PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie szukac przyczyn wysokiego spalania MK3 1.8?



Mirron
25-03-2012, 14:04
Witam!

Irytuje mnie ostatnio wysokie wg mnie spalanie mojego egzemplarza... jak czytam na tym czy innych forach że MK3 1.8 w kombi w cyklu miejskim - np warszawskim pali 10-max 11l/100 benzyny a co lepszym artystom gazu "no to hał aj ken tejk ..."
U mnie w cyklu miejskim przy średniej prędkości 25-27km/h to czy jadę eco drivingiem czy butuje to przedział 12,7-13,8 spalania benzyny jest zachowany... (wg wskazań kompa) a co za tym idzie spalanie gazu nieco wyższe... (Wskazanie kompa jest raczej miarodajne gdyż robiłem różne testy z tankowaniem - od fulla do pustego zbiornika, od fulla do przejechanych 100km i podjazd pod ten sam dystrybutor i tankowanie pod koreczek itp itp.. ) z tankowaniem gazu tez kombinowałem różne wariacje i wygląda to tak jak wygląda...
Gdzie mogę szukać przyczyn i poprawy? Wymiana świeczek może pomóc? Oleje, fitry itp wymieniane na bieżąco...Gdzies mi poradzono żeby wymienić termostat.... po podpięciu do kompa nie łapie żadnych błędów, termostat wydaje się pracowac poprawnie, łapie temperaturke, grzeje OK, wiatrak chłodnicy się załącza...
Da się jeszcze z tym walcxzyć czy poprostu TTTM ?

Jendrekmak
04-04-2012, 10:09
Da się jeszcze z tym walcxzyć czy poprostu TTTM ?walczyć na pewno się da. na początku przyjrzał bym się kolektorowi dolotowemu i WSZYSTKIM przewodom podciśnienia. tzn. trzeba by było to wszystko zdemontować i zweryfikować. BTW w cyklu "warszawskim" żadna benzyna w ośce 1,8-2,0 nie paliła mi więcej niż 11 litrów benzynki (gazu nigdy nie zakładałem). tylko Rover V8 3,5L się wyłamał bo palił 14-15 litrów jak jeździło się spokojnie co i tak było rewelacyjnym wynikiem jak na jego 200KM bo normalnie ludzikom paliły 16-18 litrów po mieście. kurcze nawet subaru legacy 2,0 w automacie z napędem na 4 koła paliło max 12 litrów przy normalnej jeździe i to na oponach, które były szersze od fabrycznych o 3-4 cm

OT czasem się zastanawiam co za bzdury opowiadają w reklamach aut bo jak obserwuję spalanie benzynowych silników to owszem moc rośnie ale w klasie dwu litrówek spalanie 11 litrów to nadal norma i szybko się to nie zmieni

Mirron
04-04-2012, 11:09
walczyć na pewno się da. na początku przyjrzał bym się kolektorowi dolotowemu i WSZYSTKIM przewodom podciśnienia. tzn. trzeba by było to wszystko zdemontować i zweryfikować. BTW w cyklu "warszawskim" żadna benzyna w ośce 1,8-2,0 nie paliła mi więcej niż 11 litrów benzynki (gazu nigdy nie zakładałem). tylko Rover V8 3,5L się wyłamał bo palił 14-15 litrów jak jeździło się spokojnie co i tak było rewelacyjnym wynikiem jak na jego 200KM bo normalnie ludzikom paliły 16-18 litrów po mieście. kurcze nawet subaru legacy 2,0 w automacie z napędem na 4 koła paliło max 12 litrów przy normalnej jeździe i to na oponach, które były szersze od fabrycznych o 3-4 cm

OT czasem się zastanawiam co za bzdury opowiadają w reklamach aut bo jak obserwuję spalanie benzynowych silników to owszem moc rośnie ale w klasie dwu litrówek spalanie 11 litrów to nadal norma i szybko się to nie zmieni


U mnie teraz jakoś luźniej na drogach sie wydaje... chociaż Lublin to nie Wawa, jakieś tam korki są ale bez porównania....... średnia prędkość w ostatnich tankowaniach 27km/h a komp benzynowy pokazuje 12,6 a co za tym idzie wypija 14,2 gazu...... jazda raczej normalna powiedzmy do 3,2 tys obr..... nie wiem szukać czy uznać że tak ma być... silnik sie nie dotarł czy ki czort.. mam nalatane zaledwie 65tys...

PawelKrakus
07-04-2012, 01:22
producent podaje spalanie w miescie: 11,6 l/100km. (kombi 1.8 PB 125KM)
Czy kiedys producent spelnil swoje obietnice w kwestii spalania??? :)

mieczu
07-04-2012, 01:27
Mój pali 14 literków, ale na krótkich odcinkach i raczej go nie oszczędzam...


Wymiana świeczek może pomóc?A śmierdzi Ci czasem beną w kabinie czy jak cofasz ? Może masz jakieś nieplanowane opory toczenia?

Mirron
10-04-2012, 08:15
Mój pali 14 literków, ale na krótkich odcinkach i raczej go nie oszczędzam...

A śmierdzi Ci czasem beną w kabinie czy jak cofasz ? Może masz jakieś nieplanowane opory toczenia?


neee nic nie śmierdzi.. jechać jedzie.. czasem tylko z paleniem ma problem ale to jak czytam norma w wielu 1.8 zwłaszcza przy krótkich odcinkach....

magicman
10-04-2012, 10:42
czasem tylko z paleniem ma problem
sprawdz kable,swiece,cewke.jak nie byly wymieniane to wymien.moze maly servis zamlatwi sprawe(filtr oleju paliwa powietrza)i wymiana oleju

Kotot
10-04-2012, 13:54
Mi spalanie wzrosło, choć nie tak drastycznie, jak miałem padniętą sondę lambda. Warto rzucić okiem na wykresy, bo przy tym niekoniecznie się check zapali.

Może masz jakieś nieplanowane opory toczenia?
Mieczu dobrze prawi. Niby głupota, ale sprawdź czy Ci się samochód swobodnie po pochyłym toczy na luzie, bo może w którymś zacisku ręczny do końca nie odbija?