PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Miga sprężynka przy przyśpieszaniu



GaTiTo
17-04-2012, 15:31
Witam

Przy nie dużych prędkościach nic się nie dzieje ale powyżej ok 120km/h jest mniej więcej tak

-> {14} zapalenie auta i wolne obroty normalne (bez falowania), jazda na niskich predkosciach bez problemu (do 120km/h), powyzej 125 km/h zaczyna migac kontrolka swiec zarowych, uczucie jakby auto nie dostawalo paliwa, objawy sa odczuwalne do zgaszenia silnika, po ponownym zapaleniu auta objawy znikaja

Dodam że wtryski czyszczone były jakiś miesiąc temu. Pare dni było ok i potem te objawy.

Aha i jeszcze jedno wcześniej auto paliło na dotyk. Teraz jest mniej więcej tak:
http://www.youtube.com/watch?v=Ag-W3QMbHFg&feature=youtu.be
Ale tylko na zimnym silniku, na ciepłym nadal pali na dotyk.

Przed czyszczeniem wtrysków komputer polazał 2 błędy :
- 4 wtrysk leje
- coś o ciśnieniu na szynie

Sugerując sie tym i wieloma postami na tym forum stawiam na

12. Czujnik cisnienia na szynie CR, cena..., wplyw - potencjalny klekot przy niskich obrotach spowodowany zbyt wysokim cisnienem otwarcia wtryskow
Szczególnie że silnik na zimno na wolnych obrotach też nie pracuje za czysto.

http://www.youtube.com/watch?v=Itpiyybyj6E&feature=youtu.be

Co o tym sądzicie? Jakieś inne propozycje? Z tego co widze na allegro nie ma samych czujników , trzeba razem z listwą . Czy takie używki z allegro są coś warte?

maxx77
17-04-2012, 19:54
A ja obstawiam wtryskiwacze jak dla mnie ewidentnie. Musisz zrobić próbę przelewową i będziesz wiedział.

GaTiTo
17-04-2012, 20:05
:( ale wtryskiwacze robiłem miesiąc temu ... Już by padły?
jak to była wina wtryskiwaczy to było wiele objawów, np.
- biały dym
- trudności z odpalaniem
- brak mocy
-tryb awaryjny
- "sprężynka" migała od samego początku jak tylko zapłon się przekręciło

itp. teraz żadnego z tych objawów nie ma . jak się jeździ nie przekraczając 120km/h to w ogóle nic się nie dzieje jakby był 100% sprawny. dopiero po przekroczeniu tej prędkości i przy DYNAMICZNYM PRZYŚPIESZANIU zaczyna migać bez innych objawów lub też zaczyna migać i zaraz auto gaśnie nie reagując na pedał gazu. Jak odpali się ponownie objawy znikają.

Gdyby to były wtryski to działo by się to CHYBA niezależnie od sposobu jazdy.

banado
17-04-2012, 20:57
jak dla mnie wtryski - za pierwszym razem tez miałem takie objawy jak ty po raz pierwszy jak choćby sprężynka zaraz przy przekreceniu na zapłon za drugim razem zaczęło się podobnie czyli sprężynka przy dociągnięciu gazu bo jak jechalem spokojnie to bylo ok i wyskoczyła mi tylko dwa razy za trzecim razem auto już nie paliło .
Ile zaplaciłeś za wtryski i gdzie robiłeś ???????

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

a jak zaczynają padac to objawy są poniekąd uzależnione od sposobu jazdy / przynajmniej ja tak miałem i podejrzewam że wielu jak nie wszyscy/