PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny zamek



jacenty
27-04-2005, 20:58
Mam Mondeo MkI z 1994r.
Chciałbym podłaczyć podczerwiń do centralnego zamka
Proszę o jakiś schemat
Może ktoś podglądnie w swoim jak to wygląda
Pozdrawiam

digital123
27-04-2005, 21:07
Witam

Co rozumiesz pod slowem podczerwien?? Chyba chodzi ci o sterownik podczerwieni do centralnego zamka, choc ja bym bardziej polecal, wersje radiowa. Zreszta przeczytaj artykuł ktory napisalem. Tu jest jak podpiac sterowanie do fabrycznego zamka.

http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=67&mode=&order=0&thold=0

Pozdrawiam Dominik

OLSZAK
27-04-2005, 21:19
Witam

Co rozumiesz pod slowem podczerwien?? Chyba chodzi ci o sterownik podczerwieni do centralnego zamka, choc ja bym bardziej polecal, wersje radiowa. Zreszta przeczytaj artykuł ktory napisalem. Tu jest jak podpiac sterowanie do fabrycznego zamka.

http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=67&mode=&order=0&thold=0

Pozdrawiam Dominik

Cześć mam 3 pytania odnośnie artykułu „Sterowanie zdalne w fabrycznym centralnym zamku w Mondeo MkI”
1. Czy po takiej przeróbce będzie działał alarm (seryjny)?
2. Czy zamki będą zaryglowane czy tylko zamknięte?
3. Czy musze podłączać się pod kierunkowskazy jeśli seryjnie mam zrobione oznajmianie o „zaryglowaniu” drzwi czterema piknięciami?

jacenty
27-04-2005, 21:26
Ale moje mondeo nie ma sterownika do centralnego zamka.
Co wtedy
?

digital123
27-04-2005, 21:30
Cześć mam 3 pytania odnośnie artykułu „Sterowanie zdalne w fabrycznym centralnym zamku w Mondeo MkI”
1. Czy po takiej przeróbce będzie działał alarm (seryjny)?
2. Czy zamki będą zaryglowane czy tylko zamknięte?
3. Czy musze podłączać się pod kierunkowskazy jeśli seryjnie mam zrobione oznajmianie o „zaryglowaniu” drzwi czterema piknięciami?

Witaj

Juz odpowiadam:)

Ad1. Tak Alarm bedzie dzialal, dlatego ze nie ingerujemy w niego.
Ad2. Drzwi niestety beda tylko zamkniete, nie zaryglowane, musze rozwiazac ten problem, ale ostatnio nie mialem czasu nad tym posiedziec.
Ad3. Tak jak wyraznie w artykule napisalem, jest to "OPCJA" do zwyklego zdalnego sterownika, ktory jej nie posiada. Poprostu ja to tylko "usprawniłem".
Jesli wiec nie chcesz aby kierunki ci mrygaly to poprostu podlaczasz tylko sam sterownik, bez diod, przekaznika

Pozdrawiam Dominik

jacenty
27-04-2005, 21:31
Panowie podpowidzcie coś
Znacie sie na tym
:(

digital123
27-04-2005, 21:33
Ale moje mondeo nie ma sterownika do centralnego zamka.
Co wtedy
?

Jezeli masz centralny zamek to i masz tez sterownik.

Ja caly czas pisze o zdalnym sterowniku, to jest taka puszeczka ktora dostajesz z pilotem, zreszta prosze uwaznie czytac artykul, pisze tak o najproszym zdalnym(radiowym)sterowniku ktory mozna kupic za 60zl.

Pozdrawiam Dominik

jacenty
27-04-2005, 21:35
W ksiązce wyczytałem że sa trzy rodzaje centrala
1. Bez sterownika,
2. Ze sterownikiem
3. Z podwójnym ryglowaniem

digital123
27-04-2005, 21:46
W ksiązce wyczytałem że sa trzy rodzaje centrala
1. Bez sterownika,
2. Ze sterownikiem
3. Z podwójnym ryglowaniem

Juz tłumacze, bez sterownika, to znaczy ze nie posiada fabrycznie zdalnego sterowania w kluczyku na podczerwien.
Ze sterownikiem to posiada podczerwien.
A podwujne ryglowanie dziala na takiej zasadzie, ze jezeli w ciagu ok.3sekund otworzymy i zamkniemy auto. to odezwie nam sie pipek 4 razy i drzwi i klapy nie bedzie mozna otworzyc od srodka, oczywiscie jezeli posuiadamy owo ryglowanie.

A ja slowem sterownik nazywam urzadzenie ktore zarzada calym centralnym zamkiem. Zreszta to prosto sprawdzic. Wyciagnij schowek pasarzera, zaraz za nim powinna znajdowac sie taka czarna skrzyka z 3 wtykami.

Acha, i przedewszystkim zapytam co chcesz konkretnie podpiac pod fabryczny centralny zamek. Alarm, czy sam zdalny sterownik??

Pozdrawiam Dominik

jacenty
27-04-2005, 21:46
Czy jest mi ktoś w stanie pomóc?
Prosze o info

jacenty
30-04-2005, 20:31
W moim Mondeo z 1994r jest centralny zamek bez sterownika. Dziala na zasadzie dwóch mas.
Jak podłaczyć zdalne sterowanie?
Panie Digital 123 : Za schowkiem nie ma sterownika.

digital123
30-04-2005, 21:01
WItam

Faktycznie doczytalem ze niektóre najuboższe wersje mondeo byly wogóle bez sterownika, i zamki centralne sa połączone bezpośrednio bez zadnego sterownika, Za co przepraszam kolege Jacenty, że wprowadziłem w błąd.

Acha, co do sterowania, czy jesteś pewny że zamki u ciebie sterowane są impulsem masowym??? Jak to sprawdziłeś?? Czy podawałeś na przewody mase, i była reakcja zamka??
Bo nie spotkałem się by w Monku Mk1 do 96r. było sterowanie masą, wszedzie gdzie zakładałem to było sterowanie plusem i impus o dł. 3s.

W pierwszym mondku w którym spotkałem się ze sterowaniem masowym i impusem 1s. było Mondeo Mk2 z 97r.

Wiec dlatego pytam, choć uprzedzem ze nie jestem do konca pewien, poniewaz nie spotkałem sie z takim mondkiem w pierwszej wersji(Mk1) by był sterowany przez mase.
Tak samo jak nie miałem przyjemności robienia czegoś w mondku który nie miał sterownika, zqa co jeszcze raz przepraszam.

A co do podłaczenia takiego sterownika w wypadku gdy sterowanie jest masą. To poprostu trzeba kupić taki sterownik, lub alarm ktory steruje masa.
Zreszta właśnie wiekszość alarmów ma takie sterowanie.

W wypadku gdy mamy sterownik ze sterowaniem +, a centralny w aucie jest sterowany masa, lub odwrotnie. Wtedy poprostu trzeba zastosować 2 przekazniki do zmiany polaryzacji. Jezeli bedzie potrzeba to narysuje schemat i podeśle.

A co do samego wpiecia sie u ciebie, to najprościej bedzie trzeba poszukac przewodów w przednim słupku które wychodza z drzwi i w nie się podpiąć bezpośrednio do któregoś przedniego zamka(master)

Pozdrawiam Dominik

jacenty
30-04-2005, 21:08
Tak jest u mnie sterowanie impulsem masowym.
Mam taki sterownik.
Proszę o wskazówki jak go wpiąć np kolory kabli itp.

digital123
30-04-2005, 21:29
Czyli jak??

Masz sterownik ze sterowaniem masowym, a w aucie tez jestes pewien ze zamki sa sterowane masa??? Poprostu pytam skąd wiesz ze w twoim aucie tak jest, ktoś ci powiedział??Bo dalej jakoś mi sie nie chce wierzyć. A nie chce byś sobie popalił zamki!!!!!!!!!

Przepraszam ze tak pisze, ale poprostu twoje odpowiedzi sa strasznie lakoniczne i niedokladne, nie wiem dokladnie co masz.

A Jezeli tak jest jak piszesz. To poprostu miernik w reke, odkręcic osłone przedniego słupka, znaleść przewody idące do drzwi i mierzyc gdzie się pojawia masa i znika, po zamknieciu/otwarciu.

jacenty
30-04-2005, 23:16
Wiem to od elektryka
ok myslałem że uzyskam jakis schemat
ale i tak dzięki

zbojcerz2
06-05-2005, 00:31
Witam Panów !!! Jestem wlascicielem od trzech tygodni,wiec wiele zagadek przede mna,a oto jedna z nich.Mam nie wyjaśnioną sprawę z centralnym i alarmem.Czy w roczniku '94 GLX byl montowny alarm seryjnie??Po kliknieciu z pilota na podczerwien 2x slychac zamkniecie zamkow i ryglowanie,kierunki mrugaja 2x.Nie zamknalem specjalnie okien aby otwierajac drzwi uslyszec wycie syreny,a tu nic cisza,brak migania kierow,to samo z niedomknietym bagaznikiem - 2x klik c.z. klapa w gore i nic 8O wiec me pytanie czy mam alarm i brak syreny lub cosik skopane (poprzedni wlasciciel cos napomknal ze chcial podlaczyc zamiast syreny klakson,bo na syrene ludzie juz nie reaguja),czy bez zajmowania czasu ruszyc do fachowca od alarmow???moze w Szczecinie ktos z klubowiczow zna dobrego.Pozdrowka. :beer: Pod maska jakos nie znalazlem syreny.

Foveon
08-05-2005, 15:12
Witam dzięki szczegułowym intrukcją digital123 założyłem pilota do centralnego zamka. DZIAŁA :metal Miałem troche problemów bo certralkę miałem z poprzednieko auta i było to połączone razem ze sterowaniem c.z. Trochę poprzecinałem scieżek i dostosowałem do mondziaka. Dwie żeczy mnie zaskoczyły.
1. to to że sygnał + jest zawsze a nie jest to impuls
(przez co przez pewien moment świeciły się kierunki cały czas - zastosowałem diody i jest ok)
2. to ta cała skrzynka pod które jest to podpięte.
Nie mam fabrycznego alarmu ale jak wyciągnołem ostatnią kostkę od c.z. to odziwo 8O działał on normalnie. Wiec poco jest tam ta Czarna pucha. Wchodzą w nią 3 kostki 1 z prawiej strony od c.z. a te dwie mają jakieś cieniutkie druciki 8O . Cuż to jest? Pisze na tym że to alarm ale go nie mam. A może mam tylko nie wiem :) (sprawdzałem i sądze że go nie mam napewno)
Pozdrawiam i dzięki za świetną instrukcje digital123

digital123
08-05-2005, 15:27
Dwie żeczy mnie zaskoczyły.
1. to to że sygnał + jest zawsze a nie jest to impuls
(przez co przez pewien moment świeciły się kierunki cały czas - zastosowałem diody i jest ok)


Witam

Własnie dlatego zastosowane zostaly diody w układzie poniewaz tak jak pisalem w artykule, w sterowniku zamka w aucie pojawia sie +, staly raz na otwacia raz na zamknieciu. A zdaly sterownik wysyla tylko impuls 3sek. do centralki w ktorej pojawia sie + na stale. Bez tych diod kierunki by swicily caly czas. Diody poprostu nie pozwalaja wracac napieciu w tym wypadku na kierunki, ktore swieca tylko tyle ile trwa impuls ze zdalnego sterownika.

Acha, i ciesze sie ze komus przydal sie ten artykuł :bigok:

ps. szykuje sie do nastepnego artykułu na temat kontrolki rezerwy paliwa, ale jeszcze musze dopracowac uklad, poniewaz po zapaleniu sie rezerwy, i zatankowaniu wiecej paliwa ona nie gasnie, jak uda mi sie to rozwiazac, to napewno to opisze


Pozdrawiam Dominik

v1tek77
08-05-2005, 15:33
ps. szykuje sie do nastepnego artykułu na temat kontrolki rezerwy paliwa, ale jeszcze musze dopracowac uklad, poniewaz po zapaleniu sie rezerwy, i zatankowaniu wiecej paliwa ona nie gasnie, jak uda mi sie to rozwiazac, to napewno to opisze
Pozdrawiam Dominik
Co masz na mysli wiecej paliwa? Ile dolewasz i nie gasnie? Chcesz obnizyc prog zadzialania kontrolki rezerwy? Powiem, ze wskazowka pomimo to, ze spada nieregularnie to pokazuje bardzo dokladnie a kontrolka zapala sie od cwierc baku lub potrafi nawet dopiero przy czerwonym polu. Nie wiem czy uda Ci sie nad tym zapanowac ale jak to zrobisz to bedziesz wielki :pad:
Pozdrawiam! :beer:

digital123
08-05-2005, 15:40
Co masz na mysli wiecej paliwa? Ile dolewasz i nie gasnie? Chcesz obnizyc prog zadzialania kontrolki rezerwy? Powiem, ze wskazowka pomimo to, ze spada nieregularnie to pokazuje bardzo dokladnie a kontrolka zapala sie od cwierc baku lub potrafi nawet dopiero przy czerwonym polu. Nie wiem czy uda Ci sie nad tym zapanowac ale jak to zrobisz to bedziesz wielki :pad:
Pozdrawiam! :beer:

Witam

Wlasnie zrobilem taki dodatkowy uklad bym mial kontrolke rezerwy, bo standardowo jej nie mam. I kontrolka ladnie sie zapaliła przed czerwonym polem. Później dolalem paliwa ze pokazalo 1/4 baku i kontrolka nie zgasla, dlatego mnie zastanawiało czy uklad dobrze działa, ale widze ze wszystko jest ok, przy nastepnym tankowaniu sprubuje zalac z 1/2 baku i zobacze czy zgasnie jesli tak to mysle ze uklad sie dobrze sprawuje tylko, sama konstrukcja potencjometru w w baku jest taka za nie wskazuje regularnie.
I tak jak piszesz pewnie nie bedzie mozna nic z tym zrobic...

Pozdrawiam Dominik