PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec] Zbyt gorący silnik?



cromaclar
28-03-2012, 16:24
Witam,
W ciepłe dni podczas jazdy po mieście mam takie oto wskazanie temp silnika
http://i43.tinypic.com/2gspcie.jpg
Wiatrak na chłodnicy sie nie włącza.

W chłodniejsze dni natomiast wskazówka zatrzymuje się na końcu białego pola ale to poza miastem.

Poprzedni właściciel mówił że wymienił jakiś czujnik temperatury na zamiennik o troche innych parametrach.
Mam powody do obaw? Jeżdżę tak od prawie roku ;P

Dawid1992
28-03-2012, 16:31
Odłącz górną wtyczkę na termostacie i odpal silnik, po kilku sekundach powinny się włączyć wentylatory, jeżeli tak się nie stanie to coś z przekaźnikiem, albo samym wentylatorem.

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

Jeżeli te zaś wystartują to masz do wymiany czujnik.

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:27 ----------

Czy masz powody do obaw? Możesz jedynie przegrzać silnik, uszkodzić uszczelkę, pierścienie czy nawet spowodować wykrzywienie się głowicy (tak jak było w moim przypadku)

cromaclar
28-03-2012, 16:44
Dzieki Dawid. Bede musiał zrobić z tym jednak porządek. A gdzie znajduje się mniej więcej termostat? :)

frugo
28-03-2012, 16:47
Sprawdź kiedy jest takie wskazanie czy wąż idący do chłodnicy jest twardy i gorący (uwaga można się poparzyć), jeśli nie to zablokował Ci się termostat w pozycji zamkniętej. Ja tak w escorcie miałem.
Oczywiście propozycje kolegi Dawid1992 również sprawdź.

Lepiej tak nie jeździć zbyt długo bo uszczelka nie wytrzyma. Ja jeździłem 4 dni i dało rade ale zima wtedy była :D

Dawid1992
28-03-2012, 16:56
Proszę: http://www.mondeoklubpolska.pl/red/nawlasneoczy/termostat/2.jpg Tu jest rozebrany, ale ta górna wtyczka na tym plastiku to czujnik, jeżeli wypniesz z niego wtyczkę, odpalisz silnik to mają się po kilku sekundach odpalić wentylatory. Jeżeli zadziałają do wymiany czujnik, no i zobacz też czy termostat się otwiera jak pisał kolega wyżej.

cromaclar
28-03-2012, 17:03
Dzieki Dawid i frugo. Tą wtyczkę wyciąga się normalnie do góry czy jest jakiś trik?

Dawid1992
28-03-2012, 17:11
Mocniej pociągniesz za nią i normalnie wychodzi, tylko nie rób tego za kable. :P A jak mocno siedzi masz po bokach dwa klipsy, zaczepiasz palcami wskazującymi i lekko pociągasz na boki a później do góry. Nie ma z nią większych problemów.

cromaclar
28-03-2012, 18:03
Wtyczka sprawdzona - wentylator działa. A może być tak że coś nie łączy w tej wtyczce? Bo kable takie obdarte z izolacji wystają z niej...
Pozostaje jeszcze wąż do sprawdzenia

Dawid1992
28-03-2012, 18:09
Zobacz wąż, wtyczka gdyby nie łączyła to wentyle by chodziły tak jak przy wypiętej(prawdopodobnie). Prawdopodobnie uszkodzony czujnik, lub termostat, ale jego sprawdzisz jak rozgrzejesz silnik to dotknąć węża dochodzącego do chłodnicy.

Netoper
28-03-2012, 18:11
Wtyczka sprawdzona - wentylator działa.
Startuje na pierwszym biegu i po chwili drugi się załącza, czy od razu na drugim?
Jak od razu na drugim to możliwe że rezystor wentyli uszkodzony.

Dawid1992
28-03-2012, 18:13
Startuje na pierwszym biegu i po chwili drugi się załącza, czy od razu na drugim?
Jak od razu na drugim to możliwe że rezystor wentyli uszkodzony.

Ale jeżeli nie ma klimy nie ma rezystora? Ja przykładowo nie mam klimy i od razu leci drugi bieg. Rezystora też nigdy nie znalazłem tam gdzie być powinien. :D

cromaclar
28-03-2012, 18:15
Ja mam tylko jeden wiatrak na chłodnicy. No chyba że coś przeoczyłem :P

Netoper
28-03-2012, 18:15
Ale jeżeli nie ma klimy nie ma rezystora?
To wtedy od razu drugi :)
Zapomniałem że są "bezrezysterowce".

Optysio
28-03-2012, 19:14
Ja mam tylko jeden wiatrak na chłodnicy. No chyba że coś przeoczyłem :P
Czasami bywają dwa wentyle mniejsze, czasem jeden większy. Nic nie przeoczyłeś. Masz wersję z 1-m wentylatorem. Dwa wentyle były montowane w wersji z klimą i to nie zawsze. Ja mam klimę i 1 wentylator

cromaclar
28-03-2012, 21:14
A uszkodzona pompa wody może być przyczyną tak wysokiej temperatury ?

Optysio
28-03-2012, 21:57
Jak najbardziej. Słaby obieg wody, słabe chłodzenie cieczy, a tym samym silnika.

przemomkI
29-03-2012, 00:34
Najlepiej jak byś podpiął kompa i sprawdził rzeczywistą temperaturę silnika.Jeśli ktoś założył czujnik temperatury na wskaźnik o innych parametrach niż oryginał to wskaźnik może wariować.

kazik22
29-03-2012, 08:29
Skoro wiatrak ci startuje po wypięciu wtyczki,a nie startuje w trakcie pracy i ci rośnie temperatura,to ja bym najpierw sprawdził czujnik na chłodnicy(zawsze to łatwiej i taniej niż pompa wody),może też być tak jak sugeruje kolega że źle działa czujnik na zegary i po prostu zawyża wskazania a w sumie wszystko działa ok, u mnie np zaniżał,ale może i potrafi zawyżać

Netoper
29-03-2012, 09:33
Nie ma czujnika na chłodnicy, czujnik odpowiedzialny za załączanie wentyli jest od góry termostatu, a ten od wskaźnika jest od dołu.

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/34958-Termostat-i-czujnik-temperatury%28wymiana-foto%29?highlight=czujnik
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/34575-MK2-Obudowa-termostatu-termostat-czujnik-temperatur?highlight=czujnik

pilot14
29-03-2012, 11:15
Pany, ja mam takie wskazania (jak na foto) cały czas. Po wpięciu kompa widać że mam temperaturę w okolicy 90 stopni - jak skazówka stoi na foto w 1 poście, po prostu taki urok mojego czujnika podającego temperaturę na deskę. Mi się wentylator na 1 bieg włącza jak przekroczy chyba 95 stopni, z drugi bieg po przekroczeniu 102 stopni (w każdym razie w tych granicach) -- ale to tylko jak stoję w lecie w korku. Wtedy już wskazówka dotyka czerwonego pola, ale nigdy nie zdarzyło mi się żeby wkroczyła na czerwone pole.

cromaclar - wepnij się pod kompa i sczytaj jaką temp. widzi czujnik przy tym wskazaniu i wszytstko będzie jasne ;)

cromaclar
29-03-2012, 11:40
Chętnie wpiąłbym do kompa ale ponoć do MKI nie da się tego zrobić "domowymi" sposobami tylko trzeba do jakiegoś serwisu się wybrać.

Netoper
29-03-2012, 11:54
Miernikiem można sprawdzić temperaturę na czujniku dający info do PCM-a
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczeg%C3%B3lnych-czujnik%C3%B3w-w-silniku

kazik22
29-03-2012, 12:21
Nie ma czujnika na chłodnicy
Kurcze specjalnie poleciałem lukać pod maskę,no i u mnie (93r.) stojąc przed samochodem mam czujnik w prawym dolnym rogu(po stronie akumulatora na samym dole),jeśli się mylę to ok,ale wydaje mi się że to właśnie od wentyli ,kiedy gorący płyn pójdzie na chłodnice po otwarciu termostatu to ten czujnik decyduje kiedy schłodzić temperaturę w chłodnicy. Tak przynajmniej to działało w innych autach jak miałem i myślę że ford tu niczego innego nie wymyślił.


Sprawdziłem w "mądrej książce" i występuje to pod nazwą "termowyłącznik",połączone to jest z "elektronicznym urządzeniem sterującym",czyli podaje sygnał żeby komp wiedział kiedy załączyć wentylator

rpm131
29-03-2012, 12:52
Jeżeli nie chcesz się bawić w mierzenie temperatury, rezystancji czujnika, to kup nowy czujnik temperatury. On kosztuje 25zł , a wymienisz sam. Zwłaszcza że ten ma rzekomo inne parametry, wiec może dawać inne wskazania.

Netoper
29-03-2012, 12:54
poleciałem lukać pod maskę,no i u mnie (93r.) stojąc przed samochodem mam czujnik w prawym dolnym rogu(po stronie akumulatora na samym dole)
A może to rezystor wentyli jest?
Chyba że we wczesnych mondkach w chłodnicy montowali czujnik/włącznik :niewiem:
Osobiście nie trafiłem na takiego mondka z czujnikiem w chłodnicy, ale rzadko wnikam, jak grzebię przy jakimś, który rok/miesiąc produkcji danego mondka, jedynie zwracam uwagę na I, II itd.

W na własne oczy czujniki są przy termostacie
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/34958-Termostat-i-czujnik-temperatury%28wymiana-foto%29?highlight=czujnik
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/34575-MK2-Obudowa-termostatu-termostat-czujnik-temperatur?highlight=czujnik

W MKII były, bodajże po98, egzemplarze z pojedynczym czujnikiem przy termostacie (od góry) i on podawał sygnał na deskę i do PCM-a.

Optysio
29-03-2012, 14:16
A może to rezystor wentyli jest?
Chyba że we wczesnych mondkach w chłodnicy montowali czujnik/włącznik
To jest na pewno rezystor wentyli. Żaden egzemplarz nie posiadał czujnika na chłodnicy.

cromaclar
29-03-2012, 15:43
http://ford.sklep.pl/pl,product,4488690,czujnik,temperatury,qh.html

Taki czujnik u mnie był wymieniony. To jest ten na górze czy na dole termostatu? Wystarczy go wykręcić i wkręcić nowy czy trzeba zlewać płyn chłodzący i potem wykręcać?

Dawid1992
29-03-2012, 16:12
Ten co posłałeś to czujnik wysyłające dane do komputera, czyli ten górny. Ja nie spuszczałem płynu, zleciało może pół litra jak wykręciłem i wkręciłem szybko czujnik.

kazik22
29-03-2012, 22:07
A może to rezystor wentyli jest?
Być może,nie wiem ,tylko jak pisałem w instrukcji nazwali to "termowyłącznikiem"

cromaclar
04-04-2012, 20:38
Ostatnio wskazówka zaczęła mocno wkraczać w czerwone pole ale jak wyłącze silnik na 10 sek w korku to po uruchomieniu wskazówka jest na polu mniej więcej "AL". Ostatnio po wyłączeniu silnika wskazówka zaczęła opadać zamiast w kierunku białego pola to dalej w prawo poza czerwone ;P Niiedugo wymienie czujniki temp na komputer i deske wtedy zobaczymy co to da. Zauważyłem też że na LPG się mocniej grzeje.

kazik22
05-04-2012, 07:58
Zauważyłem też że na LPG się mocniej grzeje.
Hm ja czegoś takiego u siebie nigdy nie zauważyłem,niby na gazie jest wyższa temp spalania(gaz jest bardziej suchym paliwem),ale za to parownik daje efekt dodatkowej chłodnicy bo przecież traci ciepło na ogrzanie gazu

---------- Post added at 06:55 AM ---------- Previous post was at 06:49 AM ----------

W sumie nie widziałem żebyś pisał czy sprawdzałeś wąż od termostatu do chłodnicy,zimny-ciepły-gorący?chłodnica zimna-ciepła-gorąca?może po prostu padł termostat i masz zamknięty obieg,płyn nie idzie na chłodnice i stąd tak wysoka temperatura

---------- Post added at 06:58 AM ---------- Previous post was at 06:55 AM ----------

Chociaż jak doczytałem to jeździsz z tą usterką już dość długo więc może to jednak tylko błędne wskazania a z temp silnika jest wszystko ok

cromaclar
05-04-2012, 09:10
Chociaż jak doczytałem to jeździsz z tą usterką już dość długo więc może to jednak tylko błędne wskazania a z temp silnika jest wszystko ok

Ostatnio zaczęło wychodzić poza czerwone pole. Mam też już parownik zajechany (pali sobie 16-18l lpg w miescie). Wąż jak sprawdzałem to był ciepły (ale nie parzył) i dość twardy (ale dało się go ścisnąć). Tylko sprawdziłem wąż już po wyłączeniu zapłonu.

W termostat tez zainwestuje, nie sa to drogie rzeczy ;)

cromaclar
13-04-2012, 18:58
Ile Wam pokazuje wskaźnik na desce jak włącza się wentylator? Wymieniłem dzisiaj czujnik na komputer, zostawiłem auto na chodzie i doszło pod czerwone pole . Rura od termostatu i chłodnica były gorące a wentylator się nie włączył.