PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Zdiagnozowałem ABS



waldek11
31-03-2006, 09:41
Wczoraj mechanik podłączył się mądrym urządzeniem do ABS-u celem wykrycia usterki mojego ABS-u. ( usterka ta opisana jest w moich poprzednich postach).
I co wyszło?
Mam pompę/moduł Bendix Mecatronic III (Bosch mecatronic III był dopiero montowany od maja 1998r - prawda?) z jednym gniazdem 24 stykowym (bez kontroli trakji TCS).
Jak mnie poinformował mechanik, wyskoczył błąd 5111, czyli awaria tranzystora- ciągły stan otwarty.:(
I teraz mam pytanie, jakie jest oznaczenie, numer katalogowy tej pompy/modułu?
Co sądzicie o tym kodzie błędu?
Czy można naprawić taką usterkę, czy trzeba nietety kupić całą pompę/moduł a jeśli tak to ile taka pompa lub naprawa może kosztować?
Pozdro
Waldek11

Dopisuję jeszcze numer pompy jaki mi sie udało ustalić na podstaiw VIN-u
mój VIN to - WF0AXXGBBAVU17812
a numer pompy ABS-u:
97BG-2M110-BA
i nr katalogowy?finis?nie wiem czy dobrze określam:
1028434

Czy prawidłowo odczytałem numery pompy na podstawie VIN-u?

Tauros
31-03-2006, 10:01
w ASO 4500zl :)) Na szrocie dostaniesz, ceny sa rozne za modul wahaja sie od 200-500zl, pi razy oko of course...Ja mam ten sam modul co Ty i tez go szukam...Czy da sie to naprawic, nie wiem, ale chyba nie...

macias
31-03-2006, 10:06
witam
co do ceny to nie znam się na tym ale co do naprawy to napewno się da naprawić ludzie ludzi robią a takiej pompy nie naprawimy?? naprawiemy z kolesiem nie naprawialne moduły do ścigolców, wszyscy mówili ze tylko zakup 2 sprawnej sztuki rozwiązuje problem a ty nie koniecznie, więc myślę ze i wasze pompy da się zrobić

pozdrawiam
macias

pio2w
31-03-2006, 11:42
Jeśli da się rozebrać i części są dostępne to powinno dać rade to zrobić , jestem elektronikiem i niejedno cudo naprawiałem jeśli jest to wina jakiegoś tranzystora to i koszty niewielkie gorzej jak poszedł jakiś scalak , trzeba by było zajrzeć jeśli ktoś ma uszkodzony moduł niepotrzebny i go podeśle rzucę okiem czy jest do naprawy

STraits
31-03-2006, 21:15
Numer FINIS z VIN wychodzi 1022394, cena w ASO 6100 PLN brutto. Co do naprawy - elektrotechnike da sie naprawić, z tego co pamietam elektronika jest zalana silikonem / żywicą.. Ja miałem gdzieś taką pompe swoją kompletną bez TCS... musze ją tylko znaleźć.

macias
01-04-2006, 16:58
może być dokładnie tak samo zalana jak w przypadku modułów o których mowiłem jest to do rozebrania ale trzeba mocno uważać jeśli macie taką pompę to mogę spróbować naprawić nic nie obiecuję ale moę spróbować

pozdrawiam
macias