PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Olej w filtrze powietrza



kub4
16-03-2012, 23:03
Sprawa ma się tak, posiadam zamontowany filtr stożkowy K&N (ja go nie montowałem ;) ) i filtr od spodu jest cały w oleju. Z odmy leje się olej i to dość obficie do filtra, z odłączoną odmą auto ładnie odpali ale leje olejem po całej skrzyni, jak założę odmę to nie chce zaskoczyć. Rozebrałem cały dolot, wszystko jest w oleju (nie pływa), stąd mam pytanie, czy w odmie lub rurze doprowadzającej powietrze do kolektora jest jakiś zawór/filtr który ma zabezpieczać przed przedostawaniem się tam oleju? Być może ktoś podczas montażu stożka to usunął... generalnie auto z założoną odmą straciło moc, do tego jak go próbuje mocniej depnąć to idzie chmura z wydechu...

danielWr
16-03-2012, 23:11
Sprawa dotyczy MK3 czy MK2 ?

W mk3 jest zaworek ale on przepuszcza od strony skrzyni korbowej do kolektora a odcina w druga stronę. Zmierz kompresje bo to wyglada ja niezly przedmuch.

kub4
16-03-2012, 23:17
MK3, kompresji bardzo nie mam jak zmierzyć, auto stoi pod blokiem w Niemcowni... chyba, że uda mi się załatwić od kogoś przyrząd do mierzenia i zabrać go ze sobą...

a czy może mieć coś do tego separator oleju?

oraz do czego powinna iść ta rurka?

http://img843.imageshack.us/img843/135/dsc0099ej.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc0099ej.jpg/)

z tyłu silnika, koło kolektora wydechowego

Jakub
17-03-2012, 20:45
Wspomaganie kierownicy.

kub4
17-03-2012, 22:28
Wspomaganie kierownicy.

To to wiem, chodzi mi o tą większą plastikową rurę

spth
17-03-2012, 23:02
Witam !
Raczej silnik wkroczył w wiek emerytalny.
pozdro

PawelKrakus
19-03-2012, 14:12
do czego powinna iść ta rurka?

http://img843.imageshack.us/img843/135/dsc0099ej.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc0099ej.jpg/)

z tyłu silnika, koło kolektora wydechowego

to chyba przewod chlodzacy alternatora... u mnie ta rurka odchodzi od alternatora i konczy sie otworem... nie ma drugiego konca :)

m_g
19-03-2012, 17:55
jeżeli rzyga olejem na prawo i lewo, to raczej masz kolega niezłe przedmuchy i silnik na złom się nadaje.

Nie sądzę, aby jakakolwiek część mogą powodować taki objaw

kub4
20-03-2012, 18:51
Pawel dzieki ;) czyli to do chlodzenia altka jest...

dobra dzisiaj zlozylem dolot oryginalny, autko odpalilo od razu bez placzu (wczesniej musialem wyciagac odme), do tego zalozony separator oleju z Lublina (pomysl z FCP, dzieki jeszcze raz Pawel ;) ) poki co nie laduje olejem, tylko strasznie dymi sie z rurki odprowadzajacej nadmiar oleju z separatora, jutro go zatankuje i pojezdze troche.... na wymiane silnika tez jestem przygotowany, tylko musze to auto na kolach przywiesc do Polski...

aha i przepraszam za brak polskich znakow, ale korzystam z nieswojego lapka i nie moge ustawic pl znakow

PawelKrakus
20-03-2012, 20:03
spoko, ja tam trzymam kciuki, ze obedzie sie bez wymiany silnika ;) powodzenia!

kub4
22-03-2012, 18:24
auto pali i w ogole to przestal lac olejem, filtr suchy, z separatora jedynie wylazi takie kremowe cos. Dodatkowo wymienione swiece, auto lepiej zapala, jedyne co teraz to dymienie na bialo i to ja go prze gazuje to dosc obfite, z rurki od separatora ktora idzie do filtra powietrza (czyli jakby od odmy) tez sie dymi na bialo... nie wiem, moze te resztki oleju co tam sa sie wypalaja, w kazdym badz razie nie dymi na niebiesko...

kub4
28-03-2012, 23:44
Więc tak, ciśnienie pomierzone, było mierzone ponownie bo wcześniej miał niższy stan oleju, teraz na 3 cylindrze jest 15, reszta poniżej 10. Jutro ściągamy głowice i teraz pytanie, zdejmuje łańcuch więc co odrazu wymienić? Prowadnice? Ah i jeszcze nie wiem jak fachowo się to nazywa ale w każdym bądź razie muszę kupić ten element co służy do napędu pompy oleju

Jakub
29-03-2012, 21:10
Kup drugi silnik, remont tego to polerowanie pryszcza.

kub4
30-03-2012, 00:04
Kup drugi silnik, remont tego to polerowanie pryszcza.

Kupić drugi to nie problem, tylko jaką mam pewność, że ten nowy silnik też niedługo nie klęknie? Póki się da to robimy, jak szkody na dole lub górze silnika bedą za duże to wtedy wymiana

kub4
03-04-2012, 15:43
no i stało się, trzeba wymienić silnik, tłoki są do wymiany do tego w głowicy prowadnice zaworów... teraz pytanie, jeśli wymieniam silnik to przy okazji czy potrzebuje urządzenie do ustawiania dwumasy? samej dwumasy nie wymieniam...