PDA

Zobacz pełną wersję : [All] JVC KD-R45 czy Pioneer DEH-140UBB



kruszyna
29-03-2012, 21:49
Jak w temacie, potrzebuje niedrogiego prostego radyjka do auta. Moimi faworytami są radyjka takie jak w temacie czyli JVC KD-R45 i Pioneer DEH-140UBB. Mógłby ktoś doradzić, które radyjko wybrać ??

Danjos
29-03-2012, 23:27
http://allegro.pl/2012-kenwood-kdc-3054ug-cd-mp3-usb-aux-in-pre-out-i2216989175.html

Tycak
29-03-2012, 23:45
Ja mam tego JVC KD-R45 i powiem, że ogólnie radia JVC darze sympatią za prostotę w obsłudze.
Po założeniu głośników miałem okazje je podpiąć pod inne radio niż mój JVC, konkretnie pod Clariona znajomego.

Stwierdzam, że jednak budżetowe JVC na pewno ustępują w jakości dźwięku starym dobrym odtwarzaczom z wyższej półki.

Jakiś stary srebrny Clarion z CD oraz wbudowanym dyskiem twardym, radyjko z przed dobrych kilku lat (wtedy kosztowało tyle co teraz mondeo Mk2 :hehe: ) i różnica kolosalna.

Tam praktycznie nie musiałem nic korygować w equalizerze aby dobrze i czystko grało.
Ustawienia na 0 i było ok. Mówił mi, że w RMS ma coś około lub powyżej 30W na kanał i to się dało odczuć.
Dźwięk czystszy przy wyższej głośności niż na JVC.

Teraz chyba następne radio jakie kupie to jakiś używany dobry Clarion z przed kilku lat.

Jeśli jednak po prostu szukasz radia pod standardowe głośniki to raczej żadna różnica. Które byś nie kupił to do 300zł wątpię aby dało się to tak odczuć na zwykłych głośnikach chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić ale nie sądzę.

Natomiast jeśli głośniki które masz nie są fabryczne i odbiegają trochę od standardu to naprawdę polecam poszukać czegoś używanego w dobrym stanie. Jakiegoś Clariona lub Pioneera :hmm: Zdziwisz się jaki potencjał drzemie w głośnikach gdy napędzisz je czymś lepszym ;)

Pozdrawiam!

kruszyna
30-03-2012, 13:33
radyjko ma być do renault megane z 99' na standardowych głośnikach... w gre wchodzą tylko te dwa radyjka z tematu bo, o zgrozo, mają czerwone podświetlenie takie jak w aucie

Tycak
30-03-2012, 13:42
radyjko ma być do renault megane z 99' na standardowych głośnikach... w gre wchodzą tylko te dwa radyjka z tematu bo, o zgrozo, mają czerwone podświetlenie takie jak w aucie Jeżeli zależy Ci na czerwnonym podświetleniu to ten Kenwood co podał kolega Danjos również występuje z czerwonym podświetleniem http://allegro.pl/kenwood-kdc-4051-ur-usb-sklep-w-wa-i2240101527.html Ponoć Kenwood w tym przedziale cenowym oferuje najwięcej, niestety sam osobiście tego nie potwierdzę bo nie słyszałem nigdy tego radyjka. Z kolei JVC jest banalnie proste w obsłudze...

kruszyna
30-03-2012, 13:46
Z kolei JVC jest banalnie proste w obsłudze...

ale, cytuje, "nie ma guziczków od 1 do 6" ... tak to ma być radio dla kobity... na szczęście nie mojej :hehe:

Tycak
30-03-2012, 15:12
ale, cytuje, "nie ma guziczków od 1 do 6" ... tak to ma być radio dla kobity... na szczęście nie mojej Więc na polu walki zostaje Pioneer i Kenwood :bigok: Ja bym wziął Kenwooda :hmm:
Chyba, że mogłaby dołożyć 30zł to bezapelacyjnie ten model Clariona
http://allegro.pl/clarion-cz201e-cz201er-cz201eg-niska-cena-promo-fv-i2211425299.html
Bieresz w kolorze czerwonym i będzie zadowolona :hehe:

kruszyna
31-03-2012, 21:17
pionek deh-140ub(140 ubb miał niebieski wyświetlacz ten ma biały) zakupiony i zamontowany... grać gra nawet nieźle :) zobaczymy jak się będzie spisywał dalej :)