PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Radio Sony 1CD w Mondeo MKIV przestaje grać



perko
03-04-2012, 00:18
Witam,
Dopiero co kupiłem Mondeo MKIV 2.0 tdci kombi 2008 i od razu zdecydowałem się na zmianę firmowego radia CD6000 na Sony 1CD + zmiana głośników. Zakupione radio jest używane z 2010 roku. Po podłączeniu sprzęt działa poprawnie do momentu "pyknięcia" w głośnikach. Wtedy radio przestaje grać, nieraz słychać miarowe pykanie w głośnikach i napęd cd zaczyna "mielić". Na wyświetlaczu wyskakuje informacja "drive fault"- nie można też wyjąć cd. Poza wymienionymi objawami radio można obsługiwać, ale oczywiście nic nie słyszę. Sytuacja wraca do normy po pewnym czasie (np. po nocy) lub po wyjęciu bezpiecznika. Sytuacja ma miejsce niezależnie od źródła, głośności, czasu słuchania. Radio CD6000 gra bez probemu.
Słyszałem, że może być to problem komunikacji radio-samochód.
Nie wiem czy dostatecznie opisałem mój problem i czy zawarłem wystarczające dane, ale może ktoś może skierować mnie do specjalisty. ASO raczej odpada ze względu na potężne koszty i "standardowe" podejście do problemu.
Pytanie czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy jest to usterka radia i czy jest do rozwiązania? Mam możliwość wymiany na podobne radio z 2009r, ale nie wiem czy problem się nie powtórzy....
Z góry dzięki za informacje.

vega
12-04-2012, 20:33
Może przypadkiem masz radio z focusa ? Wyglądają tak samo, ale mają inne symbole, i ponoć nie są zamienne.
Albo masz radio z modelu po liftingu, które być może nie bangla z przedliftem. Jak nie te przyczyny, to pewnie uszkodzone radio.

Arturek_67
12-04-2012, 21:37
Witam
Informacje odnośnie radia
- aby pasowało do Mondeo, w oznaczeniu modelu musi być GGDS a nie KW2000
- zmiany w instalacji mondeo były w 08.2008, więc radio 2010 czy 2009 - nic nie wnosi

Oddałbym radio do jakiegoś serwisu elektronicznego aby sprawdzili radio

pozdrawiam
Arturek_67

perko
13-04-2012, 09:37
Dzieki za odpowiedzi. W miedzy czasie przyszlo radio z 2009 wiec i tak sprobuje. Ciekawe czy jest szansa, ze radio po zmianach w instalacji bedzie dzialac u mnie. Tak czy inaczej niedlugo sie przekonam.
Pozdrawiam

kacmar
08-08-2012, 23:21
Tak czy inaczej niedlugo sie przekonam.


Odświeżę, jakie wieści w sprawie radia ?

perko
09-08-2012, 10:10
Radio działa i nie sprawia żadnych problemów. Ma oznaczenie GGDS jak sugerowali inni. Dzięki!



Tak czy inaczej niedlugo sie przekonam.


Odświeżę, jakie wieści w sprawie radia ?