PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] MKIII 2,0 TDCI 2003r. na co zwrócić uwage przy kupnie auta



McGregor2020
19-03-2012, 14:53
Po raz kolejny postanowiłem kupić mondka lecz tym razem diesla choc nie wiem czy to dobry pomysł.
Panowie na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie mondka z silnikiem 2,0 TDCI 130KM ??
Szczególnie chodzi mi o to jak można zdiagnozować czy wtryski i pompa jeszcze pochodzą ?
O dwumasę nie pytam bo szukam automatu :)
Jaki paliwo lepiej lać czy vervę Orlenu czy V-power Shell ???
A może poprostu tankować byle co ale dodawać uszlachetniaczy lub mixola ???

Dzięki za wszelką pomoc

lukas810
19-03-2012, 17:16
Ciężka sprawa z tymi naszymi dieslami :(
A najlepiej to chyba pod komputer i sprawdzić po prostu parametry, faktury z wymiany (kiedy, jaki przebieg był a jest) wtrysków czy regeneracji.

hefi
19-03-2012, 17:26
Po raz kolejny postanowiłem kupić mondka lecz tym razem diesla choc nie wiem czy to dobry pomysł.

imo zacny



Panowie na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie mondka z silnikiem 2,0 TDCI 130KM ??

czy juz ktos wymienial wtryski/dkz czy zostawil to Tobie



Szczególnie chodzi mi o to jak można zdiagnozować czy wtryski i pompa jeszcze pochodzą ?

proba przelewowa w aso albo prosciej ids i cos tam zawsze mozna zerknac na kondycje



Jaki paliwo lepiej lać czy vervę Orlenu czy V-power Shell ???

najlepsze dla najlepszych silnikow
imo tylko golda


btw chyba nie chcesz pozbyc sie e38?

Globi
19-03-2012, 19:05
Co do paliwa, to jeśli masz sprawdzoną stację możesz spokojnie lać zwykłego diesla! Ja się jakoś nie palę do tego, żeby za marketing dopłacać 20gr na litrze :skromny:
żeby nie być gołosłownym - moje mondeo od 2002 roku jeździ na zwykłym dieslu ze statoila z mojego miasta, ma już nalatane ponad 240 tysięcy i źle mu nie jest :) Szkoda kasiurki, którą można przeznaczyć na przykład na złociste "paliwo" dla kierownika :beer:
Ale warunek konieczny dla tdci niezależnie od tego które paliwo zalejesz - dobra, sprawdzona stacja!

yzydor
19-03-2012, 23:29
Kolego, na cokolwiek chciałbyś zwrócić szczególną uwagę to i tak czas to zweryfikuje. Ja uważam, że każdy polak pragnie auta które ma przejechane nie więcej niż 15k km, co jest w przypadku diesla na 99% nie wykonalne. Reszta to już loteria.

Mnie jednak w tym wypadku wydaje się że im większy przebieg tym większe prawdopodobieństwo że większość z rzeczy które są najbardziej poddane na usterki już zostało zrobione.
Taka moja opinia. Czy pomocna nie wiem, ale oparta na spostrzeżeniach.

McGregor2020
20-03-2012, 19:18
Panowie napaliłem się na Mondka 2,0 TDCI 2003r. z okolic Poznania.
Mam jednak problem bo mieszkam koło 500 km. na wschód (Białystok).
Czy znalazłby się ktoś kto mógłby mi sprawdzić to autko ???

Aukcja z allegro:

http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0tdci-skora-xenon-full-ideal-i2218888558.html

Pomożecie ?
PILNE Bo pojutrze (we czwartek) chciałbym jechać już po "mojego" skarbusia :)
Z góry dzięki . Jakby co to podaje mój nr.tel: 508215567

beezone
21-03-2012, 13:33
fajne autko, cena można by rzec atrakcyjna, wręcz niska - ja tam na zdjęciach nic nie zauważam.
Też mam Ghia tyle że jeszcze przed liftową. Dobra fura.

Pojedź, zobacz, wsiądź, odpal i zgaś na puszczonym sprzęgle - jak nie hałasuje i nie robi fap-fap-fap to ok,
a potem wsiądź i pojedź gdzieś gdzie można przyspieszyć od np. 80kmh do 160kmh na piątym biegu, ale tak z butem w podłodze to będziesz miał pewność że pompa, wtryski i sprzęgło są raczej ok (wiem masakra, ale inaczej nie sprawdzisz układu wtryskowego, no chyba że jeszcze ci gość pozwoli zrobić na miejscu przelewy i odczytasz ewent. błędy z ECU lol).

Jakimiś małymi wadami typu rysa na błotniku albo odprysk na klapie nawet się nie przejmuj. To nie nowe auto.
Zobacz czy fugi wszędzie są takie same i czy z różnych stron świata wszędzie lakier ma ten sam odcień - najlepiej to widać wieczorem albo nawet przy sztucznym świecie stacji benzynowej.

Podczas jazdy wciśnij hamulce na maksa, zobacz czy nie biją i pokręć kierownicą na maksa podczas jazdy parkingowej.

No i luknij czy klima działa (daj na low) i czy nie śmierdzi za bardzo w środku fajkami.


powodzenia,
zaraz i tak będzie pewnie chryja bo to nie ten dział od takich porad.
pozdro

McGregor2020
22-03-2012, 19:15
Panowie dzięki za podpowiedzi.
Jutro jadę po autko
Pozdro