PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Hałas z kół przednich



gumaty
05-04-2012, 15:32
Mam problem z hałasem z okolicy przednich kół.
Zacznę od tego, że mam wrażenie (potwierdziło to też na słuch dwóch mechaników), że na słuch hałas jest z lewego przedniego koła.
Hałas objawia się przy jeździe na wprost lub przy skręcie w lewo (przy skręcie w prawo zanika) - co mechanicy stwierdzili, że jest sprzeczne z hałasem, po objawy wskazują na łożysko prawe.
Co ciekawe po podniesieniu auta i pokręceniu kołami nie słuchać hałasu od żadnego z kół.
Jeszcze mogę dodać, że największy hałas mam przy prędkości ok.65 km/h (jadąc szybciej lub wolniej hałas nie jest aż tak duży - denerwujący, ale nie aż tak duży jak przy 65 km/h).
Nie jest to od opon, bo zarówno na letnich jak i na zimowych gumach jest to samo.
Oczywiście mogę zaryrykować i wymienić np. prawe łożysko, ale boję się, że może to być coś innego niż łożysko w kole (np. coś w skrzyni), a w niepotrzebne koszty nie chcę się pakować.

Nygma5
05-04-2012, 16:17
Ja też twierdzę, że na 99% jest to łożysko, problem w tym które, generalnie ja bym zaufał własnym odczuciom. To że na podniesionym nie słychać to tak naprawdę nie mówi nic, bo łożyska mają to do siebie, że wyją pod obciążeniem, a jak podnosisz samochód to go nie ma.

kuba 82
05-04-2012, 17:15
bo łożyska mają to do siebie, że wyją pod obciążeniem, u mnie jak jechałem cisza, jak podniosłem auto luzik na łozysku, także nie zawsze hałasuje podczas jazdy, albo go nie słyszymy poprostu

Nygma5
05-04-2012, 19:05
Nie wiem co to wnosi do tematu wyjących łożysk, ale fakt może się tak zdarzyć, gdybyś nie podniósł i nie zauważył to niedługo byś je usłyszał jeżeli miałeś już taki luz. Sam znam przypadki, gdy łożysko wyło /gruchotało tak, że nie dało się w kabinie rozmawiać, a po podniesieniu żadnych luzów i hałasów

zbigniewz01@WP.PL
05-04-2012, 21:07
Jezeli przy skrecie w lewo obstawiam prawe kolo bo wtedy caly nacisk samochodu jest na prawa strone.Jezeli chcesz sprawdzic lozysko to tak mowiles podniesc o obracac kolem ale jeszcze zlap kolo u gory i na dole, ruszaj w pionie i sprawdz czy ma luz.Powiem jeszcze ze podczas jazdy na sluch moze byc zludne bo te halasy potrafia tak ladnie sie przenosic ze ciezko wyczuc.

gumaty
06-04-2012, 00:08
Luzy mechanik też sprawdzał i nic.
Chyba będę musiał jednak zaryzykować i wymienić to prawe łożysko. Też je w sumie obstawiałem, bo faktycznie hałas może nieść się po całej strukturze nadwozia, a objawy wskazują na prawe.
Dzięki panowie za sugestie. Jak się zdecyduję i mechanik mi to zrobi, to dam znać jaki jest efekt.

zbigniewz01@WP.PL
07-04-2012, 19:28
Luzy mechanik też sprawdzał i nic.
Chyba będę musiał jednak zaryzykować i wymienić to prawe łożysko. Też je w sumie obstawiałem, bo faktycznie hałas może nieść się po całej strukturze nadwozia, a objawy wskazują na prawe.
Dzięki panowie za sugestie. Jak się zdecyduję i mechanik mi to zrobi, to dam znać jaki jest efekt.
To jest tak samo jak z przegubem.Jezeli skrecasz w lewo terkocze prawy i odwrotnie.

gumaty
17-04-2012, 00:39
W środę jadę do mechanika z tym to się okaże :) Dzięki wszystkim za pomoc

jacenty_78
11-06-2012, 09:52
Witam. Mam podobne objawy w MKIII. Napisz jak po wymianie łożyska. Pomoglo?