PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Brak turba mondeo mk3 TDDI



mawerik
03-04-2012, 19:39
Witam Wszystkich.Mam lat 54 , więc proszę o wyrozumiałość.
Do tej pory czytałem fora i się uczyłem , lecz mnie też dopadło.
Otóż mam forda mondeo mk3 TDDI rok 2001.
Auto mam od 4 lat , było jak rakieta , żadnych wiekszych problemów,ale traciło moc i nie świadom tego jeżdzilem i sie do tego przyzwyczaiłem.
Sprawdzając płyny ,zrobiłem to co kiedyś robiłem często....otwarłerm maske stanąłem na lewej nodze prawa na gaz i sprawdzałem , czy turbo działa.Zawsze dzwignia się wychylała lecz nie teraz. Teraz szok nie działa "gruszka" zawór upustowy.Odkręciłem kolektor ,był prawie czysty ,zakręciłem.Posprawdzałem węże od turbo, nic nie znalazłem
Wymontowałem "gruszke" od turbo- ROZEBRALEM , sprawdziłem , membrana dobra wiec poskladałem waszystko do kupy . Ciśnienie przy przegazowaniu na wężyku do gruszki JEST , a dzwignia nie chodzi .Turbo bez przepływomierza powietrza , łopatki stałe.
Czy jest Ktoś kto może , mi podpowiedzieć co z tym fantem robić ? Jak to ugryść ?
Turbo sprawne bez większego luzu ,silnik pali "na dotyk" NIE kopci na niebiesko ani na biało.
Please o pomoc.

---------- Post added at 06:39 PM ---------- Previous post was at 05:58 PM ----------

Nikt się z tym nie spotkał ?

wojtek1104
03-04-2012, 20:41
a może łopatki w turbo się zapiekły ??? za to sztanga sie nie rusza , czy da sie ręcznie po ruszać tą dźwignią ??? i czy podczas odpalonego silnika sztanga jest "wciągnieta"??? bo na wolnych obrotach powinna być wciągnięta by silnik dostał wiecej powietrza

mawerik
03-04-2012, 21:09
Dzięki za zainteresowanie.
Turbo starego typu .Gruszka sprawdzona ,membrana dobra....złożyłem z powrotem.Turbina bez luzu ,nie bierze oleju,nie dymi,pali od kopa tyko niema turbo.Brak reakcji dzwigni "gruszki" na przegazowanie 5000 obr.Nie działa również jak jest odpięta od turbiny.
Gruszka sprawdzona.W wężyku do zaworu jest pociśnienie.Niby wszystko dorze a brak wychyłu dzwigni od gruszki.

wojtek1104
03-04-2012, 22:55
a czy da się śrubokrętem podważyć ta dźwignię ? czy wskutek tego się rusza ? może ustami zassać ta mebrane gruszce i wtedy się ruszy dzwignia

mawerik
04-04-2012, 07:58
Zdemontowałem calą gruszke ,rozebrałem i sprawdzilem membrane i jest ok.
Sprężyna jest bardzo mocna i trzeba dużej siły aby ją ścisnąć.
Wydaje mi się , że za słabe jest cisnienie na wężyku i nie potrafi wypchać dzwigni ,
niby leci dosyc sporo / 5000 obr/ ale to za mało ...Jaką role pełni mapsensor -czujnik doładowania ?może tu jest problem .

wojpet
04-04-2012, 08:33
Panowie,idziecie w zlym kierunku.Skoro turbo bez zmiennej geometrii,to jedyny zawor to WasteGate.Moze on byc caly czas uchylony i dla tego cisnienie doladowania zamiast do dolotu to wali w gwizdek.A co do samego zaworu to sprawny nie ma on prawa sie uchylic na postoju,bo turbo nie wytworzy odpowiedniego cisnienia bez obciazenia na tyle,zeby przekroczyc dopuszczalne chyba 2 bary ustawione na zaworze WG.

emilio
04-04-2012, 11:04
no ja mialem podobny prolem i wczoraj wyjalem mamsensor i go przeczyscilem i po zalozeniu smiga jak kiedys.dzisiaj po nocnym postoju go niedlugo odpale i zobacze czy dalej moc trzyma

adasqp
04-04-2012, 11:08
Jak otworzysz szybe podczas jazdy i przyśpieszania to świszczy Ci coś za oknem kolego?;)

mapsensor to tez dobry pomysł, dobrze pamiętam ,ze znajduje sie między chłodnicą a blokiem silnika, w rurze dolotowej IC?;>

emilio
04-04-2012, 11:41
u mnie moc dalej trzyma :metal2: . a map sensor widac jak spojzysz z gory zaraz za chlodnica nizej,sama kostka wielkosci 2/3 pudelka zapalek i przykrecona na 2 srubki gwiazdkowe na plasikowej rurze poziomej do IC

adasqp
04-04-2012, 11:43
Nooo.. dokładnie o tym mówie:D

Wiec koledze nizej zostaje wyczyścić mapsensor, albo tak jak ja mialem (2 miesiace szukalem) peknięta rura dolotowa w kształcie "S" nie było widac z góry, musialem akku wyjac, podstawe aku i pół dolotu i znalazłem mende xD

A już chcialem regenerować turbawke;)

A tak w ogóle kolego mawerik, to podjedz do Heka, masz blisko a on Ci ogranie wszystko w trymiga:D

mawerik
04-04-2012, 20:50
Dziękuje wszystkim za porady,będę sprawdzał po Świętach ,węże sprawne-tężeją po dodaniu gazu.
Sprawdze i przeczyszczę mapsensor lub podjadę do Heka.
Dam znać jak ogarne to turbo.
Wszystkim co pomogli i tym co nie pomogli składam z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkiego najlepszego.

adasqp
05-04-2012, 00:49
tężeją po dodaniu gazu.

moje też tak miały;) sprawdz czy świszczy:P

misiek1982
05-04-2012, 09:55
czasami jest tak małe pęknięcie że ciężko je znaleźć a ciśnienie gdzieś ucieka jak szukałem też jakieś 2 godzinki i znalazłem na gumowym kolanku przy samym kolektorze takie 0.5cm pęknięcie a jak ścisnąłem ręką też niby rosły po dodaniu gazu
zresztą auto inaczej się zachowuje pod obciążeniem niż na postoju

adasqp
05-04-2012, 12:35
auto inaczej się zachowuje pod obciążeniem niż na postoju
święte słowa.
dlatego cały czas próbuje sie dowiedzieć czy świeszczy przy przyśpieszaniu podczas jazdy z otwartą szyba:D
ja miałem 8cm pekniecie;)

mawerik
05-04-2012, 20:22
Nie wiem czy to sugestia , ale kolega wsadził ręke od góry i dostał się do czujnika mapsensor wyjął wtyczke i tak dwa razy,i auto mniej klekocze - tak mi się zdaje.Jutro kupie wężyk turbo-gruszka i sprawdze, czy dzwignia chodzi.Auto ma 11 lat do tej pory nikt tej wtyczki nie ruszał.Być może , że ten czujnik "wiele może natruć nam nerwów".Wracałem 50 km.i również wydaje mi się ,że auto inaczej chodzi i CISZEJ.
Warto sprawdzić 1 minuta roboty i sprawną prawą ręke.
Proszę sprawdzcie , czy tak jest !!!!
Jeżdże tym autem 4 lata, więc coś niecoś mogę powiedzieć-piszcie czy coś pomogło ?

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

Czujnik jest w takim miejscu , że cały "syf" tam się zbiera.Niektórzy forumowicze piszą , że przemyli naftą,benzyną ekstrakcyjną , może warto spradzić.Czujnik doładowania ,wiec ważna rzecz w aucie.
Proszę sprawdzcie i piszcie na forum.

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

Jeżdzłem kupe miesięcy , klekotało brak mocy.....mam taką cichą nadzieje że .to jest to

adasqp
06-04-2012, 02:19
Ja też miałem zawalony, ale juz jakis czas temu czyściłem proforma;)

mawerik
09-04-2012, 12:05
Nadal walczę.......

mawerik
15-04-2012, 11:24
Witam.
Z braku czasu ,tylko raz przeprowadziłem kontrole.
1.Miesiąc temu czysciłem kolektor-był w prawie idealnym stanie / 250 000 km / ale z " chytrości" użyłem tych samych uszczelek i silnik zalany olejem , czy to może miec wplyw na prace gruszki turbo - nie wypycha dzwigni.Przywiązałem nitke do gruszki i w droge , aby sprawdzić - nitka cała , nie działa grucha.
2.Ściągnąłem dzwignie od gruszki.....i po przestawieniu / nie wiem jak to nazwać / ośka z mała dzwigienką ...na to się załada dzwignie od gruszki.STRASZNIE TEN OPIS WYGLĄDA ALE PRZEPRASZAM CZYTAJĄCYCH.
Po recznym przestawieniu i 5000 obr. z wężyka " leci bardzo mocno ciśnienie.
3.Ja mam jeden zawor sterowania przd sinikiem na dole ,strasznie rzęzi i klekocze cały czas jak odłącze wtyczke - cisza.
Mam mondeo mk3 TDDI bez przepływomierza powietrza ,turbo ze stała geometrią , egr po prawej stronie pod turbo z wtyczką elek. u góry.
4.Mapsensor wyczyscilem-był czysty.
Gdzie szukać ? Please

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:06 ----------

W moim mondeo Mk3 TDDI 2001 r. Stala geometria turbo.EGR po prawwej stronie pod turbo z wtyczką elektryczną.
Ile jest zaworków sterujących i gdzie są ? Jeden mam z przodu silnika na dole , 3 wężyki podciśnienia.

wojpet
15-04-2012, 13:20
Kolego nic z tego nie kumam.Skoro masz stala turbine to dlaczego na sile chcesz,zeby ciegno wastegate sie ruszalo?Ono ruszy sie dopiero przeladowaniu,co na postoju i normalnej jezdzie Ci nie grozi.

mawerik
15-04-2012, 13:34
Być może tak napisałem.
Cięgno od gruszki nie chodzi podczas jazdy.
Zawiązałem nitke,aby sprawdzic podczas jazdy,NIE działa.
O co tu chodzi ?

wojpet
15-04-2012, 13:37
Zrob myk z nitka,wsiadz do auta zagrzej je i przejedz sie kila razy na niskich biegach z butem w podlodze i okolicach czerwonego pola na obrotku .Dopiero w takich okolicznosciach zawor ma prawo sie uchylic.

mawerik
15-04-2012, 13:47
Tak robiłem....i nic.
Elektrozawór caly czas dziwnie się zachowuje wg.mnie" rzęzi " tak jakby coś się w nim urwało i latało.
Po odłączeniu napięcia jest cicho

wojpet
15-04-2012, 14:19
Elektrozawor nie ma nic wspolnego z wastegate,wastegate uchyla cisnienie turbiny.Elektrozawor steruje egr w Twoim przypadku.

mawerik
15-04-2012, 14:40
Więc co mam sprawdzić ?

wojpet
15-04-2012, 15:05
sprawdzic caly dolot na okolicznosc ucieczki cisnienia z wezy i/lub intercoolera,odpiac wtyczke z MAPsensora i sprawdzic czy jest roznica,zaslepic wezyk idacy do egr ,ten z podcisnieniem i odpowiedziec na pytanie czy slyszysz podczas przyspieszania charakterystyczne przelamanie dzwiekowe w zakresie 2000rpm,co sugeruje sprawnosc badz nie korektora kata wtrysku na pompie.

mawerik
15-04-2012, 15:28
Węże sprawdziłem.
Po odłączeniu wtyczki z mapsensora - bez różnicy.
Przełamanie słyszę ok.2000 obr.
Czy oto Ci chodzilo, żeby zaślepić wężyk idący z elektrozaworu do EGR-ten cienki ?
Jutro wyczyszcze EGR i sprawdze czy grzybek chodzi płynnie.

wojpet
15-04-2012, 15:29
Tak,chodzilo mi o ten wezyk.Wychodzi na to,ze musisz podstawic inny czujnik doladowania,bo skoro nie ma roznicy z nim czy bez niego to w tym kierunku bym szukal.

mawerik
15-04-2012, 15:30
Sprawdzenie Mapsensorana wolnych obrotach 900 obr , bez różnicy czy wtyczka włożona czy też nie.

wojpet
15-04-2012, 15:31
Ty sie masz przejechac tym autem,co chcesz sprawdzic na postoju?!Odepnij i przejedz sie,podlacz i tez sie fyrtnij.Jak nie ma roznicy podstaw inny.

mawerik
15-04-2012, 15:35
Dzięki za zainteresowanie , może ja będę mógł kiedyś pomóc Tobie i innym na forum.
Jest możliwość sprawdzenia ? czytałem gdzieś że ma być 3 V....czy to prawda ?
Jak go wyjąłem był jak ze sklepu ,czysciutki.

wojpet
15-04-2012, 15:38
Nie wiem jak go mozna sprawdzic,pewnie zmienia sie rezystancja pod wplywem cisnienia,ale nie znam tych wartosci.Co do pomocy to tez szarpalem sie z moim mondkiem i sam doszedlem co go boli.Powodzenia.

mawerik
15-04-2012, 15:39
jutro posprawdzm

wrc1000
15-04-2012, 15:50
Map sesor był u mnie do wymiany z tym że mam zmienną i dodatkowo oczyściłem łopatki geo, hulało prawie rok i teraz podobne objawy: do 2000 mół jak nieszczęście potem bardzo głośne przełamanie i nierówne rozwijanie mocy.
W środę wymieniam komplet sprzęgła więc mechanior podepnie kompa przy okazji, poprzednio właśnie wyskakiwał błąd mapsensora.
Dam znać co znowu i popytam co u Ciebie mawerik może być.

mawerik
15-04-2012, 16:15
Dziękuje wrc1000,będę zobowiązany

wrc1000
19-04-2012, 16:14
Mawerik, jedyne co to podmień od (100% pewnego) mondka map sensor.

U mnie pęknięta rura "eska" do IC :(
Zamawiam nową a "na chwilę" pęknięcie zostało owinięte taśmą zbrojoną( taka do uszczelniania rur kominkowych :)) )

mawerik
19-04-2012, 20:38
Dziękuje.
Tak zrobie , narazie czekam na elektozawór sterujący egr,gdyż brzęczy cały czas.
Coś takie jakby się coś w nim urwała.
Zobaczymy....a jak nie , kupię na allegro mapsensor innej możliwości nie mam.
Jeszcze raz dziekuje za dotrzymanie słowa

mawerik
20-04-2012, 23:09
To jednak nie elektrozawór a map sensor jak dostane sprawdze.
Czy jest mozliwość , aby klapka upustowa turbo ..rozleciala się , spaliła.......Po sciągnięciu dzwigni od gruszki / geometria stala /
i gdy ruszam bolcem,trzpieniem od klapki upustowej , chodzi jak w maśle , lekko .
Czy tak ma być ?

orzech
20-04-2012, 23:59
Zerknij do mnie http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88108-Wiem-wiem-wiem-ale-to-ju%C5%BC-by%C5%82o-i-nie-wr%C3%B3ci-wi%C4%99cej , ale to tylko mój przypadek.......myślałem, że brak turbo,a mondek to grzechotnik

mawerik
21-04-2012, 10:06
Dzieki.
Czytałem bodaj 5 razy , ciekawe.....u mnie nie dymi ,rury sprawdzone , elektrozawór sterujący egr -wymieniony , map sensor przeczyszczony - był czysty.Turbina nie daje takiego ciśnienia aby zawor upustowy sie otworzył.
Wiązałem nitke krawiecką do gruszki i jazda 2 bieg i 5000 obr, zero reakcji...Mam 3 pomysły
1.Zacięty zawór egr w pozycji otwartej.
2.Szczelony map sensor
3.Klapka turbiny upuszczajaca nadmiar spalin CAŁY CZAS OTWARTA i turbina nie osiąga mocy i nie otwiera gruszki...membrana w gruszce sprawdzona.Mam mondeo mk3 TDDI 2001 r ze stała geometrią turbo.EGR znajduje się koło turbo z wtyczką elektryczną.Co o tym przypadku sądzicie ?

---------- Post added at 09:06 AM ---------- Previous post was at 09:06 AM ----------

Filtr powietrza nowy.

Stawaz
27-04-2015, 20:06
Dzieki.
Czytałem bodaj 5 razy , ciekawe.....u mnie nie dymi ,rury sprawdzone , elektrozawór sterujący egr -wymieniony , map sensor przeczyszczony - był czysty.Turbina nie daje takiego ciśnienia aby zawor upustowy sie otworzył.
Wiązałem nitke krawiecką do gruszki i jazda 2 bieg i 5000 obr, zero reakcji...Mam 3 pomysły
1.Zacięty zawór egr w pozycji otwartej.
2.Szczelony map sensor
3.Klapka turbiny upuszczajaca nadmiar spalin CAŁY CZAS OTWARTA i turbina nie osiąga mocy i nie otwiera gruszki...membrana w gruszce sprawdzona.Mam mondeo mk3 TDDI 2001 r ze stała geometrią turbo.EGR znajduje się koło turbo z wtyczką elektryczną.Co o tym przypadku sądzicie ?

---------- Post added at 09:06 AM ---------- Previous post was at 09:06 AM ----------

Filtr powietrza nowy.

Czy znalazłeś przyczynę "braku turbo", bo mam identyczne objawy w swoim Mondku (takim jak Twój), a wątek nie miał zakończenia?