PDA

Zobacz pełną wersję : [All] ulatnia sie z okolicy wlewu



maciek666157
07-04-2012, 13:40
Jak w tytule.Gaz czuc tylko na zewnatrz w okolicach wlewu.Wewnatrz auta nic nie czuc.
I teraz moje pytanie.Czy sam wlew ma w sobie jakis zawor,ktory puszcza gaz przy tankowaniu,czy przyczyna ulatniania sie jest gdzies dalej?

dream
07-04-2012, 13:47
Czy ten gaz nie jest czasem wyczuwalny po tankowaniu?

maciek666157
07-04-2012, 14:29
Czy ten gaz nie jest czasem wyczuwalny po tankowaniu?
Nie,od kilku dni czuc go bez przerwy.Na wskazowce pozioim gazu nie zmiejsza sie tak,aby bylo widac(duzo jezdze),ale cuchnie gazem,bezposredni z okolicy wlewu
stad moje pytanie j/w

dream
07-04-2012, 14:38
W moim poprzednim mondeo przepuszczał zawór przy wlewie i ulatniał się gaz z rurki łączącej wlew z butlą dlatego pytałem.

maciek666157
07-04-2012, 14:48
no wyglada,ze u mnie jest podobnie.Czyli za wlewem,a przed butla jest jakis zawor(gdzie)?
I czy samemu mozna sie za to zabrac,czy jechac do gaziarza?

dream
07-04-2012, 14:54
Czyli za wlewem,a przed butla jest jakis zawor(gdzie)?

Jeden zawór jest przy wlewie a drugi na wejściu do butli jak dobrze pamiętam

maciek666157
07-04-2012, 15:00
czyli raczej gaziasz...poza tym u mnie jest holender i chyba nie chce sie za to zabierac
Jest jakas fachowa nazwa tych zaworow?
Chcialbym kuknac jak to wyglada cenowo,zeby mnie za bardzo nie wykrecili..:hehe:

Netoper
07-04-2012, 15:09
Jest jeden zaworek kulkowy we wlewie, on ma pilnować aby zaraz po tankowaniu nie wyciekał gaz z rurki między wlewem a zbiornikiem, jeśli masz ciągły wyciek to nie trzyma wielozawór.

dream
07-04-2012, 15:11
Jest jakas fachowa nazwa tych zaworow?
Chcialbym kuknac jak to wyglada cenowo,zeby mnie za bardzo nie wykrecili.

http://moto.allegro.pl/uklad-paliwowy-lpg-18846

maciek666157
07-04-2012, 16:29
Jest jeden zaworek kulkowy we wlewie, on ma pilnować aby zaraz po tankowaniu nie wyciekał gaz z rurki między wlewem a zbiornikiem, jeśli masz ciągły wyciek to nie trzyma wielozawór.
Wielozawor do wymiany...ale czy ten zaworek kulkowy we wlewie,nie powinien wstrzymac wycieku gazu?A moze nie ma tyle "sil"zeby utrzymac dosc duze cisnienie?Wiesz moze jak to jest dokladnie?
I teraz kolejne pytanie-czy polski wielozawor bedzie pasowal do holenderskiej instalacji?
Bede przygotowany na ewentualne pomysly gaziarza:hehe:

wilu117
07-04-2012, 16:33
Może nie trzymać kulka a może też puszczać na połączeniu miedzianej rurki z wlewem.

maciek666157
07-04-2012, 16:44
kuknalem na allegrosz-u za wielozaworem i z tego co widze,to latwiej bedzie mi chyba cala butle wyrwac z wielozaworem,niz szukac czegos do Holland...?

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 16:33 ----------

teoretycznie,wiem co moze bolec.Dziekuje za podpowiedzi.
Podjade do gazownika,popsika:hehe:i powie z czego konkretnie leci(pod blokiem to moge kolo zmienic,Jak jest miejsce na parkingu,oczywiscie:smash:)

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:36 ----------

powiedzcie mi jeszcze,czy krajowa butla do mojej instalacji podejdzie(uwzgledniajac ewentualna inna srednice rurek)?

wilu117
07-04-2012, 19:46
Bez problemu podejdzie.

Netoper
07-04-2012, 21:50
Wielozawor do wymiany...ale czy ten zaworek kulkowy we wlewie,nie powinien wstrzymac wycieku gazu?
On jest jako zabezpieczenie żeby po odłączeniu pistoletu nie było wystrzału gazu z przewodu między zaworem a butlą, to jest tylko zabezpieczenie żeby nie poparzyć rąk po odłączeniu pistoletu,
Wyciek gazu ze zbiornika "kontroluje" wielozawór,
Po zatankowaniu, nawet jakby się przecięło przewód między wlewem a zbiornikiem nie ma prawa być ciągłego wycieku, dopuszczalne jest jedynie ulotnienie się gazu z rurki między wlewem a zbiornikiem.

I teraz kolejne pytanie-czy polski wielozawór będzie pasował do holenderskiej instalacji?
Podchwytliwe pytanie :)
Instalka to jest co innego niż zbiornik w którym siedzi wielozawór. a jaki Ci włożyli zbiornik to ciężko wyczuć.

maciek666157
08-04-2012, 06:36
Instalka to jest co innego niż zbiornik w którym siedzi wielozawór. a jaki Ci włożyli zbiornik to ciężko wyczuć.

A takie cos mam.Ale to raczej nie problem,bo zakupie zbiornik z wielozaworem(w kolo,bo ten jest ogromny).Z tego co sie orientuje,sam wielozawor nie bedzie pasowal do tej butli