PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l na 35 litrach robie 160 km



monkey22
10-03-2012, 09:47
Witam..
Mam mondeo Mk1 ( combi) 1994 1.8 115km i spala mi srednio 19-20 litrow LPG w cyklu miejskim ( glwonie pokonuje tylko trase 5-6 km dziennie nie stoje w korku bo w moim miescie ich nie ma , temperature lapie dobra dosc szybko ze napewno nie jezdzi na ssasniu caly czas. ( po 2km dmucha sieplym a temp jest sporo na polu normal)
Prosze o rady czy takie spalanie to norma na takich odcinkach .
Olej w silniku nowy , filtr powietrza nowy, swiece nowe fordowskie, nowy akumulator, nowy termostat.
odpalam na benzynie po przegazowaniu wlacza sie odrazu gaz.

Koles od gazu cos mowil ze sonda moze byc uszkodzona i oszukiwac wiec pozbyl sie elektroniki z weza glownego od gazu i zalozyl reczne pokretlo ze sprezynka do regulacji .. ( regulowany byl u gazownika 5-6 razy) ..

Auto jak zaprogramowane zawsze od zatankowania do dlawienia przejdzie srednio 163-170 ( butla 35 l) wyjezdzilem okolo 10 butli i zawsze ten sam wynik.

Srednio teraz mam taka temperature po przejechaniu 5 km i pozniej niewiele sie zmienia, ale jest na normal, w lecie jest prawie polowa ( tyle bylo w zeszle lato)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60c68707ced79733.html
Czyli teraz nie ma znaczenia czy sonda jest sprawna czy nie skoro mam reczna srube do regulacji gazu,bo nie wiem czy jechac i placic 35 za sprawdzanie sondy

PROSZE O POMOC dziekuje

Netoper
10-03-2012, 10:37
Z tego co piszesz to w tej chwili masz Igen, więc jak zabiegi ze śrubą nie zmniejszają spalania to pozostaje: niedogrzewanie reduktora, padnięty reduktor, lewe powietrze, słaba kondycja samego silnika, przestawiony rozrząd, problem w układzie WN.
A jak nie masz ustawionego progu przełączania od temperatury i zbyt szybko przełączasz, to reduktor dostaje po tyłku i gaz nie jest prawidłowo rozprężany.

bulan74
10-03-2012, 14:04
ogólnie rzecz mówiąc ,to regeneruj badz zmien reduktor

monkey22
10-03-2012, 15:13
Jak sprawdzic czy rzeczywiscie ten reduktor jest uszkodzony??? nie chcialbym wywalac pineiedzy na marne ..Prosze o podanie pelnej nazwy czesci jakiej musze szukac np na allegro .. Chce sie zorientowac o cene .
skad pewnosc ze to reduktor??

Netoper
10-03-2012, 16:31
.Prosze o podanie pelnej nazwy czesci jakiej musze szukac np na allegro .. Chce sie zorientowac o cene .
http://allegro.pl/lpg-reduktory-18860
Tylko do I-II gen a nie do sekwencji


skad pewnosc ze to reduktor??
Szklanej kuli to nikt nie ma :) więc na odległość nikt Ci nie postawi pewnej diagnozy. Nie ma pewności to są domysły, bo oprócz reduktora masz jeszcze do wyboru resztę rzeczy które wcześniej wymieniłem. No i czy gdzieś nie ma wycieku.
Sprawdzić go to można przez rozebranie, czy membrany nie zesztywniały i czy zaworek dobrze się domyka.
I to co wcześniej też pisałem, zbyt szybkie przełączanie na gaz zabija reduktor,
I patrząc jeszcze na dorzuconą fotkę masz niedogrzany silnik, i samo to już powoduje większe spalanie.
Ile przebiegu ma reduktor?
Ile czasu czekasz aż przełączysz z PB na LPG?

Sondę sam sobie sprawdzisz, są opisy na forum.

monkey22
10-03-2012, 21:10
Dziekuje za odpowiedzi... po przejechaniu 5 km , jakies 10 min pracy silnika temperatura jest jak na zdjeciu powyzej a rurki maja takie temperatury jak na tym zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce98c8887fb398c3.html

jakis wyciek maly posiadam bo olej kapie delikatnie z boku na ta pokrywe gdzie jest termostat... Nie wiem jaki przebieg bo kupilem auto juz z gazem i nic nie wiem , na gaz przelaczam zaraz po odpaleniu i przegazowaniu... ale jak w zimie jezdzilem to na gaz przelaczalem dopiero po 2 kilometrach na benzynie i spalanie bylo identyczne

Netoper
10-03-2012, 21:52
jakis wyciek maly posiadam
Chodziło o wyciek gazu, czy gdzieś nie ma nieszczelności.


na gaz przelaczam zaraz po odpaleniu i przegazowaniu...
Podejrzewam że reduktor nie ma jeszcze tych 30 stopni, A jak zimny gaz wali na zimną membranę to ona się w plastik zamienia, i zamiast pracować płynnie to ma dwa położenia: mało i max
Przy Igen wpływ na spalanie ma przede wszystkim sprawność reduktora i kondycja silnika.
Zmierz komprechę jak będzie OK to pozostaje na 95% reduktor, (padł albo niedogrzewany) 4% układ WN, 1% przestawiony rozrząd.

monkey22
10-03-2012, 22:00
ok.dzieki za poswiecony czas, na innym forum koles stwierdzil patrzac na zdjecie z wezami ze mam uwalony termostat i jeston zawsze otwarty co powoduje takie spalanie..

Netoper
10-03-2012, 22:10
Już Ci wcześniej pisałem że masz niedogrzany silnik :) i że to wpływa na spalanie.
Jak masz papiery od kuchenki to zerknij w którym roku i przy jakim przebiegu była montowana, obecne reduktory (jak są dobrze traktowane) do 100tyś potrafią wytrzymać, ale np tak jak w w moim przypadku utłukłem nowy reduktor przy 20tyś, w sierce padła mi pompka benzyny i odpalałem bezpośrednio z LPG, w sumie tak było przez 3 miesiące, może ze 2-3 tyś tak objeździłem i spalanie z ~12 skoczyło na 20, po wymianie reduktora, z powrotem spadło, ale że nie naprawiłem pompki to znowu zaczęła koło 20 palić.

blady1
11-03-2012, 15:09
tak patrzę na zdjęcie i mam pytanie czy ten przewód od gazu ( z opisem gorący ) powinien być gorący

paluch36
19-03-2012, 19:48
posiadam mondeo mk1 1.8 posiada lpg lovato , problem jest rodzaju takiego iz nie ma wolnych obrotów na gazie a gdy przełączam na pb to gasnie nawet podczas jazdy i wysokich obrotów stało sie mi to na trasie czy mozecie mi pomóc z góry Dziękuję.

Netoper
19-03-2012, 19:59
problem jest rodzaju takiego iz nie ma wolnych obrotów na gazie a gdy przełączam na pb to gasnie nawet podczas jazdy
Może namieszało się coś sterownikowi lpg i na dwóch paliwach silnik pracuje.

paluch36
19-03-2012, 20:40
a da sie taka instalacje zresetowac? od czego mam zaczac?

Netoper
19-03-2012, 21:12
a da sie taka instalacje zresetowac?
A jaką masz w ogóle? Igen, II. sekwencja?
W starszych modelach Igem niektóre modele się resetowały po odpięciu aku i trza było adaptację robić.


od czego mam zaczac?
Od podjechania do gazownika żeby zobaczył czy to wina softu czy może reduktor ducha wyzionął, albo filtr gazu zapchany, brudny czy zawieszający się na niepełnym otwarciu elektrozawor.
A jak masz II gen to może krokowy klęknął.

paluch36
20-03-2012, 18:04
wiec byłem u gazownikow i sprawdzil cała instalacje jest wzytko z nia ok czego mam dalej szukac nadal nie ma wolnych obr na gazie a na bezynie znaku zycia nie daje

Netoper
20-03-2012, 18:14
wiec byłem u gazownikow i sprawdzil cała instalacje jest wzytko z nia ok
Jak Ok jak nie masz tych wolnych?
Jaki masz model tej kuchenki?
Sterownik podmieniali aby wykluczyć jego usterkę?


a na bezynie znaku zycia nie daje
Pompę paliwa słychać? paliwo jest w zbiorniku?
Program pokazywał czas pracy wtryskiwaczy PB.

Stawiaj chociaż przecinki aby się nie domyślać o co chodzi.

paluch36
20-03-2012, 21:00
Panowie, nie dzialaja wtryski, i silnik krokowy nie ma na obu podzespołach zasilania z układem gazu jest wszystko ok. Problem tkwi w wtryskach oraz silniku krokowym iz nie maja zasilania zastanawia mnie to czy mi czasem rozrzad nie przeskoczył .

frugo
20-03-2012, 21:08
tkwi w wtryskach oraz silniku krokowym iz nie maja zasilania

Napiszesz w końcu jaką masz instalację LPG?? Jeśli sekwencyjną, to uszkodzony sterownik LPG odcina wtryskiwacze PB. Pisz z odrobiną składni bo trzeba 5 minut czytać żeby zrozumieć o co chodzi.

paluch36
20-03-2012, 21:40
jest to II generacja gazu

Netoper
20-03-2012, 21:54
A co z odpowiedziami na resztę pytań?

Sterownik podmieniali aby wykluczyć jego usterkę?

Pompę paliwa słychać? paliwo jest w zbiorniku?
Program pokazywał czas pracy wtryskiwaczy PB.
Jak nie będziesz odpowiadał to nikt się nie domyśli odpowiedzi i nie będzie wiadomo co Ci doradzać.
Dodatkowe pytanie - silniczek krokowy był podmieniany?

paluch36
21-03-2012, 05:14
tak sterownik był podmieniony, paliwo jest, i pompke słychac

Netoper
21-03-2012, 07:13
No to pozostaje uwalony sterownik, albo problem z kabelkami że gdzieś nie kontaktują albo zwarcie robią.
Odepnij, oczyść i zapnij wtyczkę wiązki wtrysków, oblukaj czy w miejscu wcięcia się z przewodami kuchenki w kabelki od wtrysków nie ma jakichś problemów. Przejrzyj w jakim stanie jest sama wiązka wtryskiwaczy, czy izolacja nie odpadła z przewodów.
Odcięcie wtrysków PB jest w sterowniku czy w zewnętrznym emulatorze?

paluch36
21-03-2012, 19:18
Odcięcie wtrysków PB jest w sterowniku czy w zewnętrznym emulatorze?

Tego panowie nie wiem a co to takiego "kuchenka" w samochodzie?

Netoper
21-03-2012, 20:36
a co to takiego "kuchenka" w samochodzie?
Urządzenie zasilane gazem :)
Tak zazdrośnicy nazywają nasze wyspecjalizowane urządzenia mające wpływ na czystość powietrza i oszczędności w portfelu :)