PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Problem z układem chłodzenia



pici01
15-03-2012, 11:32
Witam Szanownych Kolegów!
Moje pytanie brzmi:
Czy w zbiorniczku wyrównawczym powinno być widać że przelewa się płyn chłodniczy przy wyższych obrotach?
A jeżeli się nie przelewa, czy to może być oznaka wykończonej pompy, lub może jeszcze coś innego?
Pozdrawiam!

Rogaleskoo
15-03-2012, 12:37
U mnie przelewa się.
Jeżeli przy uruchamianiu silnika masz odgłos jakby nie odbijał rozrusznik to masz szanse na kłopoty. U mnie wyglądały one tak: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/80797-Obudowa-pompy-wody-po-awarii

Jak nie jesteś pewien to sprawdź pompę poprzez rozebranie jej - wtedy będziesz miał pewność, że jest ok. Pewnie chłopaki mają inne metody sprawdzenia działania pompy ale ja już wolę na własne oczy zobaczyć niż domniemywać...

boropi
15-03-2012, 12:39
W tytule postu lepiej w skrócie opisać problem, takie hasła z wykrzyknikiem mogą być źle odebrane i nie doczekasz się odpowiedzi.
W zbiorniczku nie powinno się raczej nic mocno przelewać, natomiast na rozgrzanym silniku po odkręceniu korka powinno ujść ciśnienie (takie psssyt) Gdy nie wiesz czy układ chłodzenia masz sprawny, wtedy należy ten korek odkręcać ostrożnie może być przez szmatkę bo gdyby nabiło Ci za mocno ciśnienia np. przez uszkodzoną uszczelkę głowicy, mogło by cie poparzyć.

pici01
15-03-2012, 12:59
Dzięki za rade, nie wiedziałem to mogłoby to być źle odebrane, jestem zrospaczony bo mój mondek już był 2 razy na warsztacie i ciągle jest coś nie tak z układem chłodzenia.
Po odkręceniu korka słychać pssssst, ale co dziwne, przynajmniej dla mnie że silnik ma temp. 90 stopni,
a płyn w zbiorniczku zimny, chyba że tak ma być.
A jak zostawiłem na dłuższy czas auto włączone z odkręconym korkiem zbiorniczka wyrównawczego i po przegazowaniu
przez dłuższą chwilkę, płyn zaczą bulgotać i się wylewać przez otwór wlewowy.
Z góry dziękuje za porady!

boro1990
15-03-2012, 13:15
Dzięki za rade, nie wiedziałem to mogłoby to być źle odebrane, jestem zrospaczony bo mój mondek już był 2 razy na warsztacie i ciągle jest coś nie tak z układem chłodzenia.
Po odkręceniu korka słychać pssssst, ale co dziwne, przynajmniej dla mnie że silnik ma temp. 90 stopni,
a płyn w zbiorniczku zimny, chyba że tak ma być.
A jak zostawiłem na dłuższy czas auto włączone z odkręconym korkiem zbiorniczka wyrównawczego i po przegazowaniu
przez dłuższą chwilkę, płyn zaczą bulgotać i się wylewać przez otwór wlewowy.
Z góry dziękuje za porady!

To są chyba objawy wydmuchanej uszczelki kolego....

Rogaleskoo
15-03-2012, 13:44
No to test na obecność spalin w płynie chłodzącym warto przeprowadzić.

pici01
15-03-2012, 14:40
No to mnie Koledzy nie pocieszyli!
Dzięki za podpowiedzi!

Bryckas
15-03-2012, 18:55
Po odkręceniu korka słychać pssssst, ale co dziwne, przynajmniej dla mnie że silnik ma temp. 90 stopni,
a płyn w zbiorniczku zimny, chyba że tak ma być.
Moim skromnym zdaniem coś jest nie tak z pompą. Gdyby działała, płyn w zbiorniczku musi być tak samo gorący jak w silniku, a tu kolega pisze, że silnik rozgrzany a zbiorniczek zimny. Pompa nie wytwarza obiegu, po gazowaniu płyn w silniku zaczyna się gotować i wywala przez wyrównawczy.


bo mój mondek już był 2 razy na warsztacie i ciągle jest coś nie tak z układem chłodzenia.
Niech mechanik sprawdzi czy z pompa jest wszystko ok.