PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Co trzeba zrobić przy wymianie parownika



vMZe
04-04-2006, 14:33
Będę zakładał nowy (ale używany) parownik klimy (ciekawe czemu :satan:) Czy w związku z tym powinienem coś wydłubać, wyczyścić itp?? Czy po prostu skręcić do kupy i udać się na napełnienie.

krzys-68
04-04-2006, 14:53
Będę zakładał nowy (ale używany) parownik klimy (ciekawe czemu :satan:) Czy w związku z tym powinienem coś wydłubać, wyczyścić itp?? Czy po prostu skręcić do kupy i udać się na napełnienie.Parownik czyli chlodnice klimy :) tylko montaż,nowe oringi i napełnianie ukladu po uprzednim sprawdzeniu szczelnosci :metal .Ale to juz firma napelniajaca musi sprawdzić :satan:

Auto-Klima
04-04-2006, 18:28
hmmm, dużo tu niejasności w twoim zapytaniu. Myślę że chodzi Ci o skraplacz a nie parownik.
Jeżeli skraplacz to dlaczego wymiana? nie da się naprawić? nie lepiej kupić nowe? używany skraplacz powinno się przemć środek specjalnym środkiem lub jak ktoś nie ma to bęzyną ekstrakcyjną. Następnie dokładnie przedmuchać azotem, zostawić otwartą na 24h. i następnie ponownie przedmuchać azotem. (w żadnym wypadku nie wolno przedmuchiwać powietrzem).

vMZe
05-04-2006, 08:10
hmmm, dużo tu niejasności w twoim zapytaniu. Myślę że chodzi Ci o skraplacz a nie parownik.
Jeżeli skraplacz to dlaczego wymiana? nie da się naprawić? nie lepiej kupić nowe? używany skraplacz powinno się przemć środek specjalnym środkiem lub jak ktoś nie ma to bęzyną ekstrakcyjną. Następnie dokładnie przedmuchać azotem, zostawić otwartą na 24h. i następnie ponownie przedmuchać azotem. (w żadnym wypadku nie wolno przedmuchiwać powietrzem).

Chodzi mi o chłodnicę, która montowana jest przed chłodnicą silnika w mondkach. Wymiana z powodu przedziurawienia - co do naprawy starej - nie ma czasu na to. Zakupiony egzemplarz wymontowany był z auta, gdzie klima działała, więc szczelny powinien być i nie za bardzo zabrudzony.

BJSusel
05-04-2006, 14:21
Wymieniasz skraplacz. Parownik to ta zimna część (za nagrzewnicą) w środku auta.

Auto-Klima
05-04-2006, 20:25
no to nic po prostu wymień, najlepiej z kanału lub podnośnika.
powodzenia

vMZe
05-04-2006, 20:30
Serdeczne dzięki - co miało pójść to poszło.

vMZe
06-04-2006, 22:10
Jeszcze jedno - czy mogę prosić o numery części dla tych uszczelek, co je warto wymienić.

Dziękuję

vMZe
27-04-2006, 12:26
Czy mogę się przypomnieć o tych numerach oringów??