PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] problem z radiem ?



dorian87
02-04-2012, 17:59
witam mam pytanie czy mial ktos z was taki przypadek ze , radio poprostu mialo tak jakby za malo mocy zeby uciagnac fabryczne glosniki ? U mnie wyglada to tak, mam glosniki od mk3, roznica tylko 5 watt na glosnik wiec prawie nic, ale nie ma takiego efektu jak w innych modelach forda, siedzialem w focusach jedynkach w mondeo mk3 i prawie takie same radio ,ale fabryczne a efekt byl o wiele lepszy . Drzwi mam wygluszone robilem to teraz w weekend, jest lepiej ale to jednak nie to basy sa o wiele za slabe .

1olek
02-04-2012, 19:04
a jakie masz radio ?

Celtic
02-04-2012, 20:05
jakie radio?
moze kable źle podłączone?

dorian87
02-04-2012, 21:54
radio 5000 rds , a kable nie moga byc zle podlaczone bo przeciez kostka jest przy radiu . pozatym jezeli mialbym juz odpowiadac na twoje pytanie , kanaly sa dobrze podlaczone

Celtic
02-04-2012, 22:12
no dobra ale z czego ty chcesz ten bass uzyskać? z radia za 100zł?? bo ja już sam nie rozumiem o co chodzi....

dorian87
03-04-2012, 17:12
celtik chlopie widze ze nie masz pojecia o tym wszystkim . przeczytaj jeszcze raz mojego posta - poczatek wyraznie pisze ze - W INNYCH MODELACH FORDA CZYLI FOCUS MONDEO MK3 EFEKT NA TYM SAMYM RADIU JEST O WIELE LEPSZY !!!!

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

oczywiscie nie szukam efektu takiego jak daje tuba w bagazniku ale powinien byc inny efekt .i dlatego pytam sie innych urzytkownikow forda czy nie mieli takiego samego przypadku spadku mocy radia (moze jakas wada) , tym bardziej ze jak go kupilem to mial zalozone glosniki ktore biora 60 watt.

Fred.X
03-04-2012, 17:46
ustawienia poziomu Bass Treble sprawdzałes ??

Celtic
03-04-2012, 18:11
celtik chlopie widze ze nie masz pojecia o tym wszystkim


nie szukam efektu takiego jak daje tuba w bagazniku

jak ty dźwięk z tuby nazywasz efektem to naprawde masz pojęcie. =/

Tomasz
03-04-2012, 19:08
A może jak podłączałeś głośniki (te z mkIII) zamieniłeś plus z minusem. W takim przypadku pole magnetyczne zamiast wypychać membranę to ją wciąga i stąd taki efekt.

dorian87
03-04-2012, 19:50
o i kolega uro2 mozesz miec racje dzieki nie pomyslalem i tym .a kolega fred x prosze cie nie rob ze mnie blondynki :). a jezeli chodzi o ciebie kolego celtic to ja juz widze jakie ty masz car audio moze mi powiesz ze porządny bas wyciagasz ze zwyklych glosnikow ? prosze cie widze ze naprawde nie masz pojecia o tym jak powinno grac w aucie i jakie powinny byc proporcje basu i reszty tonow. wiem ze oryginalne glosniki jakie sa w mondeo nie dadza mi takiego efektu jak zestaw w ktorym znajdzie sie subwoofer . a dla ciebie proponuje wsiasc do auta wysokiej klasy w ktorym fabryczny sprzet np. firmy harman-kardon ktory lacznie liczy ponad 1000 watt , i posluchaj sobie jak tam gra .ja w swoim pierwszym aucie mialem sprzet ktory mial prawie 700 watt staralem sie odwzorowac to co slyszalem np. w porshe cayenne turbo i to co uzyskalem wystarczalo w zupelnosci. Efekt byl bajeczny jezeli chodzi o jakosc dzwieku ktory dobiegal tylko z 7 glosnikow - 2 cykacze 4 glosniki dwudrożne no i oczywiscie subwoofer wiec mi nie opowiadaj bzdur bo laikiem nie jestem !!! i burakiem u ktorego w samochodzi slychac bass ktory rozwala tylna ramke od rejestracji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tomasz
03-04-2012, 19:54
Spoko dorian, fred akurat na tym się zna. Słyszałem na spocie jego audio :hmm:. Chciał pomóc.

dorian87
03-04-2012, 19:55
spoko nie neguje tego ze sie zna :) ale kolega celtic (niedielny kierowca) chyba jednak nie

Fred.X
03-04-2012, 20:14
a kolega fred x prosze cie nie rob ze mnie blondynkinie napisałes , więc zacząłem od najprostszych rzeczy ...

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:13 ----------

tak jak napisał uro sprawdź biegunowosc , potem ewentualnie podpięcie innego radia ,

dorian87
03-04-2012, 21:51
kolego fred powiedz mi jezeli do glosnikow z przodu z lewej strony przychodza przewody jeden szary drugi brazowy a z prawej szary i zolty to ten szary bedzie minus ?

Fred.X
03-04-2012, 23:01
tak jak myślisz :skromny:

Celtic
04-04-2012, 08:28
moze kable źle podłączone?



a kable nie moga byc zle podlaczone bo przeciez kostka jest przy radiu .



A może jak podłączałeś głośniki (te z mkIII) zamieniłeś plus z minusem. W takim przypadku pole magnetyczne zamiast wypychać membranę to ją wciąga i stąd taki efekt.



o i kolega uro2 mozesz miec racje dzieki nie pomyslalem i tym .a kolega fred x prosze cie nie rob ze mnie blondynki . a jezeli chodzi o ciebie kolego celtic to ja juz widze jakie ty masz car audio moze mi powiesz ze porządny bas wyciagasz ze zwyklych glosnikow ? prosze cie widze ze naprawde nie masz pojecia o tym jak powinno grac w aucie i jakie powinny byc proporcje basu i reszty tonow.

pytalem w pierwszym poscie....ale juz mniejsza z tym....

a o moje ca nie pytaj bo wiecej kosztowało niż twoje MK2...i nie rób ze mnie banana :)





. a dla ciebie proponuje wsiasc do auta wysokiej klasy w ktorym fabryczny sprzet np. firmy harman-kardon ktory lacznie liczy ponad 1000 watt , i posluchaj sobie jak tam gra .ja w swoim pierwszym aucie mialem sprzet ktory mial prawie 700 watt staralem sie odwzorowac to co slyszalem np. w porshe cayenne turbo i to co uzyskalem wystarczalo w zupelnosci. Efekt byl bajeczny jezeli chodzi o jakosc dzwieku ktory dobiegal tylko z 7 glosnikow - 2 cykacze 4 glosniki dwudrożne no i oczywiscie subwoofer wiec mi nie opowiadaj bzdur bo laikiem nie jestem !!! i burakiem u ktorego w samochodzi slychac bass ktory rozwala tylna ramke od rejestracji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i bez komentarza. :)

---------- Post added at 08:28 ---------- Previous post was at 08:26 ----------


spoko nie neguje tego ze sie zna ale kolega celtic (niedielny kierowca) chyba jednak nie

tak jak napisał uro sprawdź biegunowosc , potem ewentualnie podpięcie innego radia ,

tez o to pytalem, ale nie wszyscy czytają....

no tak, nie znam się to moje pierwsze posty w tym dziale :joint:
ledwo z roboty wróciłem i tak sie uśmiałem ze masakra....

dorian87
04-04-2012, 16:44
i widzisz taki z ciebie specjalista myslisz ze jak wydasz na sprzet nie wiadomo ile siana to bedzie nie wiadomo jak dobrze gral nie no tutaj to teraz dales :)) i naucz sie porzadnie tlumaczyc - pisalem ze mam problem ( moze ) z radiem, nie z glosnikami. napisales moze zle podpiete kable - przy czym ? napisales ze przy glosnikach ? nie ! odnosilem sie do radia wiec moj wniosek byl prosty zle podpiete kable przy radiu byc nie moga ! a kolega uro napisal po ludzku biegunowosc przy glosnikach , bo ty o to sie nie pytales ! i nie wypisuj swoich tepych filozofia . tym bardzie nie cyn swoim sprzetem bo nie wiesz jak moj gral .

Tomasz
04-04-2012, 17:30
Chłopaki, dajcie spokój. Zaraz polecą ostrzejsze słowa i mody pozamiatają.

Celtic
04-04-2012, 18:19
naucz sie porzadnie tlumaczyc - pisalem ze mam problem ( moze ) z radiem, nie z glosnikami. napisales moze zle podpiete kable - przy czym ? napisales ze przy glosnikach ? nie ! odnosilem sie do radia wiec moj wniosek byl prosty zle podpiete kable przy radiu byc nie moga ! a kolega uro napisal po ludzku biegunowosc przy glosnikach , bo ty o to sie nie pytales !

skoro jestes kumaty to chyba wiadomo o co chodzi...



widzisz taki z ciebie specjalista myslisz ze jak wydasz na sprzet nie wiadomo ile siana to bedzie nie wiadomo jak dobrze gral nie no tutaj to teraz dales


tym bardzie nie cyn swoim sprzetem bo nie wiesz jak moj gral .
no racja 5000rds + glosniki z mk3 to pierwsza klasa w ca.




i nie wypisuj swoich tepych filozofia .
nastepnym razem sie zastanow zanim jeszcze raz cos takiego napiszesz, odrobine kultury OK??

dorian87
04-04-2012, 18:32
[CIACH] nie opisuje sprzetu ktory mam w mondeo, tylko sprzet ktory mialem w innym samochodzie , napisalem co w nim bylo . a jezeli ty mnie sie pytasz cytuje - jakie radio ? moze kable zle podlaczone ? no to normalny inteligentny czlowiek ktory opisuje problem z radiem wnioskuje ze chodzi o kable przy radiu a ty wyskakujesz ze chodzilo ci o glosniki . chlopie ogrrnij sie i naucz sie czytac . czlowieka swoim [CIACH] tylko wkurzasz .