PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nie moge uruchomic auta.



Zielar
31-03-2006, 20:37
Witam, mam problem, po zaparkowaniu samochodu nie mogłem już odpalić. Doszedłem do tego, że nie dochodzi mi prąd do cewki. Może mieliście już taki problem albo wiecie gdzie tego prądu szukać.
Z góry dzięki!!

elmo
31-03-2006, 21:03
no to moze sprawdz kable
a jak aku? :)

digital123
31-03-2006, 21:06
Witam, mam problem, po zaparkowaniu samochodu nie mogłem już odpalić. Doszedłem do tego, że nie dochodzi mi prąd do cewki. Może mieliście już taki problem albo wiecie gdzie tego prądu szukać.
Z góry dzięki!!

Sprawdz dokładnie przewód masowy co idze do cewki, bez niego nie odpalisz auta. W Duratec'u chyba jest gdzieś przykręcony pod śrubę, zresztą niech się koledzy od kaloryferów wypowiedzą, bo mi akurat nie było dane naprawiać V-ki Mondeo.

bary
31-03-2006, 21:08
Przepraszam za banał,
ale zacząłbym od sprawdzianu akumulatora.
Pozdrawiam.

tomgst
31-03-2006, 21:15
Miałem cos podobnego tylko podczas jazdy zgasł i i już nie zapalił .Było jak u Ciebie brak nap. zasilającego cewkę Okazało się że bezpiecznik wymiana, wł. zapłonu znowu du..., czyli zwarcie okazało się że przewód od czujnika położenia wału korbowego miał spękaną izolację i zwierał do masy zaizolowałem nowy bezpiecznik i... nie odpala niby chce ale nie odpala przyczyna: rozwaliło jedno z uzwojeń cewki nowa cewka i było OK . Może coś z tym?

Zielar
31-03-2006, 22:06
Akumulator jest w porządku, nie miałem tez żadnego zwarcia, wszystkie bezpieczniki w porządku, a na cewke nie przychodzi ani + ani masa, dokąd prowadzą te cztery przewody od cewki? Może imobilajzer odcina?

m3hoo
31-03-2006, 22:15
Może imobilajzer odcina?
A jak z diodą? Miga czy gaśnie?

altoot
31-03-2006, 22:49
A na moduł zapłonowy prąd dochodzi?


Przepraszam za banał,
ale zacząłbym od sprawdzianu akumulatora.
Pozdrawiam.

Jesli AQ byłby niesprawny, to nie zakręciłby nawet rozrusznikiem...

Zielar
02-04-2006, 01:25
Znalazłem przyczynę: poluzowane kable przy komputerze. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc!!!