PDA

Zobacz pełn± wersję : [Zetec] Problem z uruchomieniem ciepłego sillnika



mateuszrybok
08-03-2012, 10:57
Mam problem z Mondeo 2.0 benzyna 1985r. Gdy silnik jest zimny pali od razu bez zaj±knięcia. Gdy silnik jest już nagrzany i zatrzymam się i chcę ponownie uruchomić auto to muszę go długo "chechłać" aż zaskoczy i zapali. Czy kto¶ może mi pomóc zdiagnozować ten problem?

maciek2109
09-03-2012, 00:21
Mam problem z Mondeo 2.0 benzyna 1985r. Gdy silnik jest zimny pali od razu bez zaj±knięcia. Gdy silnik jest już nagrzany i zatrzymam się i chcę ponownie uruchomić auto to muszę go długo "chechłać" aż zaskoczy i zapali. Czy kto¶ może mi pomóc zdiagnozować ten problem?

Powodow moze byc wiele.. podstawa to sprawny uklad zaplonowy.Mogla cewka padnac,musialbys podmienic na inna jak masz mozliwosc.Tutaj masz podobny temat moze cos znajdziesz.W pierwszej kolejnosci bym ta cewke obstawial wiec sprawdz:)

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/11148-Nie-zapala-jak-jest-ciep%C5%82y

jura01
09-03-2012, 07:19
Mondeo 2.0 benzyna 1985r.

kurczę jakie¶ stare to auto :) Mi też jak się zagrzeje to sie zdarzy kilka razy zakręcić zanim zapali ale to czasem sie zdarza a jak zimny to pali od strzała, też bym się chętnie dowiedział czemu się tak dzieje jak piszesz że to sie może pogorszyć

jamax
13-03-2012, 08:23
Oj Pany . W starych autach to...długa lista . Cewka, przewody, generalnie obstawiam zapłonowe historie. Ale ..............krokowiec też potrafi numery odwalić .

LaBobas
13-03-2012, 09:16
Zrób doswiadczenie,wcisnij pedal gazu do podlogi.Podkreslam,wcisnij,a nie pompuj.Zobacz jak wtedy odpala.Masz instalacje gazowa?

hefi
13-03-2012, 10:05
masa roznych powodow

czujnik temp moze byc uwalony i zalewa swiece

ma sile krecic czy ledwo obraca walem?