PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Potencjalne problemy?



PrzemB
21-03-2012, 09:37
Witam wszystkich! Jestem tu nowy, choć chętnie dołączyłbym na stałe :)

Przymierzam się do zakupu używanego Mk4 kombi (TDCi 2.0, 140KM), z przebiegiem pewnie w okolicy 150t km. Samochód bardzo mi się podoba, ale od znajomego mechanika usłyszałem trochę krytycznych uwag i chciałbym Was prosić o opinię:
1. problemy z centralnym zamkiem - nierozpoznawanie kluczyka - głupio nie móc wsiąść do samochodu, albo odpalić - ma to być dla mnie samochód do wożenia rodziny na dłuższe trasy
2. problemy z naprawą tylnego mostu - problemy z odkręceniem śrub, konieczne cięcie fleksem
3. różne problemy z elektryką - sterowanie okien, lusterek itp.

Z góry dziękuję za rzetelne opinie. Znalazłem wątek, w którym użytkownicy wpisywali pojawiające się usterki w miarę wzrostu przebiegu, ale chyba został zarzucony kilka lat temu - a szkoda.

vega
21-03-2012, 10:11
Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takich usterkach, a już na pewno, żeby były nagminne. Ten twój mechanior zapewne ma co chwila na warsztacie mondeo z takimi problemami, żeby generalizować ? Chyba że ma do czynienia z samymi "igłami" sprowadzonymi z zachodu, to może tak :)

BTW, mam do sprzedania swoje mk4 z 2008 r., poniżej 100kkm nalotu, daj znać na pw, jaki masz budżet.

Jareczek1980
21-03-2012, 10:59
nigdy o takich problemach nie słyszałem w mk4, jakiś bajkopisarz. Pewnie zdarzyło mu się 1 mondeo z taki problemami i tak jak kolega pisze generalizuje

mam do sprzedania swoje mk4 z 2008 r., poniżej 100kkm nalotu, daj znać na pw, jaki masz budżet.
zamienisz się na rok starsze mk3?:zakrecony:

vega
21-03-2012, 11:10
zamienisz się na rok starsze mk3?:zakrecony:

Oczywiście, już podwijam kiecę i lecę :D

Pablo81
21-03-2012, 11:53
1. problemy z centralnym zamkiem - nierozpoznawanie kluczyka - głupio nie móc wsiąść do samochodu, albo odpalić - ma to być dla mnie samochód do wożenia rodziny na dłuższe trasy
2. problemy z naprawą tylnego mostu - problemy z odkręceniem śrub, konieczne cięcie fleksem
3. różne problemy z elektryką - sterowanie okien, lusterek itp.

bzdury jakieś... Pierwsze słyszę. Z moim MKIV 2.5T nie działy się takie fanaberie...

sosnowicz
21-03-2012, 14:50
problemy z naprawą tylnego mostu

Zagadnąłem o to dzisiaj znajomego mechanika. Powiedział, że problem znika jak się wstawi most od Transita - jest dużo trwalszy podobno. :hehe:

PrzemB
22-03-2012, 10:15
Dzięki wszystkim za opinie - też wydawała mi się zbyt jednostronna

Pozdr

cosin
22-03-2012, 14:23
to mondeo ma most ?

bambus
05-04-2012, 19:48
Witam vega. A to kombi do sprzedania to jeszcze aktualne? Chętnie bym sie dowiedział czegoś wiecej. Nie wiem czy tym pytaniem nie łamie regulaminu, ale jestem zupełnym swiezakiem na forum, w dodatku pisze z komórki i nie wiem jak wejść na pw.

leszcz
05-04-2012, 21:38
ooo mondeo MK4 ma tylny most . ciekawe . zajrze jutro pod auto może sobie domaluje . Nie mam żadnych problemów z moim mondkiem mam go od 2 lat i super jeździ :)

LaBobas
07-04-2012, 23:19
no pewnie,ze ma most................pod soba jak na nim stoi...taki np.swietokrzyski:)))

Gligi
09-04-2012, 12:08
Ostatnio rozmawiałem z kierownikiem serwisu w ASO i mówił o tym, że pompy wspomagania się odzywają, ludzie je wymieniają, magle też, a problem zostaje. Sprzedał mi info, że należy wymienić zbiorniczek płynu wspomagania i jest ok. Nie wiem jaki to ma wpływ, ale on powiedział: "Taka dziwna historia"

Jutro wybieram się po to coś: http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-navi-alu-C22493874.html Trochę mało koni, ale tata będzie tym jeździł, a jemu wystarczy. Ogólnie chyba ok. Jutro zobacze.