PDA

Zobacz pełną wersję : Uniden 520xl problemy z legalnością.



fidoklm
05-04-2006, 14:47
Cześć,

nie chciałbym siać zamętu ale słyszałem, że są jakieś problemy z naszym ulubionym radyjkiem CB.
Poniżej cyctat z forum cb-radio.pl

"Szanowny Panie

Uprzejmie informuję, że przedmiotowy radiotelefon został poddany badaniom w Centralnym Labolatorium Badań Technicznych, które zakończyły się wynikiem negatywnym. Oznacza to, że radiotelefon CB UNIDEN PRO 520XL nie spełnia wymogów Dyrektywy Paralamentu i Rady w sprawie urządzeń radiokomunikacyjnych i telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz wzajemnego uznawania ich zgodności z dnia 9 marca 1999r. - w zakresie mocy w kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika w stanie nadawania.
Zdodnie z ustawą o systemie oceny zgodności z dnia 30 sierpnia 2002 r. z późn. zmianami., Urząd Komunikacji Elektronicznej wszczął na podstawie wyników w/w badań postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. "

Ciekawe co będzie dalej, osobiscie jestem spokojny bo radio kupilem w sklepie z deklaracją zgodności, można ją pobrać od kolegi Luzzz z forum cb-radio.pl http://luslom.neostrada.pl/uniden520.zip

Pozdrawiam
--------------
Fidoklm
U520xl + Lemm At-1200

Luca
05-04-2006, 15:42
Spox - czytaliśmy, słyszeliśmy, Urząd wszczął - czyli możemy na razie spać spokojnie, mamy czas :) .
Poza tym - żeby coś zdziałać, muszą złapać :satan: , a po to mamy (między innymi) radyjka, żeby nie dać się złapać :terefere: :terefere: :terefere:
Pożyjemy, zobaczymy :)

Jakby co, też dysponuję deklaracją :satan: - gdyby kogoś złapali koło mojej wsi to mogę podjechać :)

:metal :beer: :bigok:

krzys-68
05-04-2006, 16:19
Kupowałes gdy bylo wszystko O.k. wiec..
Dodatkowym smaczkiem jest ze :mo: nie ma prawa do kontroli tego sprzetu,bo podlega on PIR :))

voter
05-04-2006, 16:31
:getsome: Nie straszcie :getsome:
Chyba nie zniknie zaraz ze sklepów ? Bo właśnie podjąłem decyzję że kupie właśnie to radio :zly: :zly: :zly:

m3hoo
05-04-2006, 16:34
Ja tam mam deklarację (oryginales z wypukłą pieczęcią - nie xero) i się nie przejmuję - kupowałem, gdy wsio było OK.
Jak nielegalne, to niech mi dadzą nowe :)

Luca
05-04-2006, 17:22
:getsome: Nie straszcie :getsome:
Chyba nie zniknie zaraz ze sklepów ? Bo właśnie podjąłem decyzję że kupie właśnie to radio :zly: :zly: :zly:

To szybciutko do sklepu, nim zdążą wykupić to co jeszcze się ostało na półkach :satan:

:metal :beer: :bigok:

werc
05-04-2006, 19:23
Ja tam mam deklarację (oryginales z wypukłą pieczęcią - nie xero) i się nie przejmuję - kupowałem, gdy wsio było OK.
Jak nielegalne, to niech mi dadzą nowe :)

Otóż to :metal żadne - nawet nojgorsze prawo w tak porypanym kraju jak u nas nie działa wstecz :satan:

Luca
05-04-2006, 20:25
Ciekawe, jak teraz te nasze legalne Unidenki pójdą w górę cenowo na "czarnym rynku" :satan: :)) :)) :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

m3hoo
05-04-2006, 20:38
Ciekawe, jak teraz te nasze legalne Unidenki pójdą w górę cenowo na "czarnym rynku"
Od biedy za tysiaka mogę opchnąć :) :satan:

werc
05-04-2006, 21:11
Proponuję zamianę - może być President Harry :satan:

altoot
05-04-2006, 21:25
Otóż to :metal żadne - nawet nojgorsze prawo w tak porypanym kraju jak u nas nie działa wstecz :satan:


działa... prawo uchwalone przez senat mojej uczelni :zaklopotanie: :los:

choć zostało ponoć zaskarżone :)

krzys-68
05-04-2006, 22:04
Ciekawe, jak teraz te nasze legalne Unidenki pójdą w górę cenowo na "czarnym rynku" :satan: :)) :)) :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:raczej "promocja w dół "bedzie :satan:

krzys-68
05-04-2006, 22:05
Ciekawe, jak teraz te nasze legalne Unidenki pójdą w górę cenowo na "czarnym rynku"
Od biedy za tysiaka mogę opchnąć :) :satan:Juz na :mo: zbierasz?? :))

Luca
05-04-2006, 22:48
Ciekawe, jak teraz te nasze legalne Unidenki pójdą w górę cenowo na "czarnym rynku" :satan: :)) :)) :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:raczej "promocja w dół "bedzie :satan:

Może chwilowo, ale za jakiś czas :satan: - "białe kruki" zawsze trzymają dobrą cenę :terefere: :terefere: :terefere: . Jeszcze będziemy wnukom opowiadać, jak to dziadek kupił Unidena "na legalu" i nie dał sobie odebrać :getsome: :satan: :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

m3hoo
06-04-2006, 01:00
Juz na :mo: zbierasz?? :))
Nie tam, wziąłbym tysiaka, kupił podobne, a różnicę przeznaczyłbym na przyjemności :)

sleep
06-04-2006, 09:38
Dobrze :) Ceny powinni poobniżać, teraz z każdym możesz się handlować, że: "Chłopie radio jest nie legalne, bez zezwolenia i wogóle, 150 daje Ci na maksa :):):)
A tak na poważnie: prawo nie działa wstecz, nigdy; więc Ci co kupili radio z deklaracjami zgodności moga spac spokojnie, mało tego Ci którzy teraz będa je kupować od tych którzy je kupili hurtowo w okresie ich legalności tez są czyści bo certyfikaty mieć będą :)
Luzik! Kupować, płacić, używać, nie przeklinać :) :beer: :beer: :beer:

mondi84
06-04-2006, 21:32
kupuje jutro w sklepie bo sprzedawca mi promo zrobił za 269zł pozdr.








:banan:

voter
06-04-2006, 21:51
Mów gdzie ten sklep. Wezmę dla siebie i jeszcze dla braciaka. Może jeszcze opuści :satan:

WBmondeo
06-04-2006, 22:13
kupuje jutro w sklepie bo sprzedawca mi promo zrobił za 269zł pozdr.








:banan:
to faktycznie dobra cena jak na 520 chyba ze ci wciska 510

mondi84
06-04-2006, 23:48
do kolegi WB Mondeo jest w Kutnie taki sklep Foton przy pl. wolności i tam mam znajomego co jest szefem sklepu i on zrobil mi taka promocje jutro wybadam dokladnie powiem co i jak i napisze pozdr.

mondi84
07-04-2006, 14:27
byłem widziałem rozmawiałem 520 ostateczna cena 290zł na półce stoi za 369zł ja sie zastanawiam niekogo nie namawiam pozdrawiam

Luca
07-04-2006, 17:16
Szanowny Panie Redaktorze,
Uprzejmie informuję, że przedmiotowy radiotelefon został już poddany
badaniom w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych Urzedu Komunikacji
Elektronicznej. Wynik badania był negatywny, co oznacza, że radiotelefon CB
UNIDEN 520XL nie spełnia wymogów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady
w sprawie urządzeń radiokomunikacyjnych i telekomunikacyjnych urządzeń
końcowych oraz wzajemnego uznawania ich zgodności z dnia 9 marca 1999r. - w
zakresie mocy w kanale sąsiednim i niepożądanych emisji nadajnika w stanie
nadawania.
Zgodnie z ustawą o systemie oceny zgodności z dnia 30 sierpnia 2002 r. (z
późn. zm.), Urząd Komunikacji Elektronicznej wszczął na podstawie wyników
w/w badań postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. W ramach kontroli
przeprowadzonej w firmie DAK pobrano próbki kilku urządzeń do badania.
Badanie wykazało, że urządzenia: Uniden Pro 510XL, Uniden Pro 520XL oraz
Midland 1001Z - nie spełniają wymagań zasadniczych.
W związku w negatywnym wynikiem badania 21 lutego 2006 r. została wydana
decyzja o zakazie dalszego przekazywania przez firmę DAK tych produktów
(DAK jest importerem sprowadzającym urządzenia na polski rynek). Firma DAK
ma 2 miesiące od daty wydania decyzji na to aby:
- wycofać urządzenia z rynku i pobierać zwroty od konsumetów, którzy będa
chcieli oddać wadliwe urządzenia CB w ramach rękojmi,
- zadeklarować, że na własny koszt firma DAK doprowadzi do spełniania przez
te urządzenia europejskich wymagań zasadniczych.
W przypadku, gdy firma DAK nadal będzie wprowadzac do obrotu handlowego ww.
urządzenia i nie dostosuje ich do wymagań zasadniczych, wówczas zostanie
powiadomiona prokuratura. Za takie przestepstwo grozi kara pieniężna do
100.000 zł, orzekana przez sądy powszechne.
O fakcie stwierdzenia braku zgodności z wymaganiami zasadniczymi przez te
trzy urządzenia CB został powiadomiony Urząd Ochrony Konkurencji i
Konsumentów, który jako organ nadzorujący cały polski rynek wpisuje te
urządzenia na tzw. "czarną listę" produktów, które nie moga być wprowadzane
do obrotu na terenie Unii Europejskiej.
W fimie Canex również stwierdzono wprowadzanie do obrotu handlowego
wspomnianych urządzeń, juz po przeprowadzeniu badań próbek z firmy DAK.
Aktualnie UKE kończy postępowanie w sprawie wydania na rzecz firmy Canex
takiej samej decyzji o zakazie przekazywania urządzeń na okres 2 miesięcy
(Jest to maksymalny okres wstrzymania dystrybucji danego urządzenia przez
firmę, w której po raz pierwszy stwierdzono występowanie tego urządzenia.
Przez ten czas "karencji" firma musi zadeklarować czy wycofa produkt, czy
doprowadzi go do spełniania wymagań zasadniczych).
Łączę pozdrowienia
Jacek Strzałkowski
Rzecznik Prasowy
Urząd Komunikacji Elektronicznej
Ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa
tel. 022 53 49 143, fax. 022 53 49 228
http://www.uke.gov.pl

źródełko: http://groups.google.com/group/pl.rec.radio.cb

To co - oddajemy :satan: :)) :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

voter
08-04-2006, 11:57
ha ha ha :metal aj ja właśnie kupiłem i to za 285 zł :)) :)) :)) :)) :))

teraz jeszcze antena i ruszam w eter :)

sleep
14-04-2006, 10:08
Nie no bez jajec :wall: :wall: :wall:
Czyli co to oznacza, że uzywamy naszych radyjek "nielegalnie"
Że co; mandat, kolegium, rekwiracja?
Co robimy?
W "kupie" siła! Razem stanowimy silne lobby :):):) :beer:

waldezk
25-04-2006, 11:16
Nie no bez jajec :wall: :wall: :wall:
Czyli co to oznacza, że uzywamy naszych radyjek "nielegalnie"
Że co; mandat, kolegium, rekwiracja?
Co robimy?
W "kupie" siła! Razem stanowimy silne lobby :):):) :beer:

nic moim zdaniem, akurat misie nie będą wnikać w szczegóły, jak zobaczą deklarację zgodności to se dadzą spokój, no chyba że komendant :) ich przeszkoli i będą nosiś przy sobie fotki z radiem które nie jest dopuszczone :)

Luca
25-04-2006, 11:26
Nie no bez jajec :wall: :wall: :wall:
Czyli co to oznacza, że uzywamy naszych radyjek "nielegalnie"
Że co; mandat, kolegium, rekwiracja?
Co robimy?
W "kupie" siła! Razem stanowimy silne lobby :):):) :beer:

nic moim zdaniem, akurat misie nie będą wnikać w szczegóły, jak zobaczą deklarację zgodności to se dadzą spokój, no chyba że komendant :) ich przeszkoli i będą nosiś przy sobie fotki z radiem które nie jest dopuszczone :)

Panowie, spokojnie. Po raz n-ty: misie nie mają nic do sprawdzania legalności radyjek, od tego jest URTiP. Misie mogą co najwyżej sprawdzić, czy radyjko nie jest kradzione (jeśli wogóle prowadzą taką bazę danych).
Jedyne co nas może "przerazić" to zestaw misie (od zatrzymywania) + URTiP (od sprawdzania legalności) - ale od czego mamy CB :satan: , myślę że każdy posiadacz porządnego zestawu CB będzie wiedział o takiej "łapance" na tyle wcześniej, że albo zrobi sobie pauzę na kawkę, albo wybierze alternatywną drogę objazdu "trudnego" odcinka trasy :satan: :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

waldezk
25-04-2006, 12:05
...Panowie, spokojnie. Po raz n-ty: misie nie mają nic do sprawdzania legalności radyjek, od tego jest URTiP. Misie mogą co najwyżej sprawdzić, czy radyjko nie jest kradzione (jeśli wogóle prowadzą taką bazę danych)...
no źle się wyraziłem, chodziło mi o to że jak trafimy na niedouczonego miśka, podczas rutynowej kontroli np, a zobaczy CB, i jak mu powiemy że to jest CB a on że nie wierzy i że np. podsłuchujecie policję, to wtedy mu pokazuje się deklaracje i sie gościu zamyka.
jak będzie normalny to sie czepiać nie powinien.

Luca
25-04-2006, 12:16
Wszystkie misie doskonale wiedzą, co to jest CB i jak wygląda :satan: :)) :)) :)) :)) :))
Najwyżej mogą próbować złapać :los:

:metal :beer: :bigok:

waldezk
25-04-2006, 12:21
zawsze można na tą jedną rodzyneczkę trafić :), a dla świętego spokoju do schowka wrzucić ksero i po sprawie

Luca
25-04-2006, 12:32
wrzucić ksero i po sprawie

Oryginał, oryginał - bo się mogą czepnąć braku wypukłej pieczęci, jak już będą nastawieni wybitnie wrogo do użytkownika CB :satan: .
Gdzieś tam jest napisane, że ksero homologacji jest nieważne :( .

:metal :beer: :bigok:

fidoklm
25-04-2006, 12:41
Ale co mogą nam zrobić? Zbarać radio? Nie maja takiego prawa! Po co nam oryginalana deklaracja zgodność? Radio kiedys przeszło badania jest legalne. Ksero jest dla warunków polowych, jesli ktoś ma wątpliwości to zgłasza sie do dystrybutora.
Wiadomo, że w tej sprawie chodzi o kasę, bo skoro jest na rynku cos dobrego i taniego to w tym kraju trzeba to zadeptać. Pamietam jak było z Optimusem i JTT... ale to inna bajka.

Pozdrawiam
--------------
Fidoklm
U520+Lemm AT1200

Luca
25-04-2006, 12:49
Panowie, spokojnie - nie nakręcajmy się (zwłaszcza Fido :) ).
Chciałem tylko pokazać koledze waldezk, że jak już chcemy być tacy praworządni, to musimy działać konsekwentnie :)) :))

Wracamy do mojego postu parę linijek wyżej - misiakom nic do naszego CB, prędzej taki jeden z drugim w "okresie" przyczepi się do tego, do czego ma uprawnienia: światła, trójkąt, gaśnica itp. pierdółki.

:metal :beer: :bigok: