PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Podświetlanie licznika i przełączników



Maniek0404
14-03-2012, 10:10
Witam Mam problem z podświetlaniem licznika i przełaczników, jadę do pracy niema podświetlania wracam jest podświetlanie i na odwrót. Jak potrzeba nie świeci niewiem co to, nawet jak ruszam przełącznikiem i kręcę ściemniaczem nic a i tak potem gdzieś się samo załączy
Proszę o jakieś podpowiedzi co robić Maniek z Góry Dziękuję Bardzo.

Jareczek1980
14-03-2012, 10:42
kilka zarówek ci nie swieci czy wszystkie?

Maniek0404
14-03-2012, 12:31
Cześć dokładnie to nic mi się nie świeci oprócz przełącznika świateł, przełacznik świateł świeci a światła OK świecą. Nawet gdy jak przełączę pare razy czyli włączę wyłącze światła to nic, czasami jak włączę światła to zapali się podświetlanie i zaraz zgaśnie tak błyśnie i można kota dostać???

Jareczek1980
14-03-2012, 13:06
powodów może być kilka, moze coś nie stykać pomiędzy licznikiem, jakiś bezpiecznik. Chyba nie obedzie się bez wyciągnięcia licznika. Początkowo myślałem, ze moze przełacznik nie stykać gdzieś ale skoro zaswieca swiatła i sam się swieci to by raczej wskazywało na cos nie tak z liczniekiem.
Najpierw sprawdź wszyskie bezpieczniki (nie pamiętam czy tam jest bezp odpowiedający za podświetlenie, ale i tak warto sprawdzić czy któryś się nie kończy), jak nie to przed wyjecie sprobuj docisnąć licznik i sprawdź czy jest jakiś efekt, ewntualnie walnij mocno pięścią nad nim od góry. Jęsli nie pomoże to trzeba go wyciągnąć.
Czy kontrolki się swięcą normalnie, czy podświetlenie do licznika się swiecą? Bp mogly po prostu sie żarówki przepalić u mnie tak bylo ze jak sie jedna konczyła to gasła i czasem się zaświecała, od razu wymieniłem wszystkie

Maniek0404
14-03-2012, 13:43
Znaczy licznik świeci normalnie jak przełączam na światła to troszke się zciemnia ale to chyba normalne?. Ile tych żaróweczek jest w liczniku i w przełącznikach jak trza to trza wymienię, ale najpierw zobaczę tym puknięciem może poskudkuje Dam znać Maniek

Maniek0404
14-03-2012, 19:34
Kolego- Jareczek1980 miałeś rację, po pracy wsiałdłem do Mondka i zapaliłem światła i licznik się nie świeci i przełączniki i walłem w deske ze dwa razy i nic,ale zgasiłem światła walłem w deche i znów zapaliłem światła i działa podświetlanie licznika i przełączników byłem już pare razy zapalić światła i działa jest OK. Tylko co to było i czy niebędzie się ponawiać Co wy na to???

przemek0113
14-03-2012, 21:40
Ja bym dla świętego spokoju dostał się tam za licznik, odkręcasz kilka śrubek i licznik na zewnątrz. Może wtyczka, która jest w tyle licznika dobrze nie trzyma...

Jareczek1980
17-03-2012, 08:50
Kolego- Jareczek1980 miałeś rację, po pracy wsiałdłem do Mondka i zapaliłem światła i licznik się nie świeci i przełączniki i walłem w deske ze dwa razy i nic,ale zgasiłem światła walłem w deche i znów zapaliłem światła i działa podświetlanie licznika i przełączników byłem już pare razy zapalić światła i działa jest OK. Tylko co to było i czy niebędzie się ponawiać Co wy na to???
u mnie w poprzednim podobno było to samo, może to swiadczyć o konczącej się erze tych żarówek (u mnie tak było)

Kafar
17-03-2012, 10:37
u mnie w poprzednim podobno było to samo, może to swiadczyć o konczącej się erze tych żarówek (u mnie tak było)

Chcesz powiedzieć że biłeś mój samochód?! :)?