PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] schemat Emulatora sonda lambda stag 2L pod Zetec'a 1.6



Dawid1992
30-03-2012, 08:49
Witam, jak w temacie. Ma ktoś z was może schemat podłączenia emulatora sondy lambda STAG 2L pod mój silniczek? Chodzi o to, że kiedyś to miałem ładnie ustawione i zamontowane, ale zdemontowałem z powodów blosa, którego teraz chcę sprzedać gdyż pojazd z tym nie przejdzie przeglądu technicznego. Muszę wiedzieć tylko gdzie jaki kabelek ma iść, ewentualnie jak się go ustawia, ale myślę, że się nie rozprogramował :) Z góry dzięki za odpowiedzi.

Netoper
30-03-2012, 10:08
Spokojnie z blosem przegląd przejdzie, dla pewności załóż przed blosa silniczek krokowy i to wszystko.
Jakby co tu masz schemat
http://chomikuj.pl/Netoper68/LPG

plik ma 1mb więc idzie bez logowania.

Dawid1992
30-03-2012, 12:29
Dzięki wielkie. Mi powiedział na stacji, że jak ma mi zaliczyć przegląd mam zrobić instalacje tak jak mi to zamontowali w serwisie, więc pojadę do innego najpierw a jak nie to zrobię to co kazali. :)

---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:23 ----------

Kurde, nie dostałem do tego całego bajerku testera, jak teraz mam to sprawdzić, idzie domowymi sposobami to przetestować czy mieszanka okej? :D

---------- Post added at 12:29 ---------- Previous post was at 12:28 ----------

A do TPS dochodzi kilka kabelków, ja mam zregenerowaną wiązkę silnika bo się sypała i teraz nie wiem do którego podłączyć ten czujnik TPS-u :O

Netoper
30-03-2012, 12:42
jak teraz mam to sprawdzić, idzie domowymi sposobami to przetestować czy mieszanka okej?
Miernikiem się wepnij w czarny przewód wychodzący z lambdy i wskazania mają oscylować w zakresie 0.1-0.9V



nie wiem do którego podłączyć ten czujnik TPS-u
Mi z głowy wypadło który kabelek jest sygnałowy do rozcięcia przy TPS-e, ale może Lyssy będzie pamiętał, poproś go na PW coby zajrzał w ten temat

Dawid1992
30-03-2012, 15:17
Wszystko ładnie podłączyłem i śmiga, tylko mam jeden problem. Podłączam miernik i wskazania na pb na biegu jałowym mam 0,67-0,80V Natomiast na gazie 0,17V Czyli starać się wyregulować tak by na gazie na jałowym też było 0,80 czy 0,1? Netoperek kazał mi ustawić aby przy 3.000RPM było 0,9 a na jałowym 0.1V Okej, tylko czemu na PB jest odwrotnie?

Netoper
30-03-2012, 15:39
kazał mi ustawić aby przy 3.000RPM było 0,9
Nie to żeby stało na sztywno na 0.9, ale żeby wskazania lambdy przy tych 3000tyś częsciej oscylowały przy 0.9V, bo jak będziesz chciał jechać ii silnik zostanie obciążony to będzie miał bardzo ubogo jak podszas strojenia statycznego ustawisz ubogo

---------- Post added at 15:39 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

Przy prawidłowo wystrojonej kuchence wskazania lambdy mają oscylować w zakresie 0.1-0.9V , tak samo na PB
A z tego co Ty piszesz to na PB już jest jakiś problem że wskazania są takie wąskie

Podłączam miernik i wskazania na pb na biegu jałowym mam 0,67-0,80V