PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] dziwne zachowanie



blady1
18-04-2012, 12:29
Witam szukałem szukajką ale nic nie dało
kłopot jest taki
instalacja stag 300 przebieg 35 000 a kłopot następijący
cała instalacja działa ok spalanie na granicy 10 w mieście czyli tez ok za to zachowanie instalacji podczas kręcenia kierownicą naganne
jak kręcę kierownicą i dojadą do końca mozliwości skrętu instalacja szaleje obroty latają od 1000 do 200 skaczą parę razy i się uspakajają autko potrafi nawet zgasnąć do tego słyszę jek się zamyka i otwiera zawór w butli po chwili wszystko ustaje
robiłem takie próby na postoju i na wolnych obrotach
na benzynce wszusko zanika i jest ok zadnego szaleństwa

Netoper
18-04-2012, 12:41
Magiel w skrajnych pozycjach daje duże obciążenie dla pompy a ta dla silnika. Bardzo prawdopodobne że po prostu przy takim obciążeniu jest za mało gazu podawane.

blady1
18-04-2012, 13:23
własnie patrzałem na autku to nie muszą być skraje połorzenia wystaczy szybkie kręcenie w jedną lub drugą lub w jedną i powrót do drugiej
myslałem też o wymianie płynu w układzie wspomagania ale chciałem w taki sposób aby nie odpuszczać przez przewody

blady1
19-04-2012, 19:55
ma ktoś jakie ś pomysły
sprawdzona pompa wspomagania + płyn + wycieki i wszystko ok
patrzyłem czy czasem nie ma braku w układzie chłodzenia wszystko ok
nic niegdzie nie chaczy i nie obciera
myslałem tez o przepustnici lub krokowcu ewentualnie przepływak (chociaż przepływaka nie powinna mieć wpływu)
sprawdzę też filtry od gazu +powietrza ( wymieniane na zimę i powinny być ok )
i zastanawiam się nad mazią w mikserze ale nie wiem jak to sprawdzić
wyjazd majowy za tydzień a gazownik nie ma czasu
pomocy

Mariusz_
23-04-2012, 16:56
Ja miałem to samo podczas parkowania a i czasami na skrzyżowaniach. Mi pomogła wizyta u gazownika, w moim przypadku wymiana dysz od gazu bo miały za duży otwór i zalewało czasami potem przejazd z panem gazownikiem ok 15 kilometrów i dokładna kalibracja ( a zaskoczyło mnie że przez bluetooth teraz się to odbywa z kabiny :wow: ) auto od stycznia już bez problemów chodzi.
Instalacja STAG 300 2.0 silvertop

Mortal_Kombat
23-04-2012, 20:03
Może, coś z reduktorem nie tak i ma duże spadki ciśnienia, trzeba by podłączyć lapka pod sterownik i zobaczyć co się dzieje.

blady1
23-04-2012, 21:16
własnie byłem u mechanika i wskazal czujnik sicnienia wspomagania
odpiecie czujnika i zachowanie takie samo na pb i lpg podczas pracy na lpg i podpięciu czujnika obroty szalały i po chwili było wszystko na ok
mechanik stawia na czujnik
postaram się wymienić jeszcze przed wyjazdem zobaczymy co to da

Optysio
25-04-2012, 18:42
czujnik ciśnienia wspomagania powoduje podwyższenie wolnych obrotów poprzez wysterowanie bocznikowego, aby przy obciążeniu silnik nie zgasł. Nie bardzo kumam w jaki sposób może to w bezpośredni sposób wpływać na LPG. Jak odpiąłeś czujnik to komp nie sterował bocznikowym i zachowanie było identyczne na Pb i LPG. W momencie wysterowania bocznikowego - dodatkowe powietrze i LPG przy złej regulacji lub wadliwym reduktorze będzie wariować przez jakiś czas. Miałem identyczny problem, wymieniłem membrany w reduktorze, poprawiłem regulację LPG i teraz spokój. No może raz na jakiś czas się trafi wariactwo, ale tak rzadko, że nie zwracam na to uwagi.