PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] cieknący boster



Heineken
18-03-2012, 14:08
witam, ostatnio zauważyłem, że z bostera wycieka paliwo, tzn poci się a osłona silnika jest cała w ropie. W zeszłym roku wymieniałem mebranki i było ok. Po zdjęciu wężyka od turbo niema w nim paliwa więc mebranki raczej odpadają, wymieniłem na dniach oringi, wyczyściłem wszystko a problem nadal występuje. Po dokładniejszych oględzinach wychodzi na to, że paliwo wycieka spod trzpienia - czy jest to możliwe? Poradzcie co z tym dalej robić

zbigniewz01@WP.PL
18-03-2012, 14:55
Witaj.Wymieniles oring pod pokrywa,ten wewnetrzny? Czy dobrze skreciles tzn. dosyc mocno.

Heineken
18-03-2012, 18:55
kurde tego to niewymieniałem, skręcone było dobrze, jutro to oblukam ale ewidentnie widać, że cieknie z gwintu tego trzpienia, chyba że to złudzenie

zbigniewz01@WP.PL
18-03-2012, 20:05
Ja tez robilem boostera teraz i reguluje jeszcze sruba.Podczas kontrowania nakretka zauwazylem ze gorna czesc sie ruszyla pomimo ze tez mocno dokrecilem. jedna srubke jeszcze musialem poprawic.Ale najlepiej jakbys wytarl do sucha, odpalil i od spodu obserwowal bo tak to mozna gdybac. W ogole jak on ci chodzi? Jezeli by cieklo z trzpienia-rozumiem ze mowisz o srubie regulacyjnej-to tam paliwa chyba nie powinno byc. Wtedy by wychodzilo na membranke ta wieksza. Ja tego oringu tez nie wymienialem.W sumie wymienilem tylko ten najwiekszy.

banderka
19-03-2012, 09:43
Witam
Jestem już po uszczelnieniu boostera, zbyt mocne dokręcenie boostera spowoduje,że mimo nowego symeringu będzie podciekać(Sam tak miałem i się zastanawiałem o co chodzi).
Należy go dokręcić z umiarem nie za mocno wtedy będzie ok.

zbigniewz01@WP.PL
19-03-2012, 18:27
No i jak zauwazyles gdzie cieknie.

Heineken
20-03-2012, 19:54
to tak,wczoraj dokręciłem nieco te śrubki na torxa pod tą fikuśną blaszką, dziś rano było sucho a po przejechaniu 40 km było lekko wilgotne w okolicach śruby regulacyjnej a od dołu było sucho nawet kropla nie wisiała

zbigniewz01@WP.PL
20-03-2012, 20:24
Uwazam ze jak w okolicach sruby to wieksza membranka puszcza.Rozkrec go i sprawdz, moze gdzies sie zawinela leciutko, no zobacz sama membrane. Ja zmienialem bo obroty bily rekordy, ale membranki nie wygladaly na walniete.Nastepnym razem zaloze stare i zobacze. Pewnie u mnie tez byly zle zalozone.

Heineken
21-03-2012, 19:40
dzięki za poradę, zajmę się tym ale dopiero w soboę jak wrucę z delegacji i dam znać co i jak