uszkodzil

Apropos regilacji ledzwi to bez rozbierania nic nie zobaczysz

stryja
01-04-2012, 10:42
uszkodził raczej nie, bo tapicer robił to przy mnie... ale cóź rozbieranko jeszcze raz.... grrrrr

Jareczek1980
02-04-2012, 08:17
jaki kolor iały poprzednie fotele?

stryja
04-04-2012, 18:04
poprzednie były materiałowe czarne. Kurcze cały czas mam problem. Po przekladce stelarza z fotela materialowego i nalozeniu pianki i poszycia skora/alcantara za bardzo odstaje dol oparcia. Czy stelarze/pianki sa różne, o co chodzi?

stryja
05-04-2012, 10:44
Please help.... bo juz nie wiem co zrobić....