PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Słaba moc duże spalanie



Pilot9314
18-04-2012, 23:48
Witam w MDO został ostatnio wymieniony silnik na sivera z 1997r w między czasie zregenerowałem reduktor i poddałem go regulacjom już chyba 2 jak nie 3...problem polega na tym że auto ma dosłownego muła to raz ,dwa że czasami go potrafi szarpnąć jak się za szybko doda gazu (chociaż to akurat chyba norma przy 2 generce), trzy pali jak ruski czołg gdyż w trasie przy spokojnej jeździe 12-13 LPG.Sonda skacze miedzy 0.7-0.8V mam wpięty emulator LECHO minilambda (ale nie sądzę że on do czegoś potrzebny). Podczas wymiany silnika został przełożony pasek rozrządu (auto w między czasie chodzi dość nierówno,niby trzyma obroty ale czuć jakieś takie szarpnięcia). Kolega Mateusz_Skuza jechał moim samochodem i opisał problem w tym temacie : http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88432-Silnik-niby-przy%C5%9Bpiesza-a-nie-jedzie

Z góry dziękuję za jakiekolwiek naprowadzenie bo w ostatnim czasie nikt nie odpisuje mi na tematy :mo:

frugo
19-04-2012, 09:25
Sonda skacze miedzy 0.7-0.8V
Jezeli wskazanie jest prawidlowe to jest za bogato, sonda musi oscylowac miedzy 0.2 a 0.8V

LaBobas
19-04-2012, 09:52
Ja mam II generacje i nic nie szarpie,lambda ewidentnie pokazuje "za bogato".Te wskazania lambdy to na postoju czy podczas jazdy?

Pilot9314
19-04-2012, 13:47
podczas postoju mierzyłem na wolnych obrotach

---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

ale jak dla mnie to sonda nie ma wiele do 2 generacji...może jest tu problem z tym że pasek rozrządu był przekładany. W dodatku mechanik coś zrobił z egr bo pękły przewody podciśnienia ale co zrobił to nie wiem ;) Link do tematu który podałem wyżej http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...a-a-nie-jedzie tutaj znajomy dokładnie opisał o co chodzi :)

Netoper
19-04-2012, 14:01
ale jak dla mnie to sonda nie ma wiele do 2 generacji..
Ma właśnie podstawowe znaczenie bo jej sygnał stwruje silnicznkiem krokowym.
Z tym że jak sonda pokazuje bogato to silniczek powinien być przymykany, a skoro nie ma ograniczenia przepływu gazu i spadku wskazań lambdy to możliwe że:
Zła regulacja kuchenki
Silniczek krokowy martwy albo nie dostaje sygnału.
Reduktor leje gazem
Uwalona lambda.
Problem z układem WN
Słaba kondycja silnika
Zapchany układ wydechowy

Pomiar lambdy w którym miejscu robiłeś, bezpośrednio na przewodzie wychodzącym z lambdy czy może za emulatorem?
Na benie też jest zamulenie i takie spalanie?

Pilot9314
19-04-2012, 14:37
Silnika krokowego od gazu nie mam została mi sama śruba regulacyjna na wężu. Podmieniałem cewkę i różnicy nie ma. Świece wsadziłem jakieś używki od mechanika jest lepiej jeśli chodzi o szarapanie silnika.Silnik raczej w dobrej kondycji miał 12 atm chyba nie pamiętam. Reduktor jest po wymianie membran i 2 regulacjach.Skoro nie mam krokowca to może wypnę emulator lambda z sondy ? Na benie muła nie ma ale żeby 150< poszedł to też już mu potrzeba trochę drogi

Netoper
19-04-2012, 14:50
Silnika krokowego od gazu nie mam została mi sama śruba regulacyjna na wężu.
No to masz i gen :) w takim razie sytuacja trochę prostsza, pozostaje lejący reduktor, słaba kondycja silnika, przestawiony rozrząd, zapchany wydech , układ WN

Jak śrubą skręcałeś/ograniczałeś przepływ gazu to zmieniały się wskazania lambdy?
Jak wywalisz emulator to PCM będzie szajby dostawał bo kuchenka rozjedzie mu się mapę i mogą być jeszcze większe problemy z pracą silnika.

A jeśli

żeby 150< poszedł to też już mu potrzeba trochę drogi
dzieje się to ma benie to szukałbym problemu w układzie WN, samym silniku i wydechu, może kat się rozsypał i kituje wydech.
Może gdzieś lewe powietrze idzie, jakieś podciśnienie może nie zostało zapięte po wymianie silnika.

Pilot9314
19-04-2012, 15:05
ja bym osobiście stawiał na katalizator albo lejący reduktor...no ale znając życie pewnie całkiem co innego ;] :D

---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 14:56 ----------


No to masz i gen :)

No w zasadzie I bo nie ma krokowca ale jest emulator podpięty pod sonde także wolałem napisać II :)

LaBobas
19-04-2012, 20:32
Ja bym sprawdzil lambde jak chodzi,gdy dodajesz gazu,po drugie wywalil srube i wstawil krokowca,zeby to jakos jezdzilo.POwinien wiecej leciec ,ale mikser go troche okules i ma pare konikow mniej.Przeczysc,sprawdz przeplywomierz.

Pilot9314
19-04-2012, 20:42
Ja bym sprawdzil lambde jak chodzi,gdy dodajesz gazu,po drugie wywalil srube i wstawil krokowca,zeby to jakos jezdzilo.POwinien wiecej leciec ,ale mikser go troche okules i ma pare konikow mniej.Przeczysc,sprawdz przeplywomierz.

o właśnie miałem zamiar przeczyścić przepływomierz ale nie bardzo wiem czym kurde patyczkiem do uszu :D i benzyną :D ?bo się obawiam że ten czujnik co tam jest zaraz diabel trafi :)

LaBobas
19-04-2012, 22:12
moze byc patyczek i benzynka,rozpuszczalnik

Pilot9314
19-04-2012, 22:16
ok spróbuje od razu przeczyszczę przepuchę :)