PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Woda we wnęce na koło zapasowe



kruszyna
09-03-2012, 20:04
Witajcie,
Mam mały problem. Dzisiaj, po całej zimie, musiałem zdjąć koło z auta, po podniesieniu wykładziny w bagażniku i wyciągnięciu koła zapasowego (pod nim mam lewarek i klucz do kół) moim oczom ukazała się dość spora kałuża. Klucze, lewarek itp zardzewiałe, zpasówka mokra, w sumie było tego tam ze 3-4 litry spokojnie. W bagażniku nie ma ani jednej dziury. I teraz pytanie skąd tam tyle wody i co zrobić żeby więcej się tam nie pojawiła ? Dodam, że reszta bagażnika jest suchutka. Czyżby aż tyle kondensatu z zamarzniętej szyby się tam zebrało... ale z drugiej strony to raczej powinno wypływać na zewnątrz. W tej wnęce na koło są jakieś 3 korki szare z logo forda ale są przyklejone tym czymś czym są smarowanie łączenia blach. Ma ktoś podobny problem, może ktoś wie jak się z tym uporać ??

P.S.
Do moderatorów, jeśli wybrałem zły dział to prosze o przeniesienie, bo w sumie pojęcia nie miałem gdzie o tym napisać :)

Ven
09-03-2012, 21:07
Ciekawe, jakieś uszczelki/odpływy przy klapie drożne?

kruszyna
09-03-2012, 21:12
odpływy przy klapie ?? a gdzie one są ?? nawet nie wiedziałem że coś takiego jest :)

w podłodze tak jak pisałem są 3 szare zaślepki czy coś takiego ale wklejone na stałe bez żadnych otworów itp

Ven
10-03-2012, 23:41
może kolega z wawy posikał się w drodze do domu, bo na kole było mu wygodnie?:zakrecony:

miałem na myśli te uszczelki w około wejścia do bagażnika, może coś z nimi jest nie tak i przy ciśnieniu takim jak np. myjka ręczna coś tam napływa?

KLUSEK
11-03-2012, 00:33
U mojego znajomego była taka sytuacja i przeciek był w miejscu, gdzie jest dziura na wiązkę do haka, na tylnej belce.

kruszyna
11-03-2012, 00:38
gdzie jest dziura na wiązkę do haka, na tylnej belce.

nie mam haka :(



miałem na myśli te uszczelki w około wejścia do bagażnika, może coś z nimi jest nie tak i przy ciśnieniu takim jak np. myjka ręczna coś tam napływa?

całe, bez odkształceń ... narazie lampy dokleiłem na czerwony(innego w domu akurat nie miałem :) ) sylikon i zasylikonowałem jakieś śmieszne blachy spawano skręcane w bagażniku od podłogi do tej ścianki małej... tej do której zamek jest przymocowany... jakieś śmieszne zacieki tam były więc zapaćkałem to :) ale powiem Wam że w mk2 też w tymi miejscu miałem takie zacieki brudne i nic się nie działo...

linkgrabber
11-03-2012, 02:38
Nie masz haka ale podłogi są uniwersalne i są dziury zabezpieczone takimi plastikami, może dokładał ktos np parktronic i wyciagnal caly ten plastik a teraz jest dziura.

Po prostu musisz wszsytko wyciagnac z tej wneki koła zapasowego i szukać czy nei ma gdzieś jakieś dziury, wtedy uszczelnić, gdyby leciało uszczelkami to wykładzina byłaby mokra chyba

kruszyna
11-03-2012, 11:47
z wnęki wszystko powyciągałem i są 3 zaślepki szare z logo forda ale są nie ruszone, przyklejone na coś, parktronika też nie mam

kruszyna
05-04-2012, 09:35
ciepło się zrobiło i sucho jest... a na jesień powtórka z rozrywki znając życie

mad
05-04-2012, 17:44
Ja obstawiam iż leje się przez tylne lampy :hmm:

Dawid1992
05-04-2012, 18:56
Najprościej, wsadź kogoś do bagażnika po wyjęciu wszystkiego i lej po całym tyle wodą z węża, najprostszy test i zazwyczaj skuteczny.