PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec] szarpie przy jednostajnej jeździe



adamzzz
19-03-2012, 18:07
Witam. Od pewnego czasu mam niewielki problem związany z poszarpywaniem przy jednostajnej jeździe.
Problem występuje niezależnie od biegu na jakim się jedzie, wydaje mi się że raczej na dolnym zakresie obrotów.
Poza tym wszystko jest w jak najlepszym pożądku. Odpala idealnie, na wolnych nie faluje i równo chodzi, przyspiesza dobrze i płynnie. Na benzynie i na gazie tak samo szarpie. Nie ma znaczenia czy leje czy świeci słońce.
Dziś przeczyściłem przepływkę (była brudna) ale nic nie pomogło. Zastanawiam się nad swiecami i kablami bo już troche mają nalatane. Teraz mam oryginały motocrafta. Tylko zastanawia mnie czy gdyby to było od swiec i kabli czy nie bylo by tez innych objawów. Nie chciałbym wydać ponad 200 zł na darmo.


Pozdrawiam

jura01
19-03-2012, 20:16
Sprawdz świece jak są już stare to przerwa moze sie powiększyć nawet do 5mm!! na własne oczy widziałem taki przypadek i byłem w szoku że auto zapala i jezdzi było to w mondeo mk2 i miał takie same objawy po wymianie swiec duuuża poprawa

A przerwa ma być 1.3mm

zbys24
19-03-2012, 20:37
mam to samo!!!? Świeczki ,kable cewka (motorcraft) nówki. Przepływka , czujnik wałka, czujnik wału, krokowiec czyste, nawet podmieniane.Nowy termostat i czujnik. Pełna diagnostyka na WDS-ie + pcmscan - zero błędów!!!! lewizny nie podsyssa,( cały samostart wypsikany) I nic !!? nadal ma poszarpywania , zarówno na postoju jak i podczas jazdy ze stałą prędkością niezależnie od obciążenia i obrotów.
Rozrząd też wymieniony i olej też . :(

adamzzz
19-03-2012, 21:32
sprawdzałem przed chwilą i trochę jak sie przegazuje to kable iskrzą. Chyba jednak trzeba bedzie zainwestować w kable i świeczki, stare mają ze 2 lata i ok 30-40 tys. Zamówie chyba oryginały motocrafta.
Mam nadzieję że to pomoże bo autem ma jeździć moja żona (świeżo upieczony kierowca).

zbys24
19-03-2012, 22:30
Oby pomogło !!!!, najszczersze życzenia :)

piotr130872
20-03-2012, 05:58
Miałem to samo. Pomogło zaślepienie EGR-a.

adamzzz
20-03-2012, 07:09
Miałem to samo. Pomogło zaślepienie EGR-a.
ooo też jakiś trop zważywszy na to, że jak jadę jednostajnie np na 3 i ze 3500obr/min to nic nie przerywa a jak zwolnie i ma 2500 to szarpie.
Myślę o takim zestawie kabli i swiec: http://ford.sklep.pl/pl,product,373997,przewody,swiece,zaplonowe,kpl,mo torcraft,ewr11,ayfs22cb.html

napewno platynki były by lepsze ale ostatnio u mnie z kasą bardzo krucho.

piotr130872
20-03-2012, 07:13
Zaślep najpierw EGR, będzie taniej. U mnie poszarpywało właśnie przy ok 2500 obr.

adamzzz
20-03-2012, 07:31
tak też zrobie. mam gdzieś podkładeczkę specjalnie do tego celu :)
Dzięki koledze "domin79"

2 lata przeleżała to teraz ją użyje.

suhy4
20-03-2012, 09:16
Nie może iskrzyć na kablach (pajęczynka). Będzie dostawał głupawki zwłaszcza na gazie. Kable do wymiany. Czasem stare są leprze od nowych:)

adamzzz
20-03-2012, 10:43
wiem, że kable nie moga iskrzyć ale dziwne jest to że na pb i lpg jest dokladnie to samo. Kiedyś jak mialem kable do wymiany to na lpg przerywał a na benzynie nie.

Egr-a jeszcze nie zaslepilem ale możliwe że odkryłem inną przyczynę.
Od egr idzie rurka a od niej odchodzą 2 gumowe wężyki. Ten który idzie do takiej srebrnej puszeczki jest urwany. Muszę gdzies taki kupić i wtedy zobacze czy pomoże. Tylko nie wiem czy przypadkiem nie jeżdżę z urwanym od zeszlych wakacji kiedy to zapchał mi sie katalizator i ciśnienie wyrwało wężyk obok.

adamzzz
22-03-2012, 18:53
witam ponownie. oprócz tego wężyka o którym pisałem wyrwany był też wężyk od LPG. naprawiłem uszkodzenia i wydaje mi się że problem ustąpił. Nie jeździłem dużo ale myślę że jest ok. Po dłuższym dystansie bede mógł cos wiecej powiedzieć.
Jeśli dalej bedzie się cos działo zaslepię egr

maciek666157
24-03-2012, 06:23
ooo też jakiś trop zważywszy na to, że jak jadę jednostajnie np na 3 i ze 3500obr/min to nic nie przerywa a jak zwolnie i ma 2500 to szarpie.


Zaślep najpierw EGR, będzie taniej. U mnie poszarpywało właśnie przy ok 2500 obr.

Moze wreszcie ten temat rozwiaze moj problem,ktory jest identyczny.poszarpuje przy malych obrotach
Powiem tak,ze ja takze wszystko co moglem wyczyscilem i nie pomoglo.Moze wlasnie EGR

adamzzz
25-03-2012, 13:17
u mnie to chyba jednak ten wężyk był przyczyną. Mi się wydaje że jeszcze troszkę poszarpuje ale może jestem przewrażliwiony bo moj brat jeździł i nic takiego nie odczuwał. Kable i świece tak czy inaczej kupie bo iskrzą.