PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Glosna, nierowna praca silnika i inne usterki [filmy] [obszerny opis]



orbitek
09-03-2012, 21:48
Filmy przedstawiaja:
Zmagam sie z problemem, iz jak chodzi silnik to pracuje glosno oraz slychac jakby "pisanie na maszynie", ogolnie nie pracuje on rowno.

Na filmach silnik jest rozgrzany

1 film - Odpalilem samochod i odszedlem na pewna odleglosc zeby zoobrazowac jak glosno samochod chodzi.
2 film - Z pewnej odleglosci wracalem do samochodu, w 30sek jezeli ktos sie wslucha (najlepiej na sluchawkach) slychac te pisanie na maszynie.
3 film - Bardzo krotka przejazdzka zeby pokazac jak silnik chodzi od srodka.
4 film - Uruchamianie i wylaczanie silnika.


Oprocz tego uwazam, ze silnik pracuje bardzo glosno. Bylem zobaczyc w komisie takie mondeo jak moje i na zimnym silniku chodzi tak lub nawet troche ciszej jak moj, gdy jest rozgrzany.

Zakladalem juz wczesniej temat, ale ciezko wsluchac sie w dzwieki, wiec wy ich poprostu dobrze nie slyszycie.


Bylem w salonie forda. Zrobilem: kolo pasowe, napinacz, paski i rolki, filtr paliwa.
Powiedzieli ze jezeli nie pomoze to zrobic trzeba bedzie dwumas.

Zaden mechanik samochodem nie jezdzil tak naprawde, ja jezdzac samochodem czuje ze jezdzi sie nie do konca komfortowo, glosno, nie rowno. Niestety nie jestem wystarczajacym fachowcem zeby stwierdzic co jest nie tak, poprostu jadac czuje ze cos jest nie tak.

Usterki jakie zauwazylem:

* glosna, nie rowna praca silnika
* 2 tygodnie temu zmienialem olej i dolalem 5l castrola 10w40, po tym czasie wskaznil oleju jest na mega minimum
* samochod pol miasto/pol trasa pali ok 11-12l/100 (2.0 115 KM) [czy to usterka :)?]
* przy 180 km/h samochod zaczal dymic bardzo mocno na bialo
* przy odpalaniu samochodu, samochod sie dusi, czasami nie odpala za pierwszym razem (wymienialem miesiac temu akumulator)
* podczas jazdy slychac troche szum w aucie, czy to lozysko?

Czy moj silnik moze byc juz tak "zajechany" ze bedzie tak zawsze glosno chodzil i nie da sie z tym nic zrobic?

Bardzo prosze o podzielenie sie waszymi doswiadczeniami z podobnymi problemami. Na przyszly tydzien jestem umowiony z kolejnym mechanikiem...


http://youtu.be/NdVXBUEAGuc


http://www.youtube.com/watch?v=oq12mXysqKc


http://youtu.be/W2BrLr77k4s


http://youtu.be/K7xYMtfLBMg

Saren
10-03-2012, 14:27
Jeśli chodzi o pracę to TDDI nie bez powodu są nazywane "grzechotnikami" , jak na mój słuch jest tak jak w każdym TDDI.

Z tego co wiem to oleju wchodzi 5,5 litra. Możliwe że dźwięk, który nazywasz maszyną do pisania to rozrząd (nie słyszę na tych filmikach nic podejrzanego, ale głośniki potrafią nie oddawać wszystkich dźwięków) spróbuj dolać oleju do połowy lub nawet ciut więcej i sprawdź czy będzie ciszej.

W mondeo masz hydraulicznie regulowany napinacz łańcucha rozrządu a co za tym idzie jak jest niski poziom oleju to on nie pracuje jak należy.

Druga sprawa kopci na biało przy 180 KM/h - tylko wtedy czy w zależności od obrotów (zadawałem to pytanie już w innym wątku) , jeśli olej tak znika i kopci to albo pierścienie olejowe albo uszczelniacze na zaworach (ja bym na to stawiał)

więcej pomysłów na ten moment nie mam

a co spalania jak długo masz to auto ? i czy spalanie brałeś z tankowań czy z kompa ?


polecam się wybrać do sprawdzonego mechanika - sprawdź kolego w dziale odpowiednim dla swojego regionu kogo koledzy polecają, w każdej okolicy jest chociaż jeden spec do którego warto jechać ;)

MaroX
10-03-2012, 14:33
A czy mechanicy z Forda sprawdzili kompresję? Wygląda na to, że pierścienie są zapieczone i nie ma kompresji. A tak duże spalanie wskazuje na lejące wtryskiwacze. Poza tym, spradź, czy nie udywa płynu z chłodnicy, bo biały dym może świadczyc o przepalonej uszczelce pod głowicą.

fundil
10-03-2012, 22:04
* 2 tygodnie temu zmienialem olej i dolalem 5l castrola 10w40

To nie ten olej wlałaś,i wydaje mi się że słyszę zawór.Przydało by się sprawdzić mocowanie klawiatury.

Saren
11-03-2012, 02:24
no tak faktycznie powinno być 5w30

kojot310
11-03-2012, 07:30
Ja przyjrzałbym sie blizej turbinie .

marko37
11-03-2012, 13:29
Moze ciut za głosno.Dzisiaj z ciekawosci sprawdziłem swojego tylko ze dzis strasznie wieje i ciezko sie ustawic.U mnie jest ciszej ale to moze stwierdzenie organoleptyczne.Od srodka piekny dzwiek jak na moje ucho.Co do oleju moze i powinien byc 5W30 ale nic nie zaszkodzi jak masz 10W40.Co do spalania to troche duzo moze to i wtryskiwacze ale to konstrukcja prawdopodobnie niezniszczalna.

wydaje mi się że słyszę zawórzawory sa sterowane hydraulicznie i moze gdzies nie dochodzi do nich olej i dlatego tak klepie jakby ktos pisał na maszynie.

orbitek
11-03-2012, 18:14
Czyli co proponujecie jechac na wymiane oleju?


Dzisiaj sprawdze czy bialy dym mam przy 180km/h czy przy wysokich obrotach i dzis napisze.

---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 17:04 ----------


A czy mechanicy z Forda sprawdzili kompresję?

Nie mam pojecia. Oco chodzi z ta kompresja? Ktora z moich usterek dotyczy tego?


Ja przyjrzałbym sie blizej turbinie .

Moglbys cos wiecej napisac?

soldier1987
11-03-2012, 23:27
ja mam zalany 10W40 Castrola i nie narzekam, mało tego nawet ciszej chodzi niż na 5W30. Mi na wysokie spalanie pomogło czyszczenie kolektora ssącego + wymiana uszczelki, czyszczenie zaworu EGR (na dzień dzisiejszy zaślepiony całkowicie), wymycie intercoolera i czujnika mapsensor. Efekt był taki że spalanie z 12-13L spadło do 7-8L w mieście...

orbitek
12-03-2012, 03:18
Druga sprawa kopci na biało przy 180 KM/h - tylko wtedy czy w zależności od obrotów

sprawdzilem na biegu jałowym dalem do maxa obroty i zadnego kopcenia nie bylo.

Lead
14-03-2012, 19:09
Hmm faktycznie troszkę głośno grzechocze. Ale nie słyszę potknięć na ciepłym, u mnie co jakiś czas ma taki "przypierd" - wymienię filtry i olej niedługo to zobaczymy co się zmieni.

Jedno mnie tylko niepokoi na tych Twoich filmikach - na ostatnim jak go gasisz. U mnie nie ma takiego kołysania silnikiem i stuków po zgaszeniu. Dwumasa?

Olej hmm... u mnie jest Ford Formlula F 5w30 czyli bardziej książkowo chyba. Jak miałem omegę to sprawdzałem olej przynajmniej raz w tyg. (z dolewkami) W mondziaku nie otwierałem pokrywy silnika już z 3 miesiące...

Robert_taki
22-03-2012, 01:24
Saren,jesteś pewien,że napinacz łańcucha jest regulowany hydraulicznie?Wg mnie to sprężyna reguluje napięcie łańcucha.

marcusX100
22-03-2012, 02:27
Jest regulowany hydraulicznie, wymieniałem u siebie. Sprawdzone 100%

buko
22-03-2012, 08:41
co się stało z 1 postem ?
proszę o jego uzupełnienie- inaczej temat poleci do zsypu

wilu117
22-03-2012, 12:00
Przywróciłem edytowane posty

steell
22-03-2012, 14:53
Obaj koledzy mają rację, wstępne napiecie przed i zaraz po uruchomieniu daje sprężyna, do tego napinacz ma mechaniczną blokadę ruchu wstecznego. Po odpaleniu i wzroście ciśnienia napinacz jest dodatkowo usztywniany hydraulicznie i smarowany olejem.